FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
23-12-11 00:04  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dobra, po dłuuugiej przerwie czas wrócić do życia. Na razie to co robiłem w międzyczasie, nie jest tego może za dużo jak na tyle czasu, ale przynajmniej nie odstawiłem czajniczka w ogóle na boczny tor w krzaki ;)

Więc niniejszym zeznaje, że po wizycie w Ostrowie Wielkopolskim mniej więcej zdecydowałem się co do wyposażenia. A to oznacza, że ruszyły prace przy armaturze:
wziąłem sobie jednak do serca uwagę o dużych zaworach nikiego i trochę je zmniejszyłem, dodałem większość odbiornicy pary (kilka drobiazgów dojdzie jak będę "podłączał" kolejne urządzenia), zrobiłem inżektory oraz główną część wodowskazu. Myślę teraz jak ładnie mu osłonę zrobić... Zatkałem też wreszcie wszystkie wyczystki w kotle, nie wiem czemu ale jakoś mnie to męczyło strasznie. Muszę jeszcze tylko wyrównać przy prawej wyczystce w budce i zasymulować blaszane wzmocnienie otworu w otulinie.



Uzupełniłem też skrzynię węglową o zasuwę i hamulec postojowy, i tu sie trochę na nadgorliwość nadziałem i musiałem usunąć część nitów... Zresztą w ogóle jest trochę z tym dziwnie, bo zarówno dokumentacja T9.3 jak i wczesne zdjęcia mówią, że na budce w zasadzie wszystkie nity są wpuszczane, więc budka jest gładka, jednak praktycznie wszystkie modele i jak i niektóre oryginały mają je wypukłe. Zdecydowałem że też będe miał wypukłe, a co, wygląda grożniej ;)



W górnej części budki przeszkliłem wszystkie okna, zamontowałem też suwane okna, wewnętrzne okna na przodzie i tyle mają zrobione też uchwyty do otwierania. W zasadzie brakuje tylko klamek blokujących przy oknach obrotowych.



Tryśnięcia farbą w budce to po to, żebym widział gdzie jest nierówno, konkretne malowanie dopiero będzie. Zastanawia mnie jednak jaki kolor powinien być we wnętrzu... Ponoć szary, ale jakoś mnie to nie przekonuje.

No i na koniec ogólny wygląd tyłu na którym doszły stopnie na skrzyni węglowej i pomost na niej.



Następne plany to dalszy ciąg armatury, zawór maszynisty i klapa na skrzynie węglowej.... mam nadzieję, że uda mi się lepiej czas sobie poukładać i nie będzie znów takiej przerwy :))

A no i oczywiście Wesołych Świat wszystkim ;)

--

 
23-12-11 08:04  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękna sprawa. Szczególnie te zawory :-)

--


 
23-12-11 08:05  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jestem pełen podziwu nad taką szczegółowością wykonania i przeraża mnie ta sterylna czystość wykonania. Piękna robota , kolej ma coś w sobie.....

 
23-12-11 08:30  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Piękna robota!

 
23-12-11 11:07  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wygląda pięknie.

--

 
23-12-11 13:00  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo mi się podoba ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-01-12 18:02  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No, powolutku do przodu... tym razem z nowości:

Klapy na skrzyni węglowej, a także kilka małych pierdułków na tylnej ściance budki:


Przymierzyłem się również do zaworów bezpieczeństwa, ale tu się zreflektowałem, że dalej je będe mógł robić dopiero jak zamknę budke... także na razie tyle - do pudełka na swoją kolej.


No i to co mi głownie tym razem dało w kość - zawór maszynisty i dodatkowy... prawie się "zdoktoryzowałem z tematu" szukając sensownych rysunków tego ustrojstwa. Przy okazji wyszło, że chyba ten TKi3 w Ostrowie to rurki hamulca w budce ma poklejone na oko gdzie która sięgała, a nie tam gdzie powinny iść naprawde.


To na razie tyle, wracam do deski kreślarskiej zastanowić się co następne - pewnie dalej jakieś szczególiki w budce...

 
10-02-12 23:30  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

A tak wygląda pierwowzór:

http://farm4.staticflickr.com/3481/4008931894_26abeb335b_o.jpg

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
11-02-12 00:03  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
chencik   

Ohoho :) Jaka ślicznotka :) I model, i na zdjęciu ;)

 
11-02-12 03:27  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

@Precyzyjny: Wow, ładne zdjęcie udało Ci się wykopać. Masz może dane kiedy i gdzie je zrobiono ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024