FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-12-11 16:07  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,a kto opracował model i na podstawia jakich planów oraz co sądzisz o samej wycinance? bo model raczej leciwy,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-12-11 18:34  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Opracowanie graficzne i opis Paweł Homerski" taka informacja jest w wycinance. Na podstawie jakich planów został opracowany model nie wiem, ale porównując z Planami Modelarskimi Mirosława Miarki nie widzę dużych różnic, tak że może na podstawie tych planów. Co do wycinanki to wyglądem przypomina mi Małe Modelarze z lat 70-tych tylko na lepszym papierze. Zarówno przy szkielecie jak i oklejaniu kadłuba trochę musiałem podopasowywać niektóre części. Przy nadbudówce, którą akurat sklejam, najwyższa jej część jest o około 1 mm za wysoka, tak że też trzeba będzie działać nożykiem. Jak narazie są to drobnostki, choć w porównaniu do poprzednio wykonywanych modeli ten jest nazwijmy to ,,najsłabszy", ale napewno sklejalny bez zbytnich nerwów :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-12-11 09:13  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Teledzin   

W artykule w Morzu, wspominanym, wcześniej malowanie Kujawiaka opisano w ten sposób: „Po 1936 r. malowanie powierzchni powyżej linii wodnej według schematu na rysunku, w nieregularne plamy biało – czarne o prostych liniach brzegowych. Schemat malowania przybliżony.” Dołączone jest zdjęcie okrętu w tym malowaniu – zamieszczone na początku relacji przez Borowego oraz schemat malowania jednej burty o wymiarach 50 na 17 mm. Schemat ten pokrywa się na 90 % z zamieszczonym w wątku. Pozdrawiam

 
19-12-11 21:30  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Narazie trwają prace nad kadłubem, ale coś tam działam z nadbudówką - złożona na sucho i ze wstepnym malowaniem (próbowałem malować te małe powierzchnie ,,od ręki" ale nie jestem zadowolony z efektu i muszę pokombinować coś z tasmą maskujacą)


i duperelami, z których skończyłem działo.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-12-11 22:23  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładnie, mi się podoba,tempo spore, malowanie w porządku ,armatka także,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-12-11 09:30  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja bym jeszcze trochę podcieniowała zwłaszcza czerń... ale to ja.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-12-11 09:39  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Taa... Ciebie żaden kolor nie jest w stanie zadowolić... Ani biały nie może być biały, ani czarny - czarny!
A.

 
20-12-11 09:43  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Bo ja patrzę jak malarz i jak dioramiarz, nie jestem modelarzem.
Uważam - z zastrzeżeniem jak wyżej - że to, co w realu jest czarne, po zmniejszeniu, aby wyglądało naturalnie, musi być szare. A to, co było białe - też szare, tylko jasne.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-12-11 12:04  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. viltianus - dzięki za cenne uwagi, ale ja niestety jestem tylko modelarzem :) i nie posiadam Twojego artystycznego talentu, czego oczywiście bardzo żałuję. Mógłbym czasami coś skopać i jeszcze pogorszyć wygląd modelu,a nie chcę ryzykować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-12-11 12:27  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Też mnie zawsze intrygowało to malowanie. Zwróćcie uwagę, jak autor planików z malowaniem zafałszował układ kolorów na przedniej ścianie pomostu. Pewnie po to, żeby prawa burta miała to samo malowanie co lewa. Tymczasem zdjęcie, które na początku zamieścił Borowy pokazuje jeden szeroki, ukośny czarny pas.

Temat bardzo ciekawy i trudny. Oczywiście rozumiem, że musisz jakoś wybrnąć z malowaniem prawej burty i że w tym celu trzeba nieco "pokombinować" :-). Ciekawym jak Ci to wyjdzie. Wykonanie bardzo ładne.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024