FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-11-11 18:23  [R]Tirpitz GPM 2008
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam! postanowiłem ruszyć z budową Tirpitza po paru latach przestoju, na początek poszła artyleria główna. Z efektu swych prac niestety nie jestem zadowolony :-(, ale liczę na ewentualne uwagi i krytykę bym coś mógł dociągnąć...W tym modelu wiele rzeczy postanowiłem robić 1 raz : 1 raz postanowiłem używać tylko BCG, choć po pewnym czasie już mnie skorciło do UHU (efekt w postaci plam troszkę widać), ale odstawiłem w końcu UHU;-).1 raz postanowiłem model całkowicie waloryzować . 1 raz postanowiłem budować model w oparciu o inne dokumenty niż te zawarte w wycinance (niestety na etapie budowy samego działa ujawniły się duże niedociągnięcia modelu w stosunku do historycznej dokumentacji ), część postanowiłem poprawić. Po raz 1 postanowiłem retuszować elementy farbkami innymi niż plakatówki (padło na akryle Pactry) efekt ich doboru i mieszania niestety widać, choć swoją drogą wycinanka też ma różną kolorystykę na poszczególnych stronach ;-) Czekam na uwagi ;-)






Uploaded with ImageShack.us

 
13-11-11 18:26  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej....
Zaczynasz od "ogona"? ;)
Znaczy wolisz najpierw drobnicę i artylerię? Może to i słuszne.
Powodzenia w budowie,tego niezbyt udanie zaprojektowanego okrętu
.Będę obserwował postępy :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
13-11-11 18:32  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Gromku: moim zdaniem OKRĘT był dobrze zaprojektowany...

 
13-11-11 18:34  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hmm....Zatem może ja mam inne zdanie.Ale to moja WŁASNA opinia.
Podparta tym,że jakoś mało osób buduje ten okręt - w porównaniu choćby do 'Kanclerza" ;)
I albo mnie wzrok myli albo NIE ma ani 1 Tirpitza w dziale "okręty" ;)

--

Post zmieniony (13-11-11 18:36)

 
13-11-11 18:36  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Od ogona ze względów praktyczno- zdrowotnych...na klejenie dużego rozmiarowo kadłuba muszę zejść do piwnicy ( w domku dwójka małych wspomagaczy szybko by się z nim rozprawiła) a tam niestety za zimno..brrrr, więc wziąłem się za elementy które dam radę zrobić w domku ;-)

Okręt sam w sobie jest dobrze zaprojektowany ale model już niestety nie, dużo małych błędów, troszkę się obawiam jakie problemy będą dalej

Post zmieniony (13-11-11 18:38)

 
13-11-11 20:25  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Przyłączam się do relacji z wielkim zainteresowaniem. Też się dziwiłem zawsze dlaczego pełno Bismarcka a Tipitza nie uświadczysz, a kamo miał zdecydowanie ciekawsze. A le to chyba taka moda...
Kolejność sklejania wydaje mi się ok, po powrocie też nie startowałbym od razu do kadłuba. Życzę powodzenia w budowie.
Pzdr

 
14-11-11 17:27  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Myślę, że ta „przewaga” Bismarcków nad jego młodszym bratem wynika w głównej mierze z okoliczności krótkich i intensywnych dziejów BISa (kontekst HOOD’a) oraz sukcesu aliantów w zatopieniu, wówczas największego okrętu państw osi.

Cieszy więc fakt, że jest na tapecie Tirpitz, a z tego co pokazałeś, zapowiada się porządny model.
Proponuję uważać z tym BCG przy płaskich powierzchniach, ale jak przy tych pudełkach stosowałeś wyłącznie ten chiński specyfik, to jestem pełen uznania. Efekt jest bardzo dobry.

Nie znam tego opracowania, czy jest ono „zgodne” z materiałami źródłowymi, jakie znamy, jednak wydaje mi się, że w kartonowych okrętach sporo można pozmieniać, z pewnością więcej, niż w… samolotach.

Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w długiej drodze budowy tego okrętu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
14-11-11 19:03  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Model bardzo ładny, jest u mnie na tapecie a że Bismarck częściej spotykany, no cóż taki żywot starszego brata bliźniaka.

 
14-11-11 21:25  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dzięki za słowa otuchy...a teraz zagadka ...to uzmysłowi niektórym niedociągnięcia modelu...Co na poniższym zdjęciu nie bangla , podpowiem, że lufy i wręgi kupione w GPM i dedykowane są dla Tirpitza



Uploaded with ImageShack.us

 
14-11-11 21:34  Odp: [R]Tirpitz GPM 2008
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Czy aby nie za długie jakieś? Na moje oko ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024