FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
23-10-11 14:14  [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Witam wszystkich.
Dziś chciałem zaprezentować model Gawrona.
Co do samego opracowania to myślę, że jest dobrze znane i o tych kfiatkach różnych nie trzeba pisać, aczkolwiek nie zgodzę się z tym co spotkałem na forum, że trzeba wzmacniać jakoś konstrukcje płatów czy samego kadłuba. Wszystko jest dość lekkie więc moje obawy zostały rozwiane :)
Najbardziej jestem zadowolony z kół samolotu. Robiłem je na mini-wiertarce, pierwszy raz. Antenki zdobione z wykałaczek a z drutu poklejonego SG zrobiłem "schodki" dla pilota i pasażera. Dwa z trzech zastrzałów pod statecznikiem poziomym zrobiłem z drutu. Przeglądając zdjęcia w necie to były raczej jakieś linki...
No to co, może jakieś zdjęcia. Mam nadzieję, że się Wam spodoba:)






Pozdrawiam

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
23-10-11 14:20  Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Bardzo ładny model Ci wyszedł, szkoda tylko, że bez lufy;-)
Kabinka kupna czy tłoczona?

--
pozdrawiam
Piotr


 
23-10-11 14:22  Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Yyyyy jakiej lufy? :)
Kabinka to płaskie elementy z ofertówek :)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
23-10-11 15:06  Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"Przeglądając zdjęcia w necie to były raczej jakieś linki..."

Nie linki tylko taśmy stalowe o przekroju soczewkowym. Modelik ekstra Ci wyszedł sam bym chciał mieć takiego Gawrona.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-10-11 15:21  Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Normalnej lufy, takiej do strzelania;-) Przy każdym cywilnym samolocie odczuwam niedosyt spowodowany jej brakiem;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
23-10-11 15:32  Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Chciałbym aby kiedyś na równi z nudnymi już meserszmitami i spitfajerami setek wersji traktowane były modele bez luf i/lub śmigła.

--

 
23-10-11 16:37  Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Kuba, mnie spitfajery i meserszmity nigdy jakoś specjalnie nie fascynowały, za to uwielbiam samoloty z różnymi dziwnymi konfiguracjami luf, które są pomijane przez wydawnictwa. A moje narzekanie na brak lufy jest z przymrużeniem oka, jak by się ktoś nie zorientował...

--
pozdrawiam
Piotr


 
23-10-11 16:59  Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
cfemar   

Model piękny:-)
Mam tylko jedno ale do projektanta modelu. Czy Gawrony miały montowane różne silniki a co za tym idzie rożne ich obudowy? Pytam bo na Suwalskim lotnisku na którym latam jest Gawron i ma zdecydowanie inny kształt obudowy silnika. Obudowa jest krótsza i nie ma takiego zwężenia w kierunku śmigła jak w w/p modelu. Gawron stacjonujący w Białymstoku zresztą też.
Pozdrawiam.

 
23-10-11 17:33  Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

O proszę jaki ładny modelik, mam sentyment do starych opracowań firmy GPM. Pisząc, że kółka robiłeś na mini-wiertarce masz na myśli dremela? Ogółem model bardzo czysto sklejony oby tak dalej.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-10-11 18:44  Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Windus mam na myśli dokładnie TO

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024