FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
02-11-11 07:49  Odp: [Technika] metoda jednej wręgi
Mrówka 1   

Dziękuję za przychylność.
Tak wic jeżeli mogę to mam jeszcze parę drobnych wątpliwości (odnośnie kadłuba), a wynikają z tego, że obejżałem Pana relację,im więcej wiadomości i informacji tym więcej pytań, oto one:

Czy szczyt elementu kadłuba (podłużna krawędź) jest równiez najpierw podklejony, czy te krawędzie są sklejane na styk ?
Czy wklejane wręgi są odpowiednio poniejszone ogrubość pasków które są wklejone po obwodzie sklejonych elementów kadłuba, czy są one wklejane za paskiem łączącym dwa segmenty ?

--
Nie wierzę w informacje niezdementowane

 
02-11-11 15:35  Odp: [Technika] metoda jednej wręgi
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

mrówka, proszę, żebyś zmienił swój nick tak jak napisałem w Twoim pierwszym poście w tym wątku.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
02-11-11 17:15  Odp: [Technika] metoda jednej wręgi
Mrówka 1   

Ok. proszę tylko napisać jak to zrobić, czy po prostu muszę się od nowa zalogować i podać nowy nick. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (02-11-11 17:16)


Dziękuję ,
pozdrawiam Rajkub :-)

 
02-11-11 17:21  Odp: [Technika] metoda jednej wręgi
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

1. wręgi są pomniejszone o grubość pasków łączących, więc powinny być wklejone bezpośrednio pod pasek, ale dla lepszego pasowania na pewno będzie konieczne oszlifowanie ich po obwodzie. Oczywiście, wręgi wycinaj po linii.
2. O ile dobrze zrozumiałem, masz na myśli pokład i poszycie kadłuba lekkiego. Tutaj wszystkie elementy są klejone na styk bez jakichkolwiek pasków.

--
imagination+extrapolation

 
03-11-11 18:34  Odp: [Technika] metoda jednej wręgi
Mrówka 1   

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia.
W drugim pytaniu chodziło mi o sposób łączenia elementów kadłuba po ich uformowaniu. Elementy wklejone po obwodzie do części 1 itd. (które służą do łączenia kolejnych części "pierścieni" kadłuba), nie łączą z sobą dwóch krawędzi kadłuba, które łączą się z sobą na wierzchu kadłuba, ja tam planuję również wkleić podkładkę aby je połączyć. Czy ty robiłeś podobnie? Przepraszam za tak banalne pytania, ale chcemy z synem skleić ten model "jako tako". Pozdrawiam i z niecierpliwością czekamy (z synem), na wyjaśnienia.

--
Nie wierzę w informacje niezdementowane

 
03-11-11 18:55  Odp: [Technika] metoda jednej wręgi
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 


Jeśli masz na myśli jak złączyć krawędzie pojedynczej sekcji kadłuba (zamknąć pierścień) to tak - trzeba zastosować pasek papieru 80g/m2 szerokości ~3mm, o długości równej długości łączonej krawędzi minus ~3mm (krótszy o tyle, aby nie zachodził na zębate paski przyklejone po wewnętrznym obwodzie).

To jednak początki, ponieważ najtrudniejsze przed Wami: części 12, 12a i 13.
Zdecydowanie polecam zrobienie sobie ksero arkusza z tymi częściami (+wręgi!) i kilkukrotne klejenie testowe. Ewentualnie skan i wydruk - najlepiej na arkuszu bloku technicznego. Jeśli nie masz dostępu do skanera lub ksero, mogę wysłać Wam plik pdf z elementami do druku i testu.

Z góry uprzedzam, że naprawdę nie będzie łatwo.

--
imagination+extrapolation

 
04-11-11 07:39  Odp: [Technika] metoda jednej wręgi
Mrówka 1   

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Oczywiście jeżeli to nie sprawi Panu problemu to bardzo proszę o te skany mój adres andrzejs000@poczta.onet.pl. Pozdrawiam.

--
Nie wierzę w informacje niezdementowane

 
04-11-11 13:11  Odp: [Technika] metoda jednej wręgi
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

mrówka napisał:

> Bardzo dziękuję za podpowiedź. Oczywiście jeżeli to nie sprawi Panu problemu to bardzo proszę o te
> skany mój adres andrzejs000@poczta.onet.pl. Pozdrawiam.
>
> --

Poszło.

--
imagination+extrapolation

 
04-11-11 13:39  Odp: [Technika] metoda jednej wręgi
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Witam Mrówkę 1. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024