FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 23Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
15-08-14 14:17  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jańcio ja mam tylko doświadczenie z Pactrą i samochodowym Brico Color. Dlatego najpierw zrób gdzieś na boku próbę, jak wcześniej wspomniałem. Wiem, że czasem dwa, niby całkowicie wyschnięte, sosy potrafią się pięknie zważyć po nałożeniu jeden na drugi.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-08-14 16:31  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jeżeli malowałeś Karasia błyszczącym lakierem nitro to nie rozumiem dlaczego nie pomalujesz go na koniec nitro matowym? Byłoby chyba najprościej.

--
serwusik

 
15-08-14 19:30  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Vincent 

 

Najlepsza opcja to Gunze mat w aerolzolu. Tylko nakładaj ostrożnie szczególnie pierwszą warstwę jak najcieniej i z większej odległości. Nie dopuść do zlewania się farby czyli jak najmniej nanoś. Odległość i szybkość ruchu decyduje jak lakier się położy. Lepiej nie domalować w jakimś miejscu niż dopuścić do zalania. Wbrew pozorom mat jest łatwiejszy do położenia niż błyszczący. Gunze należy do najlepszych lakierów modelarskich.

 
15-08-14 21:37  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Vincent , akurat mam Gunze w aerozolu ale jak on zachowuje się w kolejnych pokryciach . Czy pogłębia się matt czy są jakieś innne problemy . Szczerze mówiąc zawsze miałem problemy z matem i właściwie cały czas się uczę i nie mam jakiegoś konkretnego sposobu . Na razie maluję całość glosem Model Masterem i tak jestem szczęśliwy że tracą się smugi . Teraz będę experymentować z tym co mam . Wypróbuję Twój sposób bo wydaje mi się perspektywiczny ale na razie na czymś innym i zobaczę co z tego wyjdzie .,, Wbrew pozorom mat jest łatwiejszy do położenia niż błyszczący."- Jak na razie dla mnie to jest kosmos , za dużo miałem z tym problemów . Dziękuję Ci za porady .Będę walczył z moim problemem może w końcu nauczę się czegoś na stare lata .
\
Pozdrawiam


Jańcio


\HEY HEY !

 
15-08-14 22:11  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Vincent 

 

Tym Gunze maluje swoje modele plastikowe jako lakier końcowy. Nie piszę tego przez pryzmat doświadczeń w budowie kartonów bo zrobiłem ich do tej pory tym sposobem...1 sztuka:-). Ale na plastikach pokrywałem powierzchnie które były malowane prawie wszystkim , od Sidoluksu przez lakiery Humbrola, czy akrylowe Paktry, Vallejo, Tamiyi. I taki sposób jak opisałem wyżej nigdy nie zawodził,właśnie przez to że lakier dolatując z daleka jest jakby pozbawiany tych rozpuszczalników agresywnych i nie powoduje zniszczeń tak jak malowany z bliska i wciąż "mokry" na powierzchni rozpuszcza warstwy pod sobą. Właśnie to powoduje że może się ścinać lub robić brzydkie niespodzianki. Czym zabezpieczysz oszklenie przed malowaniem?

Post zmieniony (15-08-14 22:14)

 
15-08-14 22:28  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Kabinkę pilota i obserwatora zabezpieczyłem wytłoczkami których urzyłem jako oszklenie a miejsca połączeń zabezpieczyłem maskolem , mniejsze powierzchnie tylko maskolem Humbrola , myślę że powinno wystarczyć ale daj znać gdyby tu się coś gryzło . Jutro mam zamiar skończyć malowanie reszty gllossem tak jak radził Chopin a potem wezmę się za matt. Dzięki za rady i trzymajcie za mnie kciuki


Pozdrawiam


Jańcio



HEY HEY !

Post zmieniony (15-08-14 22:29)

 
15-08-14 22:45  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Vincent 

 

Ten Gunze z każdą kolejną warstwą staje się coraz bardziej głęboko matowy. Ale koniecznie odczekaj aż wyschnie poprzednia warstwa wystarczy żeby podeschła 1-2h. Jak się pośpieszysz to może powstać brzydki zaciek albo coś znacznie gorszego.


Za taki MODEL to podwójnie ;-)
edit. Chociaż zastanawiam się czy nie powinieneś zgodnie z wyglądem oryginału pomalować całość satin-półmatem.

Post zmieniony (15-08-14 22:51)

 
15-08-14 22:56  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Jańcio, jeśli nie masz doświadczenia z lakierami na bazie rozpuszczalników organicznych to wg mnie lepiej nie ryzykuj. Myślę, że sposób Chopina (tzn akryle na bazie wody,alkoholu) będzie dobry - nawet całość pędzlem. Moja rada to cierpliwość w kolejnych warstwach. Niech dobrze wyschną - mnimum 48 h i powinno być ok.
Jak byś jednak coś zepsuł i chciał umieścić model w koszu do daj znać - chętnie przejmę ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
20-08-14 12:55  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Jańcio jeżeli przyniesiesz model na GEKO to i tak zakonserwowany zostanie piwem :-) Karaś nabierze żółtego koloru jak to było w starych lakierach. Jeżeli go przyniesiesz to ja sobie siądę jak najdalej żebym nie musiał tego cudeńka poprawiać :-))

--

Post zmieniony (20-08-14 12:56)

 
05-10-14 23:10  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witajcie Ci którzy jeszcze wytrwali !


Z braku czasu , zdrowia w tym w szczególności zdrowia psychicznego , możliwości itp. itd. czyli z czystego lenistwa galeria Karasia dopiero teraz mimo że był już prezentowany w Przeciszowie . Z tego względu że termin mnie trochę gonił nie było już czasu na zabawę z relacją tak więc tutaj już tylko galeria i finito .Przepraszam za jakość zdjęć ale fotograf ze mnie marny a i nie potrafiłem dogadać się z aparatem i sztucznym światłem .Tak że Sorry ! Dziękuję tym którzy od czasu do czasu zaglądali na moją relację .


Galeria

































Naćkałem tego trochę a Wy się teraz męczcie ;-))

Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY!


„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”
----------------------------------------------------------------------------------

--

Post zmieniony (05-10-14 23:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 23Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024