FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
27-11-11 20:38  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sławku .
Również moje ukłony za wspaniałą kolekcję i świetne wkomponowanie gablotek w tło ściany oraz w mebel nad którym są zamontowane gablotki. Sprawdza się to co napisałem, czyli każdy z nas ma swój sposób przechowywania a jednocześnie eksponowania modeli.
Mam nadzieję, że ktoś jeszcze wrzuci jakieś fotki odnośnie eksponowania modeli, aby były one inspiracją dla początkujących.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
27-11-11 23:34  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ja również przyłączę się do gratulacji wspaniałej kolekcji Krakusa.
Natomiast równie zdecydowanie, także przyłączę się do opinii tych, których „bulwersuje” pozostawienie ukończonych już modeli żarłocznemu kurzowi. Ja wiem, że brak miejsca, że duża ilość eksponowanych eksponatów, no ale jednak mazianie po modelach… pędzlem??!! To karygodne jest !! ;)

Sławek sobie świetnie poradził.

Do rzeczy, czy ktoś z Was sporządził konstrukcję gabloty dla dużych modeli samolotów, ale wiszącą, i to jeszcze w opcji wiszenia na skośnych sufitach. Materiał pewnie oczywisty (pleksa), ale konstrukcja? Jakieś koncepcje mam, bo przed tym problemem właśnie stoję, jednak zawsze można podpatrzeć lepsze pomysły u modelarskich lotników.

PS. Znów podkreślę, że zdecydowanie łatwiej mają okręciarze i pancerniacy, nie tylko pod względem wykonawstwa modeli, ale i ich ekspozycji. A samolociarzom, kurcze, zawsze wiatr jest w oczy…;))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
28-11-11 10:04  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A teraz tak wygląda moja ekspozycja.



--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
28-11-11 13:10  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
ROBO 

 - 10

...widze okrecik ,to sie tez dopisze :)

...a tak serio - samoloty ,to była kiedys moja pasja :) Jednak "okretownictwo" wygrało ta batalie .Niemniej jednak czasami zagladam na latadła - stara miłosc nie rdzewieje- gdyby nie brak miejsca to kto wie....nie ma tego złego nad morzami tez cos lata wiec morskie lotnictwo jest w sferze moich zainteresowan :)

gratuluje kolekcji...

PS.interesuje mnie ta gablota mozesz cos wiecej o niej napisac ? [moze byc na pw] .Szukam cos do takiego ,a widze,ze ładnie sie prezentuje ...

pzdr.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
28-11-11 14:16  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ta gablotka, to część całego segmentu meblowego tzw. zabudowy wnękowej, czyli segment jest zbudowany na całej ścianie, drzwi, jak widać są suwane. Uważam, że ten sposób zabudowy dodaje uroku całości. Chciałem, aby półki były szklane, przez co modele byłyby widoczne również od spodu, ale meblarz odradził mi ten sposób, gdyż na najwyższych dwóch piętrach / nie widać ich na fotce / są półki na książki i jak powiedział, gdyby trzasnęła pierwsza półka z książkami to byłby to już wyrok na moje modele. Ponadto przeprowadził symulacje komputerową ze szklanymi półkami i niezbyt ciekawie to wyglądało.

Minusem gablotki z drzwiami suwanymi jest to, że poprzez przypodłogowy system jezdny / mimo tego, że parkiet jest nowy a w systemie jezdnym są jakieś zabezpieczenia, aby kurz się nie przedostawał / jakaś ilość wszechobecnego kurzu znajduje dojście i siada na najniższym poziomie. Dlatego też na najniższym pozimie dałem modele, które najłatwiej jest odkurzyć.

Jednocześnie dodam, że półki wyłożyłem białym kartonem, gdyż na tle koloru calvados modele za bardzo ,, zlewały się ,, z kolorem półki.
Ponadto, pasuje to bardzo do tylnej ścianki.

--

Post zmieniony (28-11-11 15:04)

 
29-11-11 00:19  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
zadziora   

Temat dla mnie bardzo fajny z dwóch powodów :)

1) Modele :)
2) Meble :)

Jak macie jakieś pytanka odnośnie wykonania , konstrukcji jak i powieszenia gablot dajcie znać na priv z przyjemnością pomogę :) Prowadzę swój zakład stolarsko - ślusarski i wykonujemy meble na zamówienie , będzie potrzeba to wykonamy gablotę pod indywidualne zamówienie ( z płyty wiórowej , mdf oraz litego drewna )
Oczywiście dla forumowej i modelarskiej braci rabat :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bóg stworzył okręty podwodne aby siały zamęt i zniszczenie .

Są dwa rodzaje okrętów . Okręty podwodne i ich cele :)

 
29-11-11 21:51  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Świeże zdjęcia tego co mam nad swoim stanowiskiem uprawiania hobby:



Jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony, robione na moją miarę i wg mojej wizji w najbliższym sklepie meblowym, poza tym mam jedną typową witrynę meblową i w nią wstawiam starsze modele wychodzące z gabloty pokazowej :)

--
pzdr
-----------
ams



 
29-11-11 22:40  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
Kamil1983 

 

Założenie tego wątku to rewelacyjny pomysł-widok imonującej kolekcji niewyobrażalnie wpływa na wyobraźnię i jak nic zachęca do pracy szczególnie tych którzy stawiaja pierwsze kroki w modelarstwie,a po za tym to niewiele na tym forum zdjęć takich kolekcji

--

 
30-11-11 09:01  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No a sposób ekspozycji mojej kolekcji Wam się nie podoba? Co prawda Art jak tylko ma okazję wsadza mi "szpilę" w bok za barbarzyństwo :-) jakim jest wystawienie modelików na działanie kurzu ale muszę Wam powiedzieć, że w takiej pozycji wiszącej tak strasznie znowuż się nie kurzą a niektóre wiszą już sobie trzy lata. :-)



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-11-11 11:44  Odp: [Galeria] Moja kolekcja modeli i sposób eksponowania
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak to mówią ,, czekaj tatka latka ,, ....Ostoja jeszcze nie wie, że, jak wnuki podrosną, to i tak znajdą tą drabinę za piecem w kotłowni i......będzie po ptokach czyt: modelach.....

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024