FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
02-01-12 15:46  Odp: [Relacja] Dwu-, trzy-, a może półtorapłat czyli Kondor D-6 wg MBiga
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Witam w kolejnej odsłonie.
Zbudowałem silnik. Konstrukcja prosta, przybliżona, bo i tak go nie będzie widać. Chciałbym jednak pokazać wam patent na obracający się silniczek, który jest większy od otworu w osłonie.
Najpierw wszystkie części.



Wkleiłem w kadłub oś silnika. Następnie nałożyłem na oś silnik. Ważne, żeby na tym etapie sprawdzić, jak się silnik kręci. Następnie nakładam krążek oporowy, zostawiając ok 0,5 mm luzu. Zakrapiam to klejem cyjanoakrylowym (nakładam kropelkę na drut, ok 5 mm od krążka, a następnie "zlewam" tą kropelkę na krążek), sprawdzając cały czas, czy silnik się dalej lekko kręci. Gdy poczuję minimalny opór, mam parę sekund na rozebranie tego, zanim złapie klej. Wtedy czekam kilka minut, czyszczę oś, otwory w silniku i powtarzam operację.



Po wyschnięciu kleju (ok. 5 min) obcinam cążkami nadmiar drutu i doklejam, solidnie, pozostałą część bloku silnika. Solidnie, ponieważ na tym będzie się trzymało śmigło.



Na ostatnim zdjęciu założyłem "na sucho" osłonę silnika. Tak jak napisałem wcześniej, silnika prawie nie będzie widać - głęboka osłona i kołpak śmigła.

cdn.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
04-01-12 01:06  Odp: [Relacja] Dwu-, trzy-, a może półtorapłat czyli Kondor D-6 wg MBiga
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Kolejna odsłona.

Rozpocząłem skrzydła.
Na początek mój sposób na "krowie żebra"., tzn. na lekkie zapadnięcia materiału pomiędzy żebrami. Na pierwszym zdjęciu widać jak wygiąłem poszycie skrzydła. W zależności jak bardzo krowie chcemy, tym bardziej wyoblamy. Następnie układamy na linijce wzdłuż linii żebra i lekko naciskamy palcem wzdłuż linii. Efekt końcowy jest widoczny na zdjęciu trzecim.



Na jakimś forum, albo gdzieś w necie, podpatrzyłem sposób na wykonanie imitacji mocowań linek naciągowych, nazwę je kotwami.. Wykonanie przedstawiam na poniższych fotkach. Na pierwszej są kolejne etapy. Cienki drut z transformatora wyginam w U, łapię dwoma paluchami, przyrząd wygięty z drutu (też z trafa, ale większego) zaczepiam o pętelkę i zaczynam nim kręcić w palcach. Zwiniętą kotwę maluję, wkładam do otworu w skrzydle, zaginam i zaklejam superglusiem, co widać na fotce drugiej. Na fotce trzeciej efekt końcowy.



CDN ....

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
09-01-12 00:58  Odp: [Relacja] Dwu-, trzy-, a może półtorapłat czyli Kondor D-6 wg MBiga
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Spadłem na drugą stronę. :(
Pora pokazać kolejny - ważny - etap w budowie. Długo zastanawiałem się jak przykleić poprawnie skrzydła do kadłuba. Górne płaty są przecież osobno. Wymyśliłem coś takiego.



Tak wygląda samolot w JIGu.



A tak wyjęty po wyschnięciu kleju.



JIG zdał egzamin.
Powiązałem już parę linek, tak dla usztywnienia konstrukcji. Jutro powiążę resztę, dorobie podwozie i śmigło, i ...... model gotowy. :)

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
15-06-12 02:10  Odp: [Galeria i Relacja] Dwu-, trzy-, a może półtorapłat czyli Kondor D-6 wg MBiga
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Skończyłem naprawę modelu. Pobawił się nim mój syn. Galeria końcowa w pierwszym poście.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024