FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-12-11 13:15  [G] Transporter Opancerzony BTR-60 PB.
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Model transportera w barwach Policji z OPP Warszawa w wersji "ciężkiej " czyli z taranem do usuwania przeszkód np.barykad. Opracowanie modelu - Andrzej Maciejczak , skala 1:25.



Post zmieniony (04-11-18 23:04)

 
11-12-11 13:37  Odp: [G] Transporter Opancerzony BTR-60 PB.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Staszku a orientujesz się jak on "leży w planach"? sam temat jak i Twoje wykonanie bardzo mi się podobają.
Pozdrawiam
Jarek
--

Post zmieniony (11-12-11 13:37)

 
11-12-11 19:18  Odp: [G] Transporter Opancerzony BTR-60 PB.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

witam, bardzo ładny,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-12-11 22:08  Odp: [G] Transporter Opancerzony BTR-60 PB.
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Temat jest dla mnie miodny,ale jest łyżka dziegciu ...Krawędź spływu "błotnika" z przodu pojazdu jest totalnie z czapy dla porównania http://walkarounds.airforce.ru/armour/rus/btr-60pb/ds_btr_60pb_04.jpg,wina projektu-zwrócono na to uwagę na niebieskim, sam o tym napisałem na stronie Pana Aviatora w komentarzach(komentarz usunięty kilka dni później-nie wiem czemu,, grzecznie zawarłem tam rzucające się w oczy źle rozmieszczone włazy, peryskopy,ale widzę że zmieniły pozycje a błotnik jak był tak dalej nie ruszony) pod fotka jego wykonania,cześć błędów widać poprawiona. Stwierdziłem ze dalej się produkować nie ma tam sensu.

A Panu Stanisławowi gratuluje kolejnej galerii:)Bardzo mi się ten modelik podoba:)

--

 
11-12-11 23:01  Odp: [G] Transporter Opancerzony BTR-60 PB.
kolejny_cichy   

Ile razy widzę zdjęcia tego opracowania mam nieodparte wrażenie, że jest on "za pękaty", tak akby coś nie tak było z proporcjami. Może jest to wina zdjęć. Sam kończę na dniach (na 30 rocznicę wybuchu wojny) model ukraiński - jest on skomplikowany, [ http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=49&modelId=264 ] i jestem za tym, aby ukazał się taki jak ten model uproszczony - zwłaszcza podwozie. Prawdą jest, to co pisze Reedmooley, pytanie tylko jest takie czy traktujemy to jako błąd projektowy czy uproszczenie ułatwiające potencjalnym początkujacym budowę tego modelu ?

Fotki BTRów z polskich muzeów : http://www.strefacichego.pl/?module=museums&id=43

pzdr
cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
12-12-11 11:46  Odp: [G] Transporter Opancerzony BTR-60 PB.
Edekyogi 

 

Może te planiki będą pomocne przy dyskusji:
http://www.smcars.net/forums/attachments/tanks/99641d1254945439-tank-btr-60-pa-1963-btr-60pa_1963a.jpg
http://www.smcars.net/forums/attachments/tanks/99642d1254945439-tank-btr-60-pa-1963-btr-60pa_1963b.jpg
Mnie zastanawia, jak się mają skręcać przednie koła - skopana przednia część wanny (dna) kadłuba.

 
12-12-11 14:38  Odp: [G] Transporter Opancerzony BTR-60 PB.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Staszku! Gratuluję kolejnego modelu w Twojej Kolekcji. Bardzo mi się podoba.
Model przecież jest zrobiony dobrze,.... ale z gotowych planów, do których modelarz powinien mieć pełne zaufanie, że niezależnie czy są w wersji uproszczonej czy pełnej nie ma w nich takich błędów jak np.ten, o którym wspomina Kolega Edekyogi, że pojazd nie mógłby skręcać.
Niestety z tego właśnie powodu teraz zanim zacznę kleić jakikolwiek kupiony z dowolnego Wydawnictwa model gromadzę jego obszerną dokumentację, jaką uda mi się zdobyć w internecie i dopiero wtedy zabieram się do roboty.
A zabiera to zbyt wiele czasu, który można poświęcić na kolejny model.
W kontekście tego, że trudno winić robotnika, za błędy inżyniera planisty sugerowałem tu na Forum podczas prezentacji swojego modelu drezyny pancernej NKWD, gdzie też było kilka błędów jakie znalazłem i poprawiłem wg swojej bazy danych, aby stworzyć bazę materiałów dokumentacyjnych do modeli, które już się ukazały, by każdy zainteresowany mógł tam zajrzeć, gdyż czasami szukając w internecie czegoś innego napotkamy na ciekawą fotografię, plany czegoś nad czym pracują inni itp, więc nic nie stoi na przeszkodzie by tam gdzie to możliwe skopiować to do proponowanej bazy lub zamieścić odnośnik adresowy by ułatwić modelarzom pracującym nad danym modelem pracę oraz wspomóc innych projektantów. A tak wszystko co dotyczy modelu spoczywa na twardych dyskach komputera projektanta i albo jest usuwane, bo "0" ponownego wykorzystania, lub spoczywa w spokoju i nic...Każdy modelarz klejący ten model od początku ponownie szuka tej dokumentacji a mógłby porównać ze swoja np w celu korekty ewentualnych błędów.
Niestety mimo pozytywnej opinii o tej propozycji jednego z Kolegów moja sugestia nie spotkała się z szerszym odzewem.
Więc nadal zamiast oglądać z zaciekawieniem czyjeś dzieło i ustosunkowywać się do pokazywanego przez Twórcę warsztatu modelarskiego; niektórzy z forumowiczów będą czerpać satysfakcję z tego, że znajdą i skomentują na prezentowanym modelu odstępstwo od swoich źródeł typu np. "lewa śrubka powinna być 5mm dalej od czegoś tam niż taka sama śrubka po prawej stronie" lub że "czegoś takiego nie mogło być" :-)
Przeszedłem to też ostatnim razem pokazując relacje z budowy Bishopa, Valentine'a i A9 oraz wcześniej więc teraz mam przynajmniej dowody fotograficzne, dlaczego zrobiłem tak a nie inaczej i potrafię odeprzeć zarzuty-tak miałem w swojej dokumentacji.
Przepraszam, ale nie jest to jakakolwiek aluzja personalna do Kolegów wypowiadających się powyżej na temat błędów w planach BTR-a, tylko kolejny atut przemawiający za próbą stworzenia takiej bazy przynajmniej dla lub przez projektantów modeli, abyśmy my modelarze nie musieli rozpruwać zrobionych modeli bo ktoś, czegoś tam nie dopatrzył, zapomniał, czy źle przeliczył skalę.
Tu posłużę się taką trochę filozoficzną refleksją jaka mi się nasunęła w trakcie pisania tego artykułu:
Mylić się jest rzeczą normalną, ludzką. Przyznać się do pomyłki- wymaga dużej odwagi, a umieć bezinteresownie pomóc sobie wzajemnie by tych błędów uniknąć-to cecha godna Braci Modelarskiej.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
12-12-11 21:54  Odp: [G] Transporter Opancerzony BTR-60 PB.
kolejny_cichy   

Gwoli uzupelnienia, ja nie krytykuję wykonania, które jest "czyste" i ładne.
Zastrzeżenia mam do samego opracowania. Sam w życiu poprawiłem kilka modeli i mam też w dorobku jeden całkowicie rozrsowany i złożony przezemnie model, a rysowałem cyrklem i ekierką - T-55. BTR - 60 jest trudny do zaprojektowania ze względu na całkowity brak kątów prostch oraz, że wszysto jest w "trapezie". Dlatego stawiam pytanie czy gdzie jest granica między "uproszczeniem", a "błędem projektowym" ? To opracowanie jest dobrym punktem wyjścia. Moim zdaniem model uporoszczny powinien pozwolić każdemu modelarzowi na waloryzację w stopniu na jak pozwala wiedza i umiejętności składającego. Bez ingerencji w struturę - szkielet opracowania.

pzdr
cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
13-12-11 19:12  Odp: [G] Transporter Opancerzony BTR-60 PB.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Chyba wystarczy wejść na wikipedię, żeby to sprawdzić.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_2004_Warsaw_europejski_szczyt_gospodarczy_01.jpg&filetimestamp=20070906220355

--
pozdrawiam
Piotr


 
13-12-11 19:24  Odp: [G] Transporter Opancerzony BTR-60 PB.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Iras po zmianie ustroju Milicja została przekształcona w Policję a posiadany sprzęt- co jest chyba oczywiste- jeszcze przez długi czas pozostawał w użyciu. i jak Ty sobie wyobrażasz, by po ulicach wolnej rzekomo już Polski jeździł transporter w barwach ZOMO? bo BTR akurat były używane przez tą formację...
Niektóre z nic były w użyciu jeszcze na początku XXI wieku więc oznakowanie tego modelu jest jak najbardziej właściwe, choć stalowoszare malowanie sugeruje wóz z okresu zmian ustrojowych lub na krótko po...
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024