FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-01-12 21:34  [Galeria] Panavia Tornado Gr.1 - Kartonowy Arsenał 1-2/2000
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Witam;

Przedstawiam galerię mojego najnowszego dokonania. W związku z faktem iż od jutra model będzie prezentowany na podkarpackich wystawach, postanowiłem wrzucić kilka upamiętniających zdjęć, tak na wszelki wypadek. Jak tylko model powróci z wojaży postaram się o nieco lepsze zdjęcia i przede wszystkim pokażę kilka szczegółów.

Co do samego modelu to historia jego powstawania jest prawie tak długa jak emisja pewnego amerykańskiego serialu w telewizji publicznej. Rozpoczęło się to ok 2002r. Po zbudowania przedniej części kadłuba oraz zrobieniu szkieletu części tylnej utknąłem na skrzydłach. Mechanizm ich składania i mój arcy-genialny pomysł wycięcia powierzchni sterowych sprawiły że model został odłożony na bok w oczekiwaniu aż nabędę nowe umiejętności. Później wyjazd na studia ... ja w Rzeszowie ... Tornado w Brzozowie .... czas płynął aż w końcu postanowiłem przykleić wycięte wcześniej powierzchnie sterowe na miejsce i dokończyć budowę, gdyż sumienie mnie ruszyło. Tym samym Tornado stał się poligonem doświadczalnym dla testowania innowacyjnych technik wytwarzania z udziałem m. in. BCG.

Ale dość gadania, zapraszam do galerii.



Nadmienię jeszcze że przy dokańczaniu owego modelu posiłkowałem się tą oto GALERIĄ oraz RELACJĄ , za co chciałem w tym miejscu podziękować szanownym autorom.

--

Post zmieniony (15-10-15 21:49)

 
20-01-12 23:38  Odp: [Galeria] Panavia Tornado Gr.1 Kartonowy Arsenał 1-2/2000
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Gratuluję galerii pięknego modelu :) Dziesięć lat jednak wpłynęło tylko na plus ;)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
21-01-12 00:25  Odp: [Galeria] Panavia Tornado Gr.1 Kartonowy Arsenał 1-2/2000
biket26   

Kolejny ładny model do kolekcji. Tylko pogratulować. Mój Tornado czeka na wzrost moich modelarskich umiejętności które są w fazie "Raczkowania" . A co do BCG to tez jestem na etapie testowania na SU-22 z MM. Na razie jest ok i wydaje się lepszą propozycją niż Wikol, chociaż trzeba uważać z jego ilością. Życzę kolejnych udanych konstrukcji na koncie!! :*)

--
Każdy modelarz jest nałogowcem. Lecz nie każdy nałogowiec jest modelarzem :*)

Ukończone: GPM W-3WA Sokół 0516

W planie: MIG-15, MIG-21, MIG-23, MIG-31, SU-7, SU-9, SU-30, SU-34,SU-39, SU-47, F-14, F-15, F-16, F-18, F-18 SUPER HORNET, F-22, F117, C-130,LECLERC, BWP-2, HUMMER, ABRAMS, CHALLENGER, MERKAVA :)

 
21-01-12 10:56  Odp: [Galeria] Panavia Tornado Gr.1 Kartonowy Arsenał 1-2/2000
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pogratulować za prawie 10-cio letni upór i piękny efekt. Mam nadzieję, że będzie można poćwiczyć "palcówkę" 3 lutego.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-01-12 12:33  Odp: [Galeria] Panavia Tornado Gr.1 Kartonowy Arsenał 1-2/2000
kari   

TRH ... całkiem sympatyczny "wcherek" :-)
-------------------------------
... w relacji, którą sie posiłkowałeś autor/ka (nnanita?) korzystał/a chyba ze wznowienia wydania z 2000r. bo cz. 22 (zewnętrzna część owiewki) jest w kolorze "piaskowym" gdy w galerii Twojej i Lotnikusa jest koloru ciemnoszarego.
----------------------------------------------------------------------------------------

 
21-01-12 14:09  Odp: [Galeria] Panavia Tornado Gr.1 Kartonowy Arsenał 1-2/2000
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny!
Też bym go skleił, ale mam drugie wydanie, i nie zauważyłem przy zakupie, że są różnice w kolorach poszycia na arkuszach . Aż mi się wierzyć nie chciało, że model od Hala może być tak fatalnie wydrukowany.

--
Pozdrawiam!

 
21-01-12 16:21  Odp: [Galeria] Panavia Tornado Gr.1 Kartonowy Arsenał 1-2/2000
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,gratulacje za wytrwałość i ładny model,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-01-12 17:34  Odp: [Galeria] Panavia Tornado Gr.1 Kartonowy Arsenał 1-2/2000
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dziękuję koledzy za miłe słowa. co do "palcówki" to niestety 3 lutego model będzie jeszcze w Sanoku na wystawie, a później zostanie wywieziony na miesiąc do Strzyżowa, więc trzeba będzie chwile poczekać, ale jak tylko do mnie wróci to przyniosę na komisyjne "palowanie" :)

--

Post zmieniony (21-01-12 17:37)

 
21-01-12 17:37  Odp: [Galeria] Panavia Tornado Gr.1 Kartonowy Arsenał 1-2/2000
grzesiek.r 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A w ktorym roku wyszło to drugie wydanie?

--

 
21-01-12 22:05  Odp: [Galeria] Panavia Tornado Gr.1 Kartonowy Arsenał 1-2/2000
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Szczerze mówiąc nie pamiętam. Może nie drugie wydanie, tylko dodruk. Wiem, że przez pewien czas model był niedostępny, a później znów można było go kupić. Mój egzemplarz ma tył okładki całkowicie biały, bez żadnych zapowiedzi i innych pierdół, które były w pierwszym wydaniu.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024