FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
25-11-11 18:22  [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Moja kolekcja modeli i sposób jej ekspozycji.



--

Post zmieniony (26-11-11 08:45)

 
25-11-11 18:57  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Imponujące !
Bogata historia, Krakusie. I pomysł na ekspozycję bardzo sprytny. Szczególnie podobają mi się małe, przeźroczyste półeczki - takie jak np pod Caudronem czy pod dwudziestym-dziewiątym. Przeważnie półka "przytłacza" model a te nie dość że są lekkie i prawie niedostrzegalne to pozwalają oglądać obiekt od spodu.
Chylę czoła ! :)

--

 
25-11-11 20:11  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Kolega przedstawił nam małą ,lotniczą historię modelarstwa kartonowego w Polsce. Bardzo fajny i pomysłowy sposób. Zobaczyłem dużo ciekawych ,, historycznych" modeli w szczególności z Małego Modelarza. Popieram i gratuluję.

--
Pt-47

 
25-11-11 20:32  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Tyle fajnych modeli się kurzy-nie masz serca Krakus:)))

 
25-11-11 20:47  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Sentymentalna kolekcja Krakus. Miło popatrzeć.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
25-11-11 21:11  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Maverick....spoko wodza... to co widać na prawej górnej fotce, że to kurz to tylko ,, fałsz ,, spowodowany przez lampe błyskową.
One co drugi miesiąc sa odkurzane ... przy pomocy pędzelków kosmetycznych. Na fotce przedstawiającej ,, Ju-87 ,, i ,, Jak 1 M ,, widacć idealną przejrzystość półeczki.

--

Post zmieniony (25-11-11 21:18)

 
25-11-11 21:49  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Metoda ekspozycji genialna w swojej jakości i banalna w swojej prostocie.

Te półeczki stojące sam wykonałeś, czy kupne?

Kolekcja modeli wspaniała. Pokazuje lata doświadczenia. Gratuluje!

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
25-11-11 22:20  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

łoooo, ale tego nazbierałeś :) Może w weekend i ja zamieszczę kilka fotek w kolekcji w mieszkaniu moich rodziców. Jest tam mniej modeli niz u Ciebie ale sa za to znacznie większe! :) Gratuluję kolekcji

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
27-11-11 18:18  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Moją myślą przewodnią przy zakładaniu tego wątku, było podzielenie się swoim sposobem, jak w ciasnym mieszkaniu wykorzystać wolną przestrzeń, gdzie nie tylko nie spowodujemy jego zagracenia, ale spowodujemy, że to coś będzie przyciągało wzrok - oczywiście z modelami w tle. Wbrew pozorom koszty tego przedsięwzięcia są bardzo niskie. Postawowymi materiałami są uchwyty do półek szklanych, rurka meblowa 25 mm. płyta plexiglasowa o grubości 4mm.

Uchwyty do półek, rurki oraz rozetki do nich, można kupić w sklepach z akcesoriami do produkcji mebli, natomiast płytę plexiglas najczęściej w hipermarketach, przy czym są one cięte w tafle o różnych wymiarach.
Zastosowałem tutaj metodę, że każdy model kartonowy ma swoją oddzielną półeczkę, każda półeczka ma formę różnokształtnego wieloboku, kazda półeczka jest zamontowana na różnej wysokości / chodzi o półeczki obok siebie / To wszystko sprawia, że widzimy miły dla oka galimatias.

Zamiast rurek o których wspomniałem można zastosować / a nawet wskazane / rurki o znacznie mniejszej średnicy a nawet pręciki z plexiglasu o średnicy ok. 7 mm.

SKĄD TO WSZYSTKO WZIĄĆ ?
W sklepach sprzedających firanki, zasłony, karnisze itd. czy też w hipermarketach na stoiskach z rzeczami, które wymieniłem, można kupić drążki do przesuwania firan, zasłon. Właśnie te drążki / mają długośc ok. 1 m / są wykonane z cienkich rurek, czy też z prętów z plexiglasu wyszlifowanego do granic możliwości, że jest on przeżroczysty.

Zapewne ktoś zauważył, że niektóre półeczki saą podparte a inne nie / oczywiście chodzi o te mniejsze półeczki / W tym przypadku chodzi o problem ścian, gdyż podczas wiercenia otworów w ścianie trafiałem w próżnie i wóczas musiałem zastosować rureczki. Można też zauważyć, że niektóre modele stoją na pudełkach obklejonych tapetą. Ale nim wpadłem na pomysł przeżroczystych półeczek, modele inne też tak stały, lecz powoli zacząłem to wszystko przebudowywać , montując półeczki w miejsce pudełek .
Pudełka, które zostały też miały zostać zastąpione półeczkami a nawet modele plastikowe, głównie te stojące po lewej stronie miały mieć jedną długą półeczkę, osadzoną na wysokości 4 cm. Podpórki do tej półeczki miały być wykonane właśnie z drążka plexiglasowego, dzięki temu, modele plastikowe byłyby całkowicie widoczne od spodu.

Niestety wraz z remontem mieszkania, zaistniała konieczność wymiana mebla a wraz z wymianą mebla, na wieczność musiały zniknąć moje plany rozbudowy mojej ekspozycji , gdyż w miejscu w którym stał ,, niezastąpiony mebel ,, pojawił sie mebel zabudowany na całej ścianie a w nim wbudowano oszkloną gablotę, gdzie półki są usytuowane w pionie / 6 poziomów / + 2 poziomy na szczycie z przeznaczeniem na książki.
To już nie jest to samo, forma eksponowania modeli miała dla mnie duże znaczenie a teraz to jest tylko przechowalnia modeli, gdzie trzy najniższe poziomy są zastawione stołem a u tych na wyższych poziomach widzę tylko śmigła.

Stary mebel miał długości 3,6 mm. Zmieściło się na nim na kilku poziomach 49 modeli, gdzie 24 to były plastiki a wśród kartonu największy to ,, Ju-87 ,, w skali 1:24 GPM.
Mam nadzieję, że moje fotki i podpowiedzi przydadzą się komuś, chociaż każdy z nas ma swoje sposoby na przechowywanie i eksponowane modeli.




.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
27-11-11 20:16  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Twoja kolekcja jest wspaniała-gratulacje!
Skoro ideą założenia wątku było podzielenie się informacją o sposobie przechowywania modeli (pomysł doskonały) to i ja dorzucę coś od siebie.
Wcześniej także trzymałem swoje modele w sposób podobny do pokazanego przez Ciebie, ale już nie miałem cierpliwości ich odkurzać (do czego o wiele częściej mobilizowała mnie żona z powodu alergii synów). Poza tym nawet najdelikatniejsze pędzelki kosmetyczne używane do czyszczenia czasem odrywały jakąś drobniutką część od czołgu okretu czy samolotu i trzeba to było naprawiać.
Dodatkowym, choć może i dobrym atutem było też wcieranie drobinek kurzu w model, co nie zawsze jednak dawało efekt wizualnie pożądany.
Po przeprowadzce do bloku starą, dużą szafę na, bazie której były mocowane półeczki (jeszcze solidną, zrobioną z drewna, a nie z płyty wiórowej) przerobiłem na część ścianki działkowej altany :-), więc stanąłem przed koniecznością nowego sposobu przechowania modeli. Zdecydowałem się na zaprojektowanie gablot ze szklanymi półkami zasuwanych pleksiglasowymi szybkami (żeby nie było za ciężkie)na całą długość ściany. No i musiały one współgrać kolorem i stylem z meblami pokojowymi. Gabloty zrobił mi znajomy stolarz, u szklarza kupiłem docięte na wymiar półki, pleksi ciąłem i wierciłem otwory na uchwyty półek sam. Sposób droższy, ale teraz mam już spokój. Choć jeszcze kilka modeli i będę musiał myśleć o czymś nowym... . Kiedyś pokażę dokładnie całą moją kolekcję.

,


--

Post zmieniony (27-11-11 20:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024