FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-12-09 13:54  [ Relacja ] White M3A1 Scout Car - WAK
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam!
Wracając po dłuższej nieobecności, postanowiłem rozpocząć nową relację, dotychczas prezentowaną na dwóch sąsiednich forach.
Wybór padł na amerykański transporter opancerzony, opracowany przez Mariusza Kitę i wydany jakiś czas temu przez WAK.
Model staram się wykonać bez malowania całości, jednak co poniektóre elementy uplastyczniam farbą, jak i waloryzuję.

Rama podwozia, oraz układ napędowy:


Bryła nadwozia. Świeżo po złożeniu::


Następnie koła. Opony postanowiłem szlifować, glutować i malować... Na sam koniec zabrałem się za waloryzację ich jak i ramy podwozia, przy pomocy mieszanki farb olejnych i sproszkowanych suchych pasteli. Przy sprasowywaniu podwozia i nadwozia pojawił się mały problem, chociaż możliwe że tylko u mnie - przeszkadzał element skrzyni biegów, którą musiałem ściąć pod ukos. Po tej operacji wszystko pasuje OK.

Następnie zabrałem się za nadwozie. Wstawiłem przednią szybę, żaluzje z chłodnicą, wkleiłem śruby wewnątrz przedziału pasażerskiego, oraz powoli rozpocząłem brudzenie.


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
18-12-09 09:43  Odp: [ Relacja ] White M3A1 Scout Car - WAK
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witaj
model mi się podoba, mój czeka w kolejce więc chętnie pokibicuję
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
19-12-09 16:56  Odp: [ Relacja ] White M3A1 Scout Car - WAK
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dziękuje :)

Kolejne kroki w kierunku waloryzacji. Rama podwozia stojąca o własnych kołach - zdjęcie z fleszem najlepiej oddaje wygląd. Dalej próby brudzenia przedziału pasażerskiego ... obym tylko nie przedobrzył ;), oraz kufer koło kierowcy:


Przepraszam za jakość zdjęć... coś ostatnio nie mam do nich ręki :/

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
19-12-09 18:45  Odp: [ Relacja ] White M3A1 Scout Car - WAK
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetna robota :) Będę tu zaglądał często.

--
Pozdrawiam serdecznie

 
26-12-09 14:26  Odp: [ Relacja ] White M3A1 Scout Car - WAK
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dziękuję :)

Następnym elementem na warsztacie były błotniki. Zbytnio zadowolony z nich nie jestem, za słabo je wyprofilowałem, co odbiło się przy przyklejaniu do nadwozia. Trochę też brakowało mi zaznaczenia dokładnie miejsca jego przyklejenia. Oto stan obecny:


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
06-06-11 21:40  Odp: [ Relacja ] White M3A1 Scout Car - WAK
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam po dłuższej, półtorarocznej przerwie ;)

Po ostatnim PIWKU postanowiłem wrócić do tego modelu ;). Na razie element mało widoczny, ale jakże ważny - onitowanie zewnętrznej strony nadwozia. A wygląda to tak:


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
06-06-11 22:41  Odp: [ Relacja ] White M3A1 Scout Car - WAK
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Widzę tu ambitną robotę, po sesji będę musiał zajrzeć i obejrzeć to "maleństwo" dokładniej albo zaprosić z maleństwem do siebie :)

--

 
07-06-11 18:09  Odp: [ Relacja ] White M3A1 Scout Car - WAK
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dzięki Dawid :) Oczywiście zapraszam !

Kolejny progres w budowie - prowadnica szynowa. Co do "teowników" na których trzyma się do kadłuba - wydaje mi się że dwa miejsca na ich przyklejenie na krawędziach tylnej ścianki są zbędne. I jedno foto całościowe:


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
31-10-11 15:41  Odp: [ Relacja ] White M3A1 Scout Car - WAK
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam,

ostatnio próbowałem uporać z babolem jaki popełniłem - mianowicie moje wykonanie szynowej prowadnicy kaemów. Po dyskusjach z kolegami postanowiłem starą usunąć, i wykonać nową. Ze starej przeszczepiłem mocowania do kadłuba. Przy okazji powstało kilka drobiazgów. Zdjęcia i to co na nich rewelacyjne nie są, na szczęście w rzeczywistości wygląda to lepiej:



--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
31-10-11 17:27  Odp: [ Relacja ] White M3A1 Scout Car - WAK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie wiem co było złego w starej prowadnicy, na zdjęciu z czerwca wygląda dobrze.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024