FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 23Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
03-08-14 14:34  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witajcie !

Wielkimi krokami zbliżam się do finału . Powoli zaczynam się czuć jakbym składał model plastikowy ,prawie wszystkie elementy mam już porobione i teraz pozostaje poskładać to do kupy . Ale , ale okazuje się że tu powstają problemy , nie wszystko pasuje tak jakbym miał nadzieję więc zdarza się ze muszę tu coś przerabiać tam coś dopasowywać . Mimo to Karaś zaczyna powoli przypominać coś takiego jak samolot chociaż jeszcze nie bombowy .


Skrzydełka dostały łapcie i mechanizmy wyrzutników bombowych .







Tutaj w końcu udało się spasować kabinę pilota i owiewkę z resztą kadłuba . UFF!










Teraz należało to złożyć do kupy a połączenie w miarę możliwości jakoś zamaskować .










No jeszcze te same elementy ale już od dołu .
UFF , UFF , UFF !










Piątek , sobota , niedziela bezowocna . Nalot syna , synowej i ukochanych wnucząt zaowocował tym razem jedynie relacją ale staram się z zakończeniem prac nad Karasiem tak aby zdążyć z nim do Przeciszowa .


Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY!


„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”

--

--

 
03-08-14 20:02  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przepiękna maszynka !!! Wykonanie I klasa.

 
03-08-14 22:42  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No to działaj, bo ja tym razem w Przeciszowie strasznie mam nadzieję się pojawić i chętnie bym toto pooglądał na żywo.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
04-08-14 20:49  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Normalnie cudeńko.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-08-14 21:55  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak "celujesz" na Przeciszów, to już wiem, który model zaliczy "pudło" - i nie mam tu na myśli "chybienia celu" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-08-14 08:02  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie wiem czy będę w tym roku w Przeciszowie, chciałoby się obejrzeć dokładnie to cudo ale czy zdrówko pozwoli?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-08-14 20:25  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

To znowu ja .

Tym razem mała aktualizacja . Uzbroiłem Karasia w bomby no więc zaczyna wyglądać bombowo no ale nie całkiem .

Najpierw zdjęcia potem problem .







No może to wygląda ciekawie gdyby nie mój stary problem malowaniem lakierem matowym . Karaś był malowany praktycznie dwa razy lakierem nitro więc się błyszczał jak psu więc trzeba było go pomalować matem . Przy Łosiu miałem problem z akrylem Pactry więc tym razem pomalowałem Tamiją . Lakier niby mat ale powstały takie smugi że pomalowałem to drugi raz tym razem mat zaczął się błyszczeć chociaż smugi może mniejsze ale jednak były . Kurna i co dalej ? Myślę to wszystko pociągnąć teraz Pactrą ale co z tego wyjdzie nie wiem . Radźcie ludkowie co tu robić bo przyjdzie trzy lata roboty umieścić w koszu .Czekam na waszą pomoc . Maluję oczywiście pędzlem .
HELP !!!


Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY!


„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”
----------------------------------------------------------------------------------

--

 
13-08-14 20:51  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jańcio moja rada to Pactra gloss, może być z pędzla, a na to Pactra matt z aerografu, ale tylko jedna warstwa. Wyjdzie satyna, ale lepsze to niż smugi. Spróbuj gdzieś na boczku bo może się gryźć z wcześniejszymi "sosami".

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-08-14 21:38  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jeżeli nie chcesz aero tak jak Chopin radzi w przypadku matowego lakieru, to może pomyśl o lakierach w sprayu? Tamiya i Gunze mają w ofercie takowe, a są to dobre lakiery. Tyle do sposobu, a co do technikaliów ile jakiego gdzie to niech mądrzejsi się wypowiedzą, bo nie chcę przypadkiem wprowadzić w błąd.

 
15-08-14 14:03  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

HEY HEY !
>
Moja desperacjia siegneła szczytu , szczytu stu zł wydanych na różnego rodzaju lakiery matt .Kupiłem : Italeri - flat clear akryl , Gunze -flat matt ( spray ) , Revell - matt , Pactra - clear matt a 48 ,Humbrol - mat cote , do tego jeszcze Model Master - gloss clear jako pierwszy podkład .
No to widzicie co mam do dyspozycji tylko teraz co dalej .Moje małe doświadczenie w tym temacie doprowdza mnie do depresi . Czekam na wasze dalsze rady bo jak na razie pozostaje mi do realizacji sposób Chopina . A tak przy okazji znalazłem w Zabrzu dobrze zaopatrzony sklep modelarski który ma swój sklep stacjonarny oraz operuje w internecie .Polecam .

http://panoramafirm.pl/%C5%9Bl%C4%85skie,,zabrze,pu%C5%82askiego,17/andrzej_jakus_max_hobby-aprmur_cjt.html





Pozdrawiam i czekam na Wasze rady .


Jańcio


HEY HEY !

--

Post zmieniony (15-08-14 14:20)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 23Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024