FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-01-12 20:37  [relacja]Wahadłowiec COLUMBIA, hobby model, 1:72
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Od pewnego czasu sklejam sobie model amerykańskiego wahadłowca NASA- Columbia. Model dość dużych wymiarów, dokładnie nie podanych w modelu ale na pewno będzie wyższy niż 50 cm. Jak na razie wykonałem właściwy wahadłowiec, pozostały jeszcze 2 zbiorniki poboczne i 1 główny. Jak na razie dużo części nie pasowało do siebie, np. pokrywy ładowni były za długie o ok. 4 mm, cała część wew. ładowni była krótsza od części zewnętrznej, orbitalne układy sterujące są o za duże i albo tak jak u mnie wystają troszkę z tyłu albo blokują pokrywy ładowni. Jednak najgorsze jest to, że większość elementów nie jest uwzględniona na rysunkach montażowych, są elementy, które widać tylko na rysunku ogólnym(który z resztą jest tylko jeden), na instrukcję opisową nie ma co liczyć gdyż jest to dosłownie parę zdań mówiących o wykonaniu podwozia w sytuacji montowania wahadłowca do zbiorników lub pozostawienia modelu bez nich.
Na początek wykonałem wnętrze ładowni oraz część silnikową:

Potem pokrywy ładowni:

Silnik główny:

Części orbitalnych układów sterujących:

Następnie część dziobu, z kokpitem:

I wszystko w całości:

Kolejnymi częściami były skrzydła:

Wszystko w kupie":

Potem skleiłem prawdopodobnie moduł apollo-11. Napisałem prawdopodobnie, ponieważ nie pasuje mi to do niczego co widzę na zdjęciach strony NASA itp.

Na razie tyle udało mi się zrobić. Zostało przykleić z tyłu silniki, z przodu kokpit jednak mam 4 części które są chyba fotelami lecz nie ma ich umieszczonych na rysunkach i nie mam pojęcia jak mają wyglądać. Przykleję więc je jak coś wykombinuję.
Na dzień dzisiejszy model prezentuje się tak:

Klapy jak widać nie do końca się schodzą ale poprawię to i podmaluje wszystkie nie potrzebne czarne kreski białą farbką.

 
04-01-12 21:30  Odp: [relacja]Wahadłowiec COLUMBIA, hobby model, 1:72
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

A mówili że loty kosmiczne się skończyły, a tu Columbia szykowana do startu.

 
16-01-12 22:05  Odp: [relacja]Wahadłowiec COLUMBIA, hobby model, 1:72
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Dość dawno nie pokazywałem postępów prac które zmierzają ku końcowi. Wykonałem główny oraz boczne zbiorniki paliwa. Boczne będą malowane w najbliższym czasie , tak, aby móc złożyć wszystko w całość na wystawę w Sanoku i Dębicy. Główny zbiornik w razie gdybym nie zdążył wyszlifuję i pomaluję dopiero po tych konkursach. Zdjęcia

Pozostało tylko skleić koła i ich golenie do wahadłowca, skończyć kokpit oraz zrobić mocowanie wahadłowca do zbiornika paliwa. Przepraszam za dużą ilość (w dodatku nie za dobrych) zdjęć. Może się komuś kiedyś przydadzą jako uzupełnienie instrukcji załączonej do modelu;) Na jednym z ostatnich zdjęć to podłużne to linijka 50cm. Model będzie miał 76cm wysokości.

Post zmieniony (16-01-12 22:08)

 
17-01-12 08:20  Odp: [relacja]Wahadłowiec COLUMBIA, hobby model, 1:72
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kawał modelu!
Czemu zdecydowałeś się na malowanie zbiornika i silników? Były problemy ze spasowaniem?

--


 
17-01-12 19:44  Odp: [relacja]Wahadłowiec COLUMBIA, hobby model, 1:72
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Mario - problemów nie było, lecz przed sklejeniem zbiornika paliwa założyłem, że będe go szpachlował i malował więc nie retuszowalem na bieżąco części. Z tego co teraz widzę wyszło nawet dobrze i normalny retusz by w 100% wystarczył jednak jest już za późno.

 
17-01-12 20:59  Odp: [relacja]Wahadłowiec COLUMBIA, hobby model, 1:72
Tomek 

 - 2

Jak tak dalej pójdzie, to nagrodą w konkursie modelarskim dla niejakiego J.L. będzie chyba ciężarówka, którą to wszystko przewiezie. Szkoda oglądać relacji z tytułu achów i ochów, bo gość na pewno to sklei choćby autor zaprojektował model jako zupełnie niesklejalny. Poza tym Gość pokazuje gotowe elementy, a nie pokazuje jak czaruje, więc jeśli pokaże model na tle oryginału, to większość internautów i tak powie, że Jego cudo jest oryginalne, a Amerykanie coś tam podrobili... Więc czekam ze spokojem na kolejny konkurs w Rzeszowie, żeby to Cuć zobaczyć. Pozdrawiam, życzę sukcesów i już gratuluję!

 
18-01-12 08:52  Odp: [relacja]Wahadłowiec COLUMBIA, hobby model, 1:72
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Liściu napisał: "Na jednym z ostatnich zdjęć to podłużne to linijka 50cm. Model będzie miał 76cm wysokości."

To duże cacko się szykuje, "deszcz" dyplomów, medali, nagród zapewniony. Powodzenia i trzymam kciuki.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-01-12 22:47  Odp: [relacja]Wahadłowiec COLUMBIA, hobby model, 1:72
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Dziś mała aktualizacja. Zrobiłem fotele (z części o których już wspominałem, że są pominięte w rysunkach montażowych), trochę na wyczucie gdyż jak dużo elementów tego modelu są one baaardzo prowizoryczne. Potem przykleiłem kabinę, która oczywiście nie pasuje do końca do miejsca na nią przeznaczoną(wystaje czarne pole które powinna zakrywać)

Okleiłem także paskami jeden z silników

Mocowanie wahadłowca do zbiorniku paliwa:

I najważniejsze, czyli podstawka pod model zrobiona ze stojaka na alkohole oraz półki pod klawiaturę;)

Na tym pustym miejscu za wahadłowcem na podtawce zapewne przykleje np. logo ostatniej misji Columbii.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024