FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
12-01-12 23:11  [R/G] Su-47 Berkut Hobby Model 1:33 - KONIEC
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Od jakiegoś czasu lepię sobie ten oto fantastyczny samolot. Jak tylko się pojawił, wiedziałem że zaraz znajdzie się na szczycie listy modeli do sklejenia ;) Nad opracowaniem nie ma się co rozwodzić, bo innego nie ma i chwała HM, że takie tematy wypuszcza. Generalnie model spasowany jest w miarę ok. Na razie nic nie musiałem docinać, ale linie podziałowe blach i luków lekko się nie schodzą. Suczka i tak będzie wisieć w pracy pod sufitem, więc specjalnie mi to nie przeszkadza. Mam sklejone trochę więcej niż na fotkach, ale to już w następnym odcinku.





Pozdro pincet!

PS. Zdjęcia samych podklejonych wręg gdzieś mi się zapodziały - proszę o łagodny wymiar kary ;)

--

Post zmieniony (11-02-12 14:26)

 
12-01-12 23:32  Odp: [R] Su-47 Berkut Hobby Model 1:33
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

W końcu ktoś go zaczął. Cieszę się bardzo :-)
Powodzenia, 3mam kciuki!

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-01-12 23:43  Odp: [R] Su-47 Berkut Hobby Model 1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

I ja zasiadam do oględzin, albowiem model ten mnie bardzo intryguje ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
13-01-12 00:43  Odp: [R] Su-47 Berkut Hobby Model 1:33
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wybrałeś sobie trudny i wymagający model. Projekt jest momentami słabo spasowany, ale cały model jest jak najbardziej sklejalny, o czym miałem okazję się przekonać.
Powodzenia w budowie.

 
13-01-12 10:19  Odp: [R] Su-47 Berkut Hobby Model 1:33
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Uważaj na cz13 górną z tego co pamiętam ma podany odwrotnie kierunek przyklejania, przynajmniej mi spasowała w drugą stronę.

--
PZDR!!

 
13-01-12 12:02  Odp: [R] Su-47 Berkut Hobby Model 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Niezły "kawał dziada" z niego będzie. Pooglądam z wielką przyjemnością :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-01-12 22:22  Odp: [R] Su-47 Berkut Hobby Model 1:33
greg   

Czy dwie środkowe fotki w drugim rzędzie, przedstawiają właśnie jeden z błędów projektowych?
Chodzi mi o zbyt wąski luk goleni przedniego koła (przynajmniej tak to wynika z tych fotek), w porównaniu z otaczajacą go oklejką poszycia tego segmentu kadłuba.
Chyba że, tam (pomiędzy boczne ściany luku, a poszyciem) ma jeszcze coś być wklejone.
Pozdrawiam, podglądam i kibicuję dalej.

 
16-01-12 22:59  Odp: [R] Su-47 Berkut Hobby Model 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Dzięki za komentarze Panowie. Wybierając ten model wiedziałem na co się piszę ;) Na razie kończę oklejać kadłub. Zdjęcia postaram się dać jutro.
greg ten luk podwozia przedniego to tylko mały pikuś. Załatwiłem to wstawiając kliny po bokach - jutro to zobaczysz. Generalnie jakoś to wszystko da się posklejać w mam nadzieję w miarę sensowny model.
Pozdro!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
20-01-12 20:50  Odp: [R] Su-47 Berkut Hobby Model 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Miał być dzień, a wyszły cztery ze względu na jakąś awarię na fotosiku - nie mogłem wgrać zdjęć, sorki. Dodatkowo gdzieś mi wcięło zdjęcia z oklejania kadłuba, więc są od razu gotowego.
W pierwszym rzędzie zdjęcia szczegółów i pasowanie elementów. Osiąga to stany słabo średnie ;) Ja więcej nie potrafię zdziałać. Jedyna rzecz, z której jestem w pełni zadowolony, to wloty powietrza do silników - wydaje mi się, że wyszły naprawdę ok.
Ja wykonałem je w takiej kolejności: dokleiłem oprofilowanie cz.18, 19 i 20 do kadłuba, skleiłem razem poszycie wewnętrzne cz.22 z wręgą wentylatora cz.23., wkleiłem taki zespół do kadłuba, całość okleiłem poszyciem zewnętrznym cz. 21. Mam nadzieję, że komuś się przyda taki opis.
Poszycie dysz silnika cz. 14 musiałem rozciąć na dwie części (w miejscu, które będzie zasłonięte cz. 36, pomiędzy dwoma kreskami), bo nie trzymały obwodu, były za duże.





Na dziś tyle. Mam już sklejone usterzenie poziome, więc kolejne zdjęcia wkrótce :)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
20-01-12 21:02  Odp: [R] Su-47 Berkut Hobby Model 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Fajny! Świetna sylwetka.

Na 4 zdjęciu w pierwszym rzędzie widzę dwie szczeliny na łączeniu, na tym "garbie". To tak zostanie?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024