FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-09-11 18:04  [Relacja] Angielski galeon z XVII wieku "Mayflower" MM 10-11-12/2009
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam, relacji w/w modelu miało nie być, jednakże coś mnie podkusiło (mam nadzieję, że mnie za to nie zjecie).

Jedyny powód dlaczego zacząłem Majka jest taki, iż wciągnąłem w modelarstwo kolegę z klasy; doradzałem mu jakiś samolot, ale się skubaniec uwziął na żaglowce. No to poszliśmy do Empiku i ten od razu wziął Mayflowera.
A żeby mi nie dzwonił i się nie pytał bez przerwy, postanowiłem sam zacząć budowę. Wyprzedziłem go dosyć i mam czas teraz też na pozostałe modele.
Oto efekt jaki przez jakiś ostatni tydzień uzyskałem:

P.S. Ten kabestan to nie jest za duży jak na skalę 1:100? Wygląda moim zdaniem na jakieś 1:90...
Pzdr.

--

Post zmieniony (24-09-11 18:09)

 
24-09-11 18:34  Odp: [Relacja] Angielski galeon z XVII wieku "Mayflower" MM 10-11-12/2009
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

No to pojechałeś :)

Kabestan moim zdaniem OK, ale ciekaw jestem jak z kolegą wybrniecie z żagli i całego takielunku. Tak czy inaczej trzymam kciuki...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
26-09-11 10:09  Odp: [Relacja] Angielski galeon z XVII wieku "Mayflower" MM 10-11-12/2009
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,modelarstwo to nie wyścigi, trochę za szybko przykleiłeś barierki ,przy oklejaniu kadłuba mogą się zniszczyć,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-10-11 14:09  Odp: [Relacja] Angielski galeon z XVII wieku "Mayflower" MM 10-11-12/2009
Lu   

Marek ma rację ,jeśli chodzi o barierki.
Skleiłem Mayflower, wydanie 1-2 1989. Dziobowy maszt ,Fokfał-fokmarsfał był za wysoki,
był wyższy od Grotfału-środkowego masztu.

 
28-10-11 18:41  Odp: [Relacja] Angielski galeon z XVII wieku "Mayflower" MM 10-11-12/2009
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Nie wiem co będzie z tymi barierkami. Może uda się nie popsuć. Ale już ich nie odkleję, bo klapa będzie.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
05-11-11 16:00  Odp: [Relacja] Angielski galeon z XVII wieku "Mayflower" MM 10-11-12/2009
Dekameron25   

Mam pytanie, jak poradziłeś sobie z wygięciem wręgi rufowej W0? Stosowałeś nacięcia czy na siłę?:/

 
05-11-11 16:24  Odp: [Relacja] Angielski galeon z XVII wieku "Mayflower" MM 10-11-12/2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Będziesz sklejał w standardzie?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
05-11-11 21:28  Odp: [Relacja] Angielski galeon z XVII wieku "Mayflower" MM 10-11-12/2009
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Dekameron25, nacinałem oczywiście.
Windus, raczej standard. Nie wiem co bym mógł dać od siebie. Zobaczy się w dalekiej przyszłości ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
18-07-12 18:04  Odp: [Relacja] Angielski galeon z XVII wieku "Mayflower" MM 10-11-12/2009
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam; pomału do przodu ; ]
Model robi dużo figli, bo coraz coś nie pasuje. Najbardziej w kość dało poszycie... Niektóre planki za długie i trzeba przycinać i to samo jest z listwami. Ale jeszcze o poszyciu - nie dość, że problemy z długością to jeszcze wyszły szczeliny po obu burtach - tak jakby wszystkie belki razem były za wąskie. Zamaskowałem je rezerwą koloru. A listwy już nie aż takie złe, chociaż jak już wspomniałem kłopoty z długością, a jedna to w ogóle jest na odwrót, tzn. ta listwa co jest na lewą burtę jest taka sama co na prawą i musiałem tą lewą odwrócić i malować (zaznaczyłem na rysunku). :P


Wszystkie listwy wg wycinanki należy podkleić na tekturę grubości 0,8mm, ale ja podkleiłem na 1mm bo nie mam 'ósemki'. :P Trochę było roboty z tym wycinaniem ich, ale w końcu jakoś przeszedłem do kolejnego etapu - stępki i galionu, ale o tym nie dzisiaj, powiem tylko, że jak na razie wszystko ok.



Najgorzej wyszło moim zadaniem poszycie, ale je robiłem no z parę miesięcy temu i chyba trochę się śpieszyłem... :/

A co do dział, to nie będzie ich. Klapy będą zamknięte i nie ma tematu :P

Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
18-07-12 18:21  Odp: [Relacja] Angielski galeon z XVII wieku "Mayflower" MM 10-11-12/2009
Locutus88 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Widzę, że szkutnicy ze stoczni "Fiemat" wzieli się ostro do roboty przy budowie "Majka" xD Tak trzymać :) Mimo tego, że są drobne błedy w tym modelu to jednak w ostatecznym rozrachunku będzie się liczył efekt końcowy a ten na pewno będzie piorunujący :) Powodzenia i pozdro :)

--
"Nie po to umieramy aby pyłem zostać, ale śmiać się i żyć, nie myśleć, jaka czeka jutro chłosta..."

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024