FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
24-10-11 17:45  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Gdaś 

 

Witam
Agzaim Bar Tholo nie ma problemu daj dokumentacje i jedziemy z koksem. A co sądzicie o jednostkach cywilnych w przekroju pełnym lub częściowym takich jak np. ta:
http://static.panoramio.com/photos/original/37460191.jpg lub innych tego typu

--

Post zmieniony (24-10-11 17:46)

 
24-10-11 17:58  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
gdaś: ja jestem jak zawsze za.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
24-10-11 18:01  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

A jaką skale macie na myśli?
Nadal 1:200 i mniejsze?
Problemem dla większości jest zrobienie wnętrza w 1:200 a przekrój to "milion" dodatkowych elementów. W większości drobnicy.
W/g mnie to oferta dla baaaaardzo niszowej grupy odbiorców która lubi się zagrzebać w modelu na dłuższy czas.
Nie przeczę jednak że zainteresowałbym się przekrojem małej jednostki ale w dużej skali.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
24-10-11 20:34  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

@gdaś
Dlategoż napisałem do Szkutnika o LNG carrierach. On jest zdecydowanie w temacie i u źródeł. Ja mam dostęp do dokumentacji RO-RO/cargo. A ten typ jest niestety mniej widowiskowy.

--

Post zmieniony (24-10-11 20:35)

 
24-10-11 20:57  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
stary: patrzę sobie w link który zapodał gdaś........holownik niczego sobie. Myślę że gdaś ma na myśli skalę 1:50 dla tego typu jednostek. Chyba, że się mylę ;)).

Agzaim Bar Tholo: jednostki typu RO-RO są tak samo intersujące jak gazowce LNG. Oba typy nie posiadają ani dział ani torped ani i innego uzbrojenia. Dlatego przypuszczam, że nie będzie zainteresowania modelarzy tego typu projektami.
Pozdrawiam
SZKUTNIK

Post zmieniony (24-10-11 21:04)

 
24-10-11 21:09  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Gdaś 

 

Witam
Szkutnik masz racje , dla takich jednostek to jest jedyna słuszna skala
Agzaim Bar Tholo gazowce są śliczne te oczywiście z "pomarańczami" na pokladzie jak ja je nazywam , ale nie mam do nich dokumentacji , mam natomiast do masowców , a to juz wogóle niszowy temat modelarski

--
uszanowanko gdaś

 
24-10-11 22:01  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Co do masowców gazowców i innych dużych statków w skali np. 1/200 to raczej nie wróżę sukcesu jakiemukolwiek wydawnictwu. Mówię oczywiście o modelach z wnętrzem. Co innego tradycyjny model. Ale np . taki holownik lub inna jednostka podobnej wielkości w skali 1/50 to już inna para kaloszy. To samo właściwie dotyczy okrętów wojennych.
Ale to tylko moje zdanie i niekoniecznie musicie się z nim zgadzać.
A tak na marginesie marzy mi się Atlantic Conveyor z okresu wojny o Falklandy w skali 1/200(bez wnętrza :-) ) - jednostka cywilna jako okręt wojenny - w tym przypadku lotniskowiec pomocniczy.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
24-10-11 22:45  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Max napisał:

> Co do masowców gazowców i innych dużych statków w skali np. 1/200 to raczej nie wróżę sukcesu
> jakiemukolwiek wydawnictwu. Mówię oczywiście o modelach z wnętrzem. Co innego tradycyjny model.

Zaraz, wnętrze to opcja. Jeśli jest zainteresowanie jednostkami cywilnymi, to dołożenie detali wnętrza tego zainteresowania nie zmniejszy. Raczej odwrotnie.

Ale
> np . taki holownik lub inna jednostka podobnej wielkości w skali 1/50 to już inna para kaloszy. To
> samo właściwie dotyczy okrętów wojennych.

Może osobne wydanie zestawu konwersyjnego do danego modelu?


> A tak na marginesie marzy mi się Atlantic Conveyor z okresu wojny o Falklandy w skali 1/200(bez
> wnętrza :-) ) - jednostka cywilna jako okręt wojenny - w tym przypadku lotniskowiec pomocniczy.
>
> --

Mnie też.

--
imagination+extrapolation

 
24-10-11 23:04  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Panowie i Panie - Oczywiście, że wnętrze jednostki to TYLKO opcja (dodatek) dla modelarzy samobójców ;) w zwykłej tradycyjnej wycinance. Inaczej tego komercyjnie nie widzę.
Max: jednostka cywilna jako okręt wojenny - świetny pomysł. Mamy coś takiego na oku. Nie jest to co prawda Atlantic Conveyor, ale też powinno kilku osobom przypaść do gustu.
Co do Atlantic Conveyor, jakby dogrzebać się do planów stoczniowych.......hmm to kto wie?

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
24-10-11 23:57  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Agzaim jeżeli wnętrze miałoby być osobnym wydaniem jako zestaw do konwersji , to jak najbardziej się zgadzam. Ja np. jeżeli nie chcę robić wnętrza to kupuję model podstawowy nie musząc płacić za coś co mnie nie interesuje. Jak ktoś chce robić wnętrze to dokupuje dodatkowe opracowanie. Tylko tu jest pewne "ale'' - czy wydawcy będzie się to opłacało?
Bowiem takie wydawnictwo X czy Y będzie musiało zapłacić projektantowi za coś co kupi raczej niewielka grupa modelarzy. No i powtórzę się - takie jest tylko moje zdanie.

Szkutniku - jeżeli to jest coś podobnego do Atlantic Conveyor to już ostrzę sobie na to pazury;-) Mógły być też Contender Bezant - dzisiejszy RFA Argus.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024