FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-04-11 22:12  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

I kolejna obowiązkowa relacja :) świetny temat sobie wybrałeś czekam na dalsze postępy :)

--

 
20-04-11 08:44  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Świetna sprawa!
Będę oczekiwał na kolejne odcinki i zdjęcia jak na kolejne części "Gwiezdnych Wojen"...;-)
Niech moc będzie z Tobą!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-04-11 08:52  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Dobrze napisałeś, że w Twoim wykonaniu klejenie tego modelu to zabawa.
Patrząc na stertę ogniwek i ich stopień detalizacji, każdy wymięknie.
Będę z dziką radościa podglądał Twoje zmagania z modelem, ale i podglądał Twój warsztat pracy.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
20-04-11 19:37  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Rozumiem że to będzie wersja po wyeliminowaniu z otwartą wieżą ;)

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
30-12-11 21:17  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Witam w kolejnej odsłonie
Sporo wody upłynęło, czasu na klejenie coraz mniej, ale udało mi się w tym roku w końcu cos ukończyć - nawet, jeśli są to tylko jakieś podzespoły, czyli komplet kół nośnych i podtrzymujących.
Na początek zrobiłem podstawowe pierścienie kół. Pismo obrazkowe poniżej:



Na ostatnim zdjęciu widac już koło oszlifowane, z lekko sfazowanymi krawędziami zewnętrznymi.
Następnie wykonałem wewntrzne stożki - sklejone z 3 warstw kartonu 0.25 mm, szlifowane krawędzie, żeby uzyskać ostre "schodkowanie" elementów koła, doklejony pasek oddający załamanie stożka.
Na koniec powalczyłem z pierścionkiem. Dwie warstwy kartonu kredowego 0,25 mm skleiłem ze sobą, cyrklem olfy wyciąłem zewnętrzną krawędź. Po wycięciu zaglutowałem ją i wyciąłem wewnętrzne koło. Kilkanaście prototypów poszło do wyrzucenia, ale reszta przeszła kontrolę jakości.



A tak wyglądało to po sklejeniu do kupy:



Na pierwszym zdjęciu widać, w jaki sposób utrzymywałem właściwą odległość wklejanych elementów od krawędzi. Klejone na wikol, objeżdżałem takim przyrządem koło do okoła, zachowując właściwyą odległość wklejanej części wewnętrznej od zewętrznego pierścienia.
Potem przystąpiłem do wykonania wewnętrznych tarczy. Tu chciałem odtworzyć charakterystyczny pierścień na zewętrznej części koła. Wymyśliłem to tak:



Rurka była obcinana jeszcze na pręcie - w ten sposób udało mi się uzyskać minimalnie wystający i idealnie okrągły pierścień.

Następnie na warsztat trafiły piasty kół:



Po nich przyszedł czas na to, co tygrysy lubią najbardziej - kopułki z "dodatkami". A robiło się je tak:



Wystające rurki odcinałem nową żyletką - żaden nóż tak dobrze sobie by z tym nie poradził. Zyletka przydała się też przy przyklejaniu śrub - wykonane z plastikowych, sześciokątnych pręcików, przyklejanych na SG i obcinanych żyletką.



Na koniec zestawienie gotowych podzespołów i koła sklejone do kupy:



A poniżej cała rodzinka - 14 sztuk kół nosnych i napinających (były identyczne).



Trochę mi się zeszło z tymi kołami, ale do prostych one nie należały. Było kilka problemów technologicznych, które musiałem rozwiązać, żeby wynik klejenia mnie zadowolił. Stąd wiele elementów było robionych w wersjach testowych, kilka koncepcji wyglądających w teorii obiecająco legło w gruzach, kilka się sprawdziło praktycznie. No i sama ilość części też robi swoje. Jedno koło to 110 części, z czego 57 to śruby, nakrędki itp.

Do natępnej aktualizacji - z kół pozostały jeszcze podtrzymujące (10 sztuk) i 2 napędowe.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-12-11 22:34  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

QN miażdży z końcem roku.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-12-11 09:51  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

A świstak siedzi i zawija....................

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-12-11 10:08  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
cfemar   

Takie koło jest chyba nie do wykonania w standardzie...:-(

 
31-12-11 11:10  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dlatego fajnie jest zbudować sobie model od podstaw dopieszczając go do skutku, tyle, że trzeba mieć do tego niezłe zaparcie i mnóstwo cierpliwości :)

--
Pozdrawiam!

 
31-12-11 15:20  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

To się nazywa mocna końcówka roku. Życzę jeszcze bardziej owocnego roku 2012 i więcej czasu na klejenie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024