FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-11-11 18:57  [N] B-29 Superfortress - GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kolejna gwiazdkowa nowość - trochę odgrzewana ale to nic. Model amerykańskiego bombowca z II wojny światowej B-29. Na razie GPM nie pokazał nic poza okładką i dwoma zdjęciami bardzo słabej jakości, ale ja już wiem co kupię sobie pod choinkę, a Wy? :)



http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=7392
--

Post zmieniony (22-11-11 18:57)

 
22-11-11 18:57  Odp: [N] B-29 Superfortress - GPM
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wysyp duużych samolotów ostatnio.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
22-11-11 18:59  Odp: [N] B-29 Superfortress - GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mnie się marzy C-17 Globemaster. Może ktoś w końcu pokusi się o wydanie:(

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
22-11-11 19:07  Odp: [N] B-29 Superfortress - GPM
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jak by nie patrzeć Mikołaj niedługo i święta :)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
22-11-11 19:22  Odp: [N] B-29 Superfortress - GPM
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kiedyś kleiłem B-29 i tak mnie ciekawi czy to jest to samo, poprawione czy całkiem nowe opracowanie?

--
GG 6801515

 
22-11-11 19:31  Odp: [N] B-29 Superfortress - GPM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Na razie GPM nie pokazał nic poza okładką i dwoma zdjęciami bardzo słabej jakości

A ja uważam, że GPM powinien w końcu postarać się o lepsze zdjęcia modeli które ma w ofercie, bo te miniaturki które po "powiększeniu" mają wymiary 150x150 pikseli i jeszcze są przekreślone wielkim "znakiem wodnym" to po prostu wstyd (i chyba jeszcze brak szacunku dla potencjalnego klienta).

--
pozdrawiam
Piotr


 
22-11-11 19:38  Odp: [N] B-29 Superfortress - GPM
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Pełne słowa poparcia. Rozumiem takie coś robić w stosunku do arkuszy w modelu, ale do surówki to nie widzę powodu takiej praktyki prezentowania zdjęć. Chyba że mają na celu ukrycie błędów.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
22-11-11 19:54  Odp: [N] B-29 Superfortress - GPM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

A ja zadam z pozoru błahe pytanie.Ktoś się orientuje jaki papiren jest w środku?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
22-11-11 20:36  Odp: [N] B-29 Superfortress - GPM
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Oooo! To już wiem co dostane od czerwonego grubasa pod choinke :D

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
22-11-11 21:40  Odp: [N] B-29 Superfortress - GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@Jaroslav:

Z tego co pamiętam, to GPM dwa razy opracowywał B-29. Pierwszy był srebrny Enola Gay który lata temu kleiłem. Do dziś darzę ten model ogromnym sentymentem i bardzo bym chciał popełnić go raz jeszcze, ale póki co pozostaje ten drugi, czyli GPM 0200 wydany kilka lat później (2003 albo 2004 rok chyba) i to jest właśnie reedycja tego wydania. Nie jest to Enola Gay i zapewne nie jest na kredzie (Enola Gay był).

@Piotr D.

W pełni zgadzam się z Tobą. Jakość fotek jest skandaliczna! Od wielu lat praktycznie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Ja rozumiem - kwestia miejsca na serwerze, jednak są portale hostingowe które można wykorzystywać w tym celu a niejednokrotnie lepsza fotka przydałaby się/ W tym przypadku tez chciałem zobaczyć co jest na zdjęciach i niestety nie zobaczyłem bo po prostu nic na nich nie widać. Wydawca trochę w kulki leci...

--

Chyba w GPM-ie przeczytali ten wątek ponieważ pojawiły się nieco lepsze dwa zdjęcia, a nieco lepsze zdjęcia to zawsze lepiej niż złe zdjęcia. :) W każdym bądź razie potwierdzają one, że jest to wznowienie modelu z 2003 roku. Potwierdzają również fakt, że w modelu nie ma ruchowych powierzchni na skrzydłach co - moim zdaniem - jest sporą wadą biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy, choćby w modelach niemieckich bombowców serii Military Model u Halińskiego. Szkoda....
Ale za zaletę można uznać oliwkowy kolor kamuflażu, z matowym lakierem powinien wyglądać fajnie, no i sam temat który nie jest podejmowany niestety zbyt często. W każdym bądź razie, jeżeli nic ciekawszego nie wyjdzie do końca roku (np. zapowiadany na koniec roku w Hobby Model wahadłowiec Columbia - lub Discovery - nie pamiętam), to B-29 wyląduje na liście prezentów gwiazdkowych w sekcji: "kup sobie sam bo żona nie kupi" :)

Post zmieniony (23-11-11 00:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024