FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-12-11 08:38  [R/G] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ideologię dopiero co zaczętej dioramy wyłożyłam TUTAJ. .

W tym wątku zajmę się wyłącznie budową Chanzy'ego. Wczoraj zmniejszyłam go sobie z 1/200 do 1/400, wieczorem wręgi poszły pod prasę, dziś rano trafiły pod nóż. Nie mogłam spokojnie na niego patrzeć, jak tak samotnie leżał pod prasą, tęsknił i błagalnie patrzył mi w oczy. A na domiar złego przeczytałam jeszcze w najnowszym Modelarstwie Okrętowym entuzjastyczną recenzję Syjka na jego (Chanzy'ego) temat, no i przepadło...

Dziś rano udało mi się tylko powycinać wręgi.


I zonk, powstały z winy mojego ksera: różnica w kolorze pokładów. Nie szkodzi, jakoś to delikatnie wycieniuję i wyrównam.


--

Post zmieniony (16-01-12 07:55)

 
07-12-11 09:01  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Jak widzę od recenzji do czynów jest ,,cienka czerwona linia".
Miło jest podgladać Twoje prace. Dla mnie osobiście Twoje dioramki to nie tylko modele ale w moim odczuciu to kawałki historii wyrwane czasowi.
Bedę często zaglądał do Twoich relacji i śledził postepy.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
07-12-11 09:11  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A bo to było tak.
Przyszłam wczoraj do domu, wyjęłam z plecaka wycinankę Chanzy'ego wraz ze skserowanymi arkuszami. Rzuciłam je na biurko. POmyślałam, że trzeba by ten bajzel poukładać, wycinankę na półkę, ksera posortować i do teczki, i też na półkę... Zaczęłam sortować. Te słodkie małe arkusiki z wręgami... zajrzałam do instrukcji, odłożyłam wręgi na bok. A potem nagle rzucił się na mnie cały arkusz tektury, z zębami wyskoczył z półki klej... - nie obroniłam się. Byłam sama, a ich całe stado ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
07-12-11 09:25  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No i dobrze że jestes taka słaba i bezbronna :-)
Będzie na co popatrzeć, choć ja nadal czekam na koniec Piotra :-)
Pzdr

 
07-12-11 09:31  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na Piotra przyjdzie czas. Póki co Piotruś dojrzewa.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
07-12-11 10:24  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładnie piszesz i pięknie to wszystko wykonujesz,miło tu zaglądać,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-12-11 09:07  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Poskładałam dziś szkielecik, poszyłam dolne części burt Chanzy'ego. Schodziły się ślicznie, bezproblemowo. Ja oczywiście będę malować, ale jakby ktoś chciał robić w standardzie, nie powinien mieć kłopotów.
Sam szkielet nieco uprościłam, wywalając poprzeczne wzmocnienia, których Kustow zawsze projektuje całą masę. Do 60-80-centymetrowego kadłuba w skali 1/200 jak znalazł, do 30-centymetrowego robaczka bez części podwodnej w 1/400 - trochę za dużo szczęścia. Podobnie zrobię ze szkieletem Lavoisiera.
Czerwony pasek na dole burt to efekt mojego tchórzostwa. Zawsze daję zbyt grubą tekturę na szkielet, dzięki czemu okręt robi mi się za wysoki od KLW do pokładu, i muszę to sztukować podwyższając burty. Tu oczywiście też tak było.


Pokład na złączeniu już trochę podkolorowany, będziem kolorować dalej.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-12-11 08:55  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tak, ja tez kocham francuskie rozwiązania techniczne.

Zaczęłam dziubać burty na Chanzym. Ponieważ okręt stoi w porcie, więc jak najbardziej usprawiedliwione jest pootwieranie "okien" celem wietrzenia. Na zdjęciach zresztą pootwierane klapki widać. Tak więc powycinałam część klapek i poodmykałam je; jak już zrobię burty, otworzę klapki do końca. Oszklę też bulaje.


Oklejki burt są spasowane idealnie, wszystko pasuje do wszystkiego. Cud-miód i orzeszki póki co.

A do kompletu powstał wczoraj szkielecik Lavoisiera, z którym Chanzy stanie na dioramie:


I bardzo wstępne, koncepcyjne ustawienie obu okrętów na dioramie:

Pomiędzy krążownikami pałetać się będą małe łódki.

--

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-12-11 09:22  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

W tym temacie Pani jest niesamowita. Znaleźć czas i zapał na ciągnięcie tylu projektów jednocześnie.

--
Pozdrawiam

 
09-12-11 09:28  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,popieram przedmówcę,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024