FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-01-12 08:06  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dzisiejszy poranek był dla stoczniowców pracowity, tyle że efekty widoczne słabo.
Małe dziabongi na Kajtku robiłam, olinowanie, początki łańcuchów kotwicznych (to te sterczące w górę wąsiska). Na bagali z kolei podmalowałam całość, postawiłam jakieś relingi. No i na koniec umocowałam Kajtka na podstawce docelowej oraz zaczęłam nakładać wodę.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-01-12 16:03  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak nie będą mieli biletów to jak im bambosz sypnie z tej kolubryny to .... Jak zwykle dioramka zapowiada się extra.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-01-12 16:34  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,widzę ,że malujesz tylko to co niezbędne nie psując ładnej grafiki,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-01-12 17:15  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marek - tak jest. Po co psuć to, co dobre?
Pokład na bagali na pewno podcieniuję, w tej chwili ta żółć dosłownie gryzie mnie w oczy. Ozdoby na pawęży rufowej i na burtach pozłocę, wściekłą czerwień nadburci trochę stonuję. Żagle będą w kolorze mniej więcej naturalnego płótna, zresztą obie reje i tak opuszczę na pokład - w końcu, skoro Kajtek już zatrzymał bagalę do kontroli, to nie może ona płynąć pod pełnymi żaglami.
Kajtka też podcieniuję, zwłaszcza burty.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-12 08:48  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś większość czasu zajęły mi żagle i olinowanie na bagali.
Popatrzcie na te dwa zdjęcia:

Pokazują one sposób sprzątania żagli na tego rodzaju jednostkach.
Bagala ma ożaglowanie arabskie, które funkcjonalnie jest niemal tym samym, co łacińskie (a z modelarskiego punktu widzenia już zupełnie). Owszem: teoretycznie da się zrefować żagiel łaciński, zbierając go na skośną reję, ale w praktyce jest to możliwe jedynie z żaglami o małej powierzchni i w sytuacji, gdy załoga ma sporo czasu. W przypadkach nagłych - albo gdy planowano dłuższy postój, np. na kotwicy - łacińskie reje po prostu wraz z żaglami spuszczano na pokład i dopiero tu je klarowano.
Moja dioramka opowiada historyjkę, jak to do płynącej sobie radośnie bagali podeszła brytyjska kanonierka i zatrzymała ją do kontroli. Wyobrażam to sobie tak: na flaglinkach Kajtka międzynarodowy sygnał "zatrzymaj się" i dodatkowo, jako że załoga bagali ma prawo nie znać kodu flagowego, ostrzegawczy strzał przed dziób - czyli klasyczne morskie "Haende hoch!". Co robią arabscy marynarze, o ile nie zamierzają podjąć próby ucieczki? - na pewno nie będą się bawić ze żmudnym refowaniem żagli, tylko myk-myk, reje w dół na pokład, rączki grzecznie na kołderkę i czekają, aż kanonierka podejdzie bliżej.
Dlatego właśnie moja bagala ma reje z żaglami bałaganiarsko skłębione na pokładzie.
Olinowanie bagali zrobiłam już w zasadzie całe; część nie jest widoczna, schowała się pod żaglami. Na Kajtku z kolei jedynie podpięłam liny kotwiczne do kotwic. Reszta jutro, po weekendzie, mam nadzieję, galeria.

Aha, cały czas robi się woda. Ponieważ uzgodniłam sama ze sobą, że burtą nawietrzną jest sterburta (i tak też wiązałam olinowanie), więc i fale lekko chlupią w prawą burtę bagali.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-12 10:24  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu, dziękuję.
Żeby nie dorabiac ideologii, po prostu zmienię kierunek ruchu fal. Od dziobu bagali.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-12 11:39  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kierunek zbliżania się kapciuszka determinuje mi wielkość i kształt podstawki. Zdaję sobie sprawę, że jest ona ciut za mała jak na te historię, ale naprawdę nie mam miejsca na wielkie, epickie dioramy.
Cumowania przy burcie absolutnie nie przewiduję, z powodów, które podałeś. Łódź z kontrolerem, owszem, ale to już będzie "poza kadrem".
Skoro kapciuszek jest juz tak blisko bagali, to łódka powinna - tak sądzę - albo właśnie być spuszczana, albo juz stać na wodzie. Dobrze myslę? Kapciuszek łódki ma dwie, tak gwoli wyjaśnienia.

Rekin, rekin... hmmm... czyżbyś mnie do czegoś namawiał?

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-12 22:34  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Skoro "kapeć" już tak się zbliżył, to zrób łódkę przycumowaną do burty bagali i kontrolerów na pokładzie sprawdzających bilety :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
20-01-12 08:10  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No... łódka już płynie do bagali...
Wiosła zrobię jutro, dziś nie zdążyłam.


Na pokładzie Kajtka czuwają w gotowości marynarze z karabinami:


Na flaglinkach wywiesiłam sygnał SQ1, czyli "zatrzymajcie się, inaczej otworzę ogień".


Załoga bagali w większości wybiegła na nawietrzną burtę...


(a właśnie: zmieniłam kierunek fal - teraz bagala stoi dziobem do wiatru):


...ale schowany za żaglem jeden z arabskich marynarzy nerwowo oglądając się przez ramię gorączkowo wyrzuca za burtę skrzynki z jakimś trefnym towarem:


Pomysł z wyrzucaniem skrzynek podsunął mi Andrzej - DZIĘKUJĘ!

W poniedziałek galeria końcowa.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-12 08:48  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Prawdaż.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024