FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 23Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
10-08-14 23:02  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Czekam na poszycie właściwe i w ogóle na pełną relację :) Idzie Ci świetnie, życzę Ci szczerze ukończenia modelu - również z samolubnych pobudek bo będzie z czego brać wzór bo Victory to moje marzenie :D (Po Night-rodzie lub Intruderze 1800 ale w skali 1:1 ;p)

 
11-08-14 08:14  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Panie Paragrafie, jestem pełen podziwu i najgłębszego szacunku za wykonaną pracę, brawo!
Muszę się odnieść do jednego postu kolegi Ostoi:
"Czy armaty morskie nie miały uchwytów tak jak na poniższym obrazku?"
Owszem, miały, ale w czasach Victory był to już przeżytek, z którego zrezygnowano ok. stu lat wcześniej ;)

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
27-01-15 13:45  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Matti 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj. Podsyłam link do galerii ukończonego modelu Victory mojego ojca, co prawda w drewnie ale.., o którym wspominałem w poście wcześniejszym- może nie traktuj go jako idealny wzorzec, ale być może przyda się przy jakiejś zagwozdce no i oczywiście mam nadzieje że będzie choć troszkę motywacją do dalszego działania. http://victory.wlkp-poznan.pl/

--

Post zmieniony (27-01-15 16:22)

 
04-02-15 17:05  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mała aktualizacja z postępu prac przy układaniu poszycia. Niestety pomimo moich usilnych starań polegających na odpowiednim zaokrąglaniu poszczególnych planek przed ich przyklejeniem, klejenia ich tylko na styku z wręgą, a nie na całej powierzchni podposzycia, na dziobie i rufie pojawiły się tu i ówdzie delikatne krowie żeberka. Wprawdzie efekt żeberek daje się nieco zniwelować szlifując preszpan w miejscu gdzie styka się z wręgą i dzięki temu nie są one rażąco widoczne, ale faktem jest, że są. Mam nadzieję, że na drugiej burcie uda mi się uniknąć tej wpadki. W razie czego, prawa burta będzie zawsze bliżej ściany:)







CDN...

Post zmieniony (04-02-15 19:44)

 
04-02-15 18:52  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Żeberka to widziałeś chyba na obiad, a nie na modelu :) Bo ten wygląda świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-10-15 17:29  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Poszycie na części dennej kadłuba skończone. Tak to się mniej więcej prezentuje. Poszycie nie jest jeszcze ostatecznie wyszlifowane, stąd widoczne gdzieniegdzie nierówności pomiędzy plankami.









W części rufowej musiałem naprawić drobny błąd popełniony na początku układania poszycia kadłuba. Otóż listwę (zaznaczona strzałką), która stanowi podstawę pod później mocowaną stewę wyciąłem tak, że w przekroju była ona prostokątna.



W czasie wykonywania poszycia zorientowałem się, że przy tak wyciętej listwie nie będzie możliwości prawidłowego ułożenia listewek na kadłubie. Ostatnia planka, ta stykająca się z listwą "podstewową", jest bowiem specyficznie wygięta; na pewnym odcinku leży płasko (poziomo) po czym skręca się pod kątem 90 stopni i na końcu rufy przebiega już pionowo (obrazuje to rysunek 1).



Niestety przy takim wycięciu tej listwy "podstewowej" tzn. o prostokątnym przekroju, nie da się prawidłowo ułożyć tej ostatniej planki. Boczna krawędź ostatniej planki, w swym przebiegu, na pewnym odcinku styka się z bowiem z boczną krawędzią listwy "podstewowej", a w dalszym przebiegu ta sama krawędź, aby prawidłowo wykonać poszycie, powinna stykać się z dolną powierzchnią tej listwy "podstewowej". Tak wycięta listwa pod stewą tzn. prostokątna, uniemożliwia prawidłowe ułożenie tej ostatniej planki. Aby usnąć ten problem musiałem zerwać kawałek listwy i ściąć ją do środka pod kątem 45 stopni tak, aby w przekroju była trapezem (obrazuje to rysunek 2). Wówczas ostatnią plankę ściąłem także pod kątem 45 stopni i wszystko już dobrze pasowało.




CDN...

--

Post zmieniony (02-10-15 17:41)

 
02-10-15 21:01  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tytaniczna praca. Ja, szczerze mówiąc, nie zawracałbym sobie głowy tymi niuansami stępokowymi.
Planki są równiutko i symetrycznie ułożone.
Wydaje mi się, że przy takim wysiłku, nieco lepszy byłby jednak efekt naturalnego drewna. Po pomalowaniu byłoby widać jego strukturę.
To jednak kwestia Twojego wyboru i trzeba to uszanować.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-10-15 21:38  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Poszycie wyszło wyśmienicie.

 
02-10-15 21:54  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Już nigdy nie zabiorę się za "Wiktora" :(

--
54323031

 
04-10-15 11:01  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie!!! Po prostu pięknie.

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 23Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024