FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-01-12 22:09  [R/G] Lim-5 czyli Ostatni LiM [1:33 Hobby Model]
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Orlik już wisi a więc może cosik i powycinam. Na konkursie w Gdańsku Osowej widziałem pięknego LiMa-5 w wykonaniu ZbiGa a że model ten zwrócił moją uwagę (i ZbiGa który wspaniałomyślnie zgodził się na nawiązanie znajomości po imieniu) postanowiłem go skleic (samolot nie Kolegę ;-) ale inaczej niż do tej pory. Nigdy nie robiłem kadłuba metodą wręga-wręga. Po raz pierwszy się odważyłem, nie ustrzegłem się jednak w paru miejscach niedokładności a tak bardzo uważałem. Ale ta metoda jest lepsza niż paski które zawsze widac spomiędzy segmentów kadłuba. Trochę dziś posklejałem. Trzeba korzystac z wolnych dni ;-))



Ale co to ?! Wręgi są węższe niż obwód segmentu kadłuba i to o kilka milimetrów. What the f*** ??! Trochę poprzycinałem.

Ryś.

--

Post zmieniony (30-05-16 14:07)

 
04-01-12 23:17  Odp: [R] Lim-5 czyli Ostatni LiM [1:33 Hobby Model]
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

http://www.papermodels.pl/index.php?topic=6113.0
Relacja ZbiGa :)
Trzymam kciuki i pozdrawiam.

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
05-01-12 07:33  Odp: [R] Lim-5 czyli Ostatni LiM [1:33 Hobby Model]
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

ZbiGu, Twoją relację i relację jeszcze jednego LiMka już oglądałem jak robiłem poprzedni model. Dzięki bardzo, z resztą Twój samolot wygląda pięknie, widziałem go na żywo i wiem co mówię. U mnie dopiero się uczę z tymi wręgami, ale zrobię tak jak i Ty, z podposzyciem i wzmocnieniami. Chociaż nie chodzę do pracy żonka stara się zarzucic mnie obowiązkami ;-)))

Ale czas zawsze się wygospodaruje.

Ryś.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
05-01-12 07:55  Odp: [R] Lim-5 czyli Ostatni LiM [1:33 Hobby Model]
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zasiadam i patrzę, lubię rury. Jak na razie całkiem fajnie:-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
05-01-12 11:29  Odp: [R] Lim-5 czyli Ostatni LiM [1:33 Hobby Model]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dlaczego ostatni LiM? były jeszcze Limy szóste i ich modyfikacje.

Lim-6bis, 6R, 6M i 6MR były używane przez lotnictwo polskie jako najliczniejsze samoloty szturmowe aż do lat 80. Ostatnie z nich wycofano w 1992.

Żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lim-6

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-01-12 11:39  Odp: [R] Lim-5 czyli Ostatni LiM [1:33 Hobby Model]
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale to malowanie jest malowaniem smolotu w którym wykonano ostatni lot Limem w naszym lotnictwie, więc to ostatni latający LiM w Polsce (co się nie tak dawno zmieniło :-) ).

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
05-01-12 14:16  Odp: [R] Lim-5 czyli Ostatni LiM [1:33 Hobby Model]
Seb545 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam ciekawy temacik ,kibicuję i podglądam.

 
05-01-12 22:46  Odp: [R] Lim-5 czyli Ostatni LiM [1:33 Hobby Model]
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Moze ostatni lot? ten samolot z pomalowanym na błękitno statecznikiem?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
06-01-12 18:33  Odp: [R] Lim-5 czyli Ostatni LiM [1:33 Hobby Model]
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Na jednej burcie widnieje napis "Ostatni lot" natomiast na drugiej "Ostatni LiM". Dotyczy to ostatniego lotu 12 lipca 1993. Był to ostatni lot tego tyou samolotów w Polsce. Przez ostatnie siedem lat "1717" służył lotnikom doświadczalnym z Mielca, nalot swój zakończył z wpisaną liczbą 1802,5 godziny.

Model klei mi się fantastycznie, mam nadzieję że galeria będzie aktualizowana co jakieś dwa dni.

Trochę się namęczyłem z wlotem powietrza. Dodatkowo zamocowałem goleń przednią w postaci patyczka na który nałożę gotowy zespół przedniego podwozia. Żeby było sztywne. w dodatku zamocowany obciążnik w postaci wkrętu nie dopuścił do dociśnięcia segmentu do kadłuba. Musiałem wyciągnąc jeszcze raz cały przód i podocinac.





Jestem zachwycony tym LiMkiem. Może na fotkach tak nie widac ale dokładnie wyszedł mi ten statecznik.

Ryś.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
06-01-12 20:50  Odp: [R] Lim-5 czyli Ostatni LiM [1:33 Hobby Model]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rysiu napisał: "Przez ostatnie siedem lat "1717" służył lotnikom doświadczalnym z Mielca"

Rysiu, pracowałem w Mielcu od 1971 do 2004 roku i nie było tam takiego MiG'a. Skąd taka informacja? Może nie stacjonował w Mielcu tylko w Dęblinie?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024