FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
15-11-11 22:33  Odp: [Materiały] Informacje o klejach
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Dziękuję za szeroki odzew - w ten sposób łatwo da się wybrać coś dla siebie.

--

Post zmieniony (15-11-11 22:34)

 
16-11-11 16:29  Odp: [Technika] Informacje o klejach
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj Jarku, proszę zajrzyj do moich "wypocin", z racji 40 lat praktyki w klejeniu kartonówek pewnie znajdziesz coś dla siebie..
Najlepszym klejem był Hermol, ale teraz po nim ani śladu, zapomnij...Do klejenia dużych powierzchni używam kleju polimerowego w pomarańczowej plastikowej butli, w podobnym opakowaniu można kupić klej introligatorski, ten doskonale nadaje się do uzupełniannia szczelin,wzmacniania szkieletu kadłuba modelu. Kleję też "pattexowym" Butaprenem, choć to nie jest ze wzgledu na zapach, dobry pomysł... Do szczegółów mam kleje UHU : uniwersalny i " Hart " . Jest jeszcze klej Pattex do butów, przezroczysty, dobry do detali,trzeba uważać na niego,bo się ciągnie.. No i też jest toksyczny, jak sie siedzi w niewietrzonym pokoju, to potem boli głowa... Z klejów cyjanoakrylowych praktycznie ograniczam się do kleju w żelu. Coś takiego upolowałem w Castoramie, nie mam teraz go pod ręką, ale to chyba też Pattex.No,to tyle....

 
17-11-11 13:19  Odp: [Technika] Informacje o klejach
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Chętnie bym zajrzał, ale przydała by się jakaś LINK'a, bo na profilu użytkownika nie ma odnośników odnośnie jego twórczości (słownej nie tej z kartonu)

 
17-11-11 13:38  Odp: [Technika] Informacje o klejach
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Czy ktoś zna powód dla którego przestano produkować klej Hermol?
Ja ten klej przez wiele lat z powodzeniem używałem.

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
17-11-11 13:43  Odp: [Technika] Informacje o klejach
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Powód jest pewnie taki sam, z jakiego ostatnimi czasy coraz trudniej jest kupić porządny butapren. Unia Europejska dba o zdrowie swoich obywateli. To z resztą widać w każdej innej dziedzinie życia.

--
pozdrawiam
Piotr


 
17-11-11 13:55  Odp: [Technika] Informacje o klejach
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Piotrze, coś mi się nie chcę wierzyć w to co napisałeś. Jest w tej chwili w sprzedaży wiele klejów toksycznych.

Pozdrawiam!

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
17-11-11 14:33  Odp: [Technika] Informacje o klejach
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Tyle się dowiedziałem rozmawiając ze znajomym właścicielem sklepu z tapetami i inszymi sprzętami do remontów. Z resztą to nie byłaby jedyna unijna decyzja w której brak jest konsekwencji. Unia Europejska postanowiła zlikwidować zwyczajne żarówki pod pretekstem dbania o środowisko (oszczędność energii). Tymczasem sama produkcja i utylizacja żarówek tzw energooszczędnych, jest dużo bardziej szkodliwa i wymaga więcej energii niż produkcja i użytkowanie zwyczajnych żarówek. Tak samo wygląda sprawa z tzw odnawialnymi źródłami energii (wiatrakami) do których stosowania zachęca Unia. Budowa takiego wiatraka zwraca się po 10 latach "kręcenia". Tyle że po tym czasie wiatrak wymaga kapitalnego remontu albo i wymiany. Kolejna sprawa już bardziej zbliżona do tematyki modelarskiej - lakiery samochodowe. Jeszcze 10 lat temu na samochody kładziono grube warstwy lakieru. Dzięki temu nawet solidne rysy można było wypolerować papierem wodnym i pastą polerską. Ale Unia postanowiła zadbać o nasze zdrowie. Spróbuj wypolerować jakąkolwiek rysę na nowym samochodzie (1-2 letnim). Samą pastą polerską po 3 minutach dotrzesz się do gołej blachy. To z resztą sprawdzałem w praktyce, początkowo nie wiedziałem dlaczego tak jest, potem znajomy lakiernik wyjaśnił mi w czym rzecz.

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024