FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-01-12 21:30  [R/G] Pfalz E.1 WAK - wersja akrobacyjna
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam w nowej relacji:)

Moja mata nie znosi pustki, więc już pod koniec budowy wz. 34 rozmyślałem już nad kolejnym modelem. Wybór był trudny, ostatecznie postanowiłem skleić coś mniej wymagającego, potraktuję ten projekt jako odpoczynkowy. Na macie wylądował Pfalz E. I wydany przez WAK. Na początku kilka słów o samym modelu. W oczy rzuca się nietypowy szkielet skrzydeł, jak dla mnie rewelacyjny pomysł przy płacie o tak małym profilu. Ponadto na arkuszach są dostępne zapasowe części osłony silnika, która może przysporzyć nieco problemów mniej zaawansowanym modelarzom (czyli takim jak ja :D).

Wracając do modelu, na etapie szkieletu wszystko bardzo fajnie się składało, od siebie dodałem parę wzmocnień.



Przy przymiarkach "paneli" kabiny pojawił się drobny zgrzyt, na szczęście łatwy do wyeliminowania:



Podłogę nakleiłem na 1mm tekturę i wszystko udało się ładnie spasować :). Drążek wykonałem z drutu, orczyk także:



Na koniec prawie gotowa kabina, brakuje tylko fotela:



Pozdrawiam wszystkich oglądających :).

Post zmieniony (25-02-12 16:31)

 
13-01-12 16:52  Odp: [R] Pfalz E.1 WAK - wersja akrobacyjna
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Tydzień budowy za mną, pora na kolejną odsłonę:)

Na początek gotowy fotel:



Kolejnym krokiem było oklejenie szkieletu poszyciem:

Obicie kabiny zrobiłem z izolacji pomalowanej na brązowo.

Płoza ogonowa sprawiła mi trochę problemów, niestety rysunki tej części modelu nie były dla mnie dostatecznie jasne. Na szczęście jakoś sobie poradziłem z całą tą druciarnią :-P.



Jeśli chodzi o stateczniki wszystko poszło gładko:



Wykonałem na nich przetłoczenia wypisanym długopisem na miękkiej podkładce:



Mając wszystkie elementy nie pozostało mi nic innego jak poskładać ogon w całość:



Pozdrawiam ;)

 
24-01-12 22:16  Odp: [R] Pfalz E.1 WAK - wersja akrobacyjna
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!

Pora pokazać silnik. Pokusiłem się o niewielkie wzbogacenie projektu, na podstawie zdjęć oryginału. Cylindry robione z krążków, użyłem papieru ksero i bloku technicznego. Następnym razem poeksperymentuję z bibułką papierosową bo grubość żeber średnio mnie zadowala. Niestety wymiękłem przy ożebrowaniu głowicy i jest trochę goła. Nie mam zdjęć z etapów budowy, tylko efekt końcowy. Jeśli będą chętni postaram się dokładniej udokumentować budowę silnika Oberursel U.0 do drugiego pfalza.



Ponadto zmontowałem podwozie:



Pozdrawiam ;)

 
24-01-12 22:21  Odp: [R] Pfalz E.1 WAK - wersja akrobacyjna
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Cieszę się, że moje wypociny są sklejalne:-) Nie sądziłem, że taki temat podpasuje komukolwiek poza mną samym;-)
Bardzo ładny silnik, warto było go dopieścić, bo jest dość dobrze widoczny i tylko połowicznie ukryty pod osłoną. Mam nadzieję, że śmigło będzie niemniej dopieszczone;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
25-01-12 10:34  Odp: [R] Pfalz E.1 WAK - wersja akrobacyjna
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ładnie i czyściutko.
Fajne koła!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-01-12 10:57  Odp: [R] Pfalz E.1 WAK - wersja akrobacyjna
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Zdradzisz nam z czego zrobiłeś opony?

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
25-01-12 11:26  Odp: [R] Pfalz E.1 WAK - wersja akrobacyjna
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Piotrze, model jest jak najbardziej sklejalny. Uważam że brakuje takich projektów - prostych dla początkujących i jednocześnie będących dobrą bazą do waloryzacji. Sam samolot według mnie bardzo fajnie się prezentuje, mam też pfalza A1 z GPM i oba mają w sobie jakiś urok:). Mam nadzieję, że jeszcze zaskoczysz nas jakimś latadłem z okresu I WŚ.

Śmigło zamierzam wystrugać z kartonu, jestem na etapie szukania odpowiedniego brystolu. Jak na złość nigdzie we Wrocławiu nie mogę znaleźć odpowiedniego koloru...

PS koła z krążków tektury:)
Pozdrawiam

Post zmieniony (25-01-12 13:51)

 
25-02-12 16:31  Odp: [R] Pfalz E.1 WAK - wersja akrobacyjna
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam po dłuższej przerwie:)

Z racji sesji, a następnie przerwy międzysemestralnej musiałem odstawić model na jakiś czas. Był jeszcze jeden powód, dla którego nie garnąłem się do kończenia budowy - podczas klejenia naciągów niefortunnie zahaczyłem o jeden i model zaliczył upadek, tracąc przy tym stateczniki (takie już mam szczęście przy budowie modeli :-\). Udało mi się to poskładać, ale straciłem zapał do budowy. Myślałem nawet o przerwaniu budowy. Doszedłem jednak do wniosku, że skończę co zacząłem, a model najwyżej stanie gdzieś w cieniu innych.

Teraz kilka słów odn. kolejności budowy. W instrukcji jest to dość skromnie opisane niestety. Budując pfalza najpierw przykleiłem skrzydła, a następnie osłonę silnika. Klejąc te elementy w takiej kolejności miałem duży problem z przyklejeniem części 20L i P. Nie ma też zbyt dokladnego opisu montażu podwozia, co poskutkowało tym, że nie jest ono poprawnie sklejone przeze mnie... Przy 2 wersji modelu poprawię to. :)

Czas przejść do galerii końcowej i podsumowania pracy. Wyszło jak zwykle -> im dłużej grzebałem przy modelu tym gorzej to wszystko wychodziło... Najbardziej się rzucają w oczy lekko oklapnięte skrzydła :-[. Po dokładniejszym obejrzeniu zdjęć znajdzie się jeszcze parę potknięć. Na skrzydłach zrobiłem przetłoczenia tak jak na statecznikach. :). Śmigło zrobiłem z kartonu według sposobu Piotra D.



To tyle w tym temacie:), zapraszam do kolejnej relacji, która wkrótce się pojawi :D

Pozdrawiam

 
25-02-12 18:03  Odp: [R/G] Pfalz E.1 WAK - wersja akrobacyjna
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Gratuluję pięknie wykonanego modelu. Wykonanie na wysokim poziomie, a naciągi - rewelacja!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
25-02-12 18:47  Odp: [R/G] Pfalz E.1 WAK - wersja akrobacyjna
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Klapnięte skrzydła to chyba jedyna wada jaką daje się zauważyć, reszta jest super.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024