FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 23Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
23-11-17 20:49  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Utrudniłem sobie w tym sensie, że można przecież przyklejać stopnie bezpośrednio do policzków, tak jak standardowo przewidują to projektanci modeli przy wykonywaniu trapów. Ale oczywiście wszystko zależy od punktu widzenia:) A jak się pomysł przyda, to super.

--

Post zmieniony (23-11-17 20:49)

 
23-11-17 21:04  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Pomysł (czy też "sztuczka") bardzo fajny. Takie schodnie wyglądają o niebo lepiej od "zwykłych". Przy mocno widocznych, rzucających się w oczy na pewno warto zrobić własnie w ten sposób.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
23-11-17 21:42  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajny patent. Wystarczy trochę pomyśleć i proszę, Bardzo ładnie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
24-11-17 10:50  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hm.... gdzieś tą metodę wykonania schodni widziałem... aaa już wiem, też tak właśnie robię :)
Fajnie,że Kolega to opisał bo metoda bardzo fajna i schodki wychodzą naprawdę ładniutkie :)
Podglądam i pozdrawiam-Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
24-11-17 11:56  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oj Lepic, jeśli zawłaszczyłem Twoje prawa autorskie to biję się w pierś:) Chwała Ci zatem za ten pomysł.
Daleki jestem od zawłaszczania sobie jakichkolwiek metod wykonania, a opisując ten sposób wykonania schodni nie chodziło mi o to, aby przypisać sobie autorstwo tej metody, ale zgodnie z przyjętą przeze mnie filozofią relacjonowania budowy, opisać jak wykonywałem dany element.

Post zmieniony (24-11-17 12:07)

 
24-11-17 14:35  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Żartujesz sobie chyba Kolego :) o jakich "prawach autorskich" tu mowa?!
Niczego sobie nie przypisuję, co to to nie! Zauważyłem tylko,że wpadłeś na ten sam pomysł i
przynajmniej go opisałeś bo mi się nawet nie chciało :) i tu akurat Tobie za to chwała!
Po to są takie właśnie fora by wzajemnie się podglądać.... ale zabrzmiało :)
No dość już tego "cukrowania" , do roboty! (Przynajmniej Ty coś rób :))

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
13-12-17 11:53  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zgodnie z obietnicą nabyłem ostatnio, celem przetestowania, laserowo cięte bloczki z wydawnictwa Shipyard. Zakupiłem bloki pojedyncze i podwójne o długości 2 mm oraz jufersy o średnicy 4 mm.

Każdy rodzaj bloku zapakowany jest w oddzielne plastikowe pudełeczko.



Policzki bloków zostały wycięte w kartonie barwionym w masie, natomiast środkową cześć, mającą imitować krążek i część skorupy, wycięto z kartonu białego. Na tej części sprayem położono częściowo kolor, o barwie zbliżonej do barwy zewnętrznych elementów bloku.



Policzki bloków zostały również z jednej strony lekko przydymione brązową farbą (nie jest to efekt cięcia laserem) a w związku z tym, trzeba uważać przy ich klejeniu, aby przyciemniony fragment bloku znajdował się po tej samej stronie.

Co ciekawe, od otworów jufersów odchodzą mikroskopijne nacięcia na linę; podobne nacięcie zostało wykonane wzdłuż policzków bloku.

Wymiary i proporcje bloków są w mojej ocenie prawidłowe. Jedynie blok podwójny może być nieco za gruby, gdyż na odstęp między szczelinami zastosowano karton tej samej grubości co na zewnętrzne elementu bloku, a według mnie powinien być on o połowę cieńszy. Myślę jednak, że jakiś szalony umysł może pokusić się o zniwelowanie tej różnicy poprzez zmniejszenie grubości tej środkowej warstwy np. rozwarstwiając mikroskopijny kartonik na pół:)

Sklejenie bloków, z założenia ma polegać na nałożeniu na siebie poszczególnych warstw wyciętych laserowo, a następnie po sklejeniu bloków w całość, odcięciu tak sklejonych elementów od ramki. Z założenia wygląda to na proces nieskomplikowany, ale przyznam, że przy dwu milimetrowym bloku nie jest to łatwe zadanie To jest na prawdę mikrych rozmiarów bloczek, a zwłaszcza jego środkowa część. Na pewno wymaga to wprawy i dobrego szkła powiększającego. Sklejone na próbę bloki, zostały złożone okiem nieuzbrojonym, dlatego mogło się coś tam przesunąć.





Moje zdjęcia bloków nie ukazują w pełni ich jakości, bo mój obiektyw nie radzi sobie zbyt dobrze z ostrzeniem tak małych obiektów, ale w rzeczywistości wyglądają one tak jak na zdjęciach prezentowanych przez Shipyard na stronie sklepu. Zakładam, że to co zostało pokazane na stronie sklepowej jest zdjęciem bloku o większych rozmiarach, a do tego wykonanego obiektywem makro, dlatego też zdjęcia te znacznie lepiej ukazują wygląd bloków niż moje.

Czy warto je zakupić? Każdy będzie musiał ocenić to sam; według mnie jest to dobry produkt, choć nie tani. Ceny można sprawdzić na stronie Shipyardu.

--

Post zmieniony (13-12-17 12:02)

 
13-12-17 13:27  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Bloczki słodziaki.
Jakościowo wyglądają na powtarzalne. Niektóre z Amati drewniane rozsypują się podczas obróbki i kilka zawsze na złom. Czasem również otwory niesymetryczne. Tutaj faktycznie wygląda to lepiej.

Jak z twardością kartonu? Trzeba wzmacniać CA?

Obiektyw 18-105? ostrzenie od 0,45 metra :-) .

 
13-12-17 14:25  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Karton jest dobrej jakości i w mojej ocenie nie wymaga impregnacji CA.
Obiektyw 18-105, tak jak piszesz:)

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
13-12-17 20:57  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

O, dzięki. Bardzo byłem ciekaw jak też toto wygląda. Po Twoich fociach i uwagach widzę, że nieco się różni ten wyrób od wcześniejszej wersji, w której i bloczki i jufersy wypalane były wyłącznie na białym kartonie i bez tych rowków. Teraz jest jeszcze o tyle lepiej, że wygląda na to, że nie trzeba tego malować (chyba, że komuś kolor nie pasi:))

No cóż - jakaś alternatywa to jest, acz pewnie każdy woli coś innego. Jeszcze raz dzięki za prezentację, ułatwiającą taki, czy inny wybór.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 23Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024