FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 23Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
13-08-13 21:15  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

paragraf ładnie wychodzi Ci to skrobanie teraz musisz sprowadzić korniki

 
14-08-13 00:27  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Piękny pokład! Dzięki za pokazanie kilku patentów. Spróbuję z nich wkrótce skorzystać.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
19-08-13 19:23  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rozpocząłem kołkowanie pokładu. Imitację treenails wykonuję przy pomocy ściętej i zaostrzonej igły lekarskiej o średnicy 0,5 mm. Igłę wystarczy w zasadzie lekko docisnąć i kilkukrotnie przekręcić.



Post zmieniony (26-11-14 14:12)

 
19-08-13 20:08  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

uważaj aby nie powycinać otworków bo przy tej technice jest to bardzo łatwe

 
23-08-13 16:42  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pierwszy pokład ukończony - zakołkowany i polakierowany. Kołkowanie wyszło chyba zbyt delikatne, choć z drugiej strony, zważywszy na skalę modelu nie powinno ono być zbyt wyraziste.


--

Post zmieniony (10-12-14 10:30)

 
25-08-13 09:03  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się Twoje wykonanie pokładu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-09-13 16:50  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po kilku nieudanych próbach zrobiłem swój pierwszy greting, wg metody opisanej tutaj http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=45378
Początkowo próbowałem wykonywać go z forniru brzozowego. Sklejałem ze sobą dwie warstwy forniru tak, aby uzyskać arkusz o grubości 1 mm. Tak gruby fornir brzozowy trudno było jednak ciąć żyletką - cięcie było albo krzywe, albo odłupywały się ząbki. Efekt widać na pierwszy zdjęciu. Ostatecznie greting wykonałem z forniru olchowego, który jest miękki i łatwiej poddaje się cięciu. Nie jest idealnie, ale efekt chyba o niebo lepszy od pierwotnych dokonań. Wielkość oczek ok. 0,8 mm. Greting nie jest jeszcze wyszlifowany i polakierowany.



Post zmieniony (10-11-16 07:23)

 
12-09-13 07:08  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajny sposób i dobry efekt.

--
Pozdrawiam Darek

 
15-09-13 19:16  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolejny z gretingów; trochę trudniejszy do wykonania bo składa się z 4 mniejszych kratownic. Oczka już prawie identyczne, podkreślam prawie:)



Post zmieniony (26-11-14 14:07)

 
21-11-13 18:42  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wprawdzie powoli, ale zawsze do przodu. Częściowo ułożyłem pierwsze poszycie powyżej linii wodnej. Postanowiłem też wykonać pomieszczenia załogi, widoczne przez okna galerii rufowej. W oryginalnej wycinance przewidziana jest tylko kajuta kapitana; ja zamierzam wykonać dodatkowo kajutę admirała oraz oficerów niższej rangi tzw. wardroom. W tym celu usunąłem (czyt. wyrąbałem ) część szkieletu przewidzianego w rufowej części okrętu.



W pomieszczeniu oficerów niższej rangi znajduje się ośmiokątna skrzynia, która zakrywała głowę steru.



Post zmieniony (26-11-14 13:48)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 23Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024