FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 23Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 
06-02-17 06:19  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
lukasz98 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za objaśnienie poszukam i zakupię .
Poza tym bacznie obserwuje postępy przy budowie HMS zastanawia mnie jakie jakie będą wymiary płytek miedzianych .

--
Pozdrowiam Lukasz98

 
06-02-17 07:27  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oryginalne miedziane płyty miały długość 4 stóp i szerokość 14 cali, zatem dla naszej skali bedą to płytki mniej więcej o długości 13 mm i szerokości 4 mm. W związku z tym to całkiem spory element:)

--

Post zmieniony (21-02-17 09:01)

 
11-11-17 18:16  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dawno mnie tutaj nie było, co nie oznacza, że budowa zamarła. Postępy nie są znaczne, ale wynika to z faktu, że naprawiałem popełnione błędy, co ograniczyło czas budowy kolejnych, nowych detali okrętu.
Po pierwsze zmieniłem dziobową wręgę, przesuwając otwory tak, aby stykały się z krawędzią małego pokładu dziobowego. Udało się bez większych szkód wykroić stary element i wstawić nowy.



Następnie rozpocząłem parce nad wewnętrznym nadburciem. Było ono już całkowicie wykonane, ale nie podobał mi się efekt końcowy, w szczególności obramowania ambrazur. W związku z tym zostały one zerwane i wykonane na nowo. Dotychczasowe czerwone paski zastąpiłem kwadratami z wyciętymi i pomalowanymi na czerwono otworami.

[



Dodałem nieprzewidziane w wycinance 4 knagi, po dwie na każdym nadburciu. Knagi przeznaczone są do mocowania szotów foka i halsów grota. Powstały też pokładniki – na razie nie są wklejone bo uniemożliwiałyby późniejsze zamocowanie lawet.





Wykonałem też dwa ozdobne panele, w miejscu dotychczas istniejących, na czarno pomalowanych wręg. Wprawdzie – z uwagi na zakrycie pokładem - będą one widoczne tylko przez otwory ambrazur i co nieco przez głowy otwór we wnęce na ćwierćpokładzie, ale jakoś dręczyło mnie pozostawienie tego elementu w dotychczasowym stanie. Poza tym było to trochę ćwiczenie warsztatu przed wykonaniem tych paneli, które będą widoczne na górnym pokładzie.





Poszczególne etapy wykonania prezentują poniższe fotki.









Fazowanie tych ukośnie ściętych elementów wykonywałem poprzez nacinanie elementu ukośnie ułożonym skalpelem, dociskając ostrze zgodnie z kierunkiem strzałki. Taki zabieg należy wykonywać za pomocą nowego, ostrego ostrza i na jakiejś starej macie do cięcia. Ukośne cięcie skutkuje bowiem zniszczeniem maty.

CDN...

--

Post zmieniony (14-11-17 10:11)

 
11-11-17 21:01  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Śliczne. Dbałośćo detal jaką lubię.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-11-17 22:01  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dawno nie było, ale i tak spory postęp. Pięknie to wychodzi.

--
54323031

 
12-11-17 13:05  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Ciągle podziwiam Twoją dokładność i cierpliwość. I coraz bardziej przeraża mnie moje "7 Prowincji", że będzie to model "neverendingstory"/

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
12-11-17 14:43  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Seahorse. Każdy duży model to nie lada wyzwanie. Moje powolne tempo nie jest tylko konsekwencją podjęcia się budowy tego bądź co bądź sporego okrętu, ale także konieczności poprawiania popełnionych błędów i chronicznego braku wolnego czasu. Wystarczy zatem nie chrzanić roboty tak jak ja, wydłużyć sobie dobę o kilka godzin i Siedem Prowincji będzie za roczek miało wieszane bandery.:)

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
12-11-17 15:36  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Gdybym umiał kleić tak ładnie jak Ty, to dla własnej satysfakcji urywałbym części i przyklejał jeszcze raz i jeszcze ładniej:-))))) Oczywiście, że nieustannie będę walczył z "holenderską flotą", aż wygram i bandery powieszę. A teraz jeszcze raz obejrzę sobie zdjęcia Victory...

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
23-11-17 12:46  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mały update. Wykonałem schodnie prowadzące z luków górnego pokładu na pokład środkowy. Jako, że lubię utrudniać sobie modelarskie życie postanowiłem wykonać je tak, aby w miarę przypominały oryginalny sposób ich wykonywania.



W pierwszej kolejności wyznaczyłem policzki schodni, rysując je pod odpowiednim katem (60 stopni), jako lustrzane odbicia.



Następnie poprzecznie doklejałem pomalowane paski preszpanu; odległości pomiędzy poszczególnymi listewkami ustalałem za pomocą paska dystansowego, odpowiadającego grubości stopnia.



Po naklejeniu wszystkich poziomych pasków powstała swego rodzaju choinka.



Następnie odciąłem policzki schodni, tnąc po uprzednio wyrysowanych liniach; powstały w ten sposób swego rodzaju grzebienie z otworami, w które ostatecznie wkleiłem stopnie.



I to na razie na tyle. Następny etap to uchwyty na kule, szlifowanie kadłuba i wykonanie stewy.

CDN...

--

Post zmieniony (23-11-17 13:53)

 
23-11-17 20:43  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Czy ja wiem, czy sobie utrudniłeś? Chyba wręcz przeciwnie! Wycinać takie małe kwadraciki i między nie wklejać schodki... Krzywawe to wychodzi i chyba więcej grzebania. A tu widzę pomysł, który nie omieszkam w przyszłości zmałpować :)

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 23Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024