FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-10-11 22:33  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Dla mnie warto robić to, co widać. Zatem w przypadku większości statków i okrętów warto mieć wnętrze mostka/sterówki. Jeśli są duże okna, warto byłoby zrobić wnętrze - czyli głównie dla statków. W takiej Emilii czy Krakusie na pewno warto byłoby mieć wnętrza w nadbudówkach, ale już w kadłubie to sztuka dla sztuki.

 
18-10-11 09:00  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

To, co widoczne jest z zewnątrz, przez okna czy otwarte drzwi, warto zaprojektować choćby schematycznie.
Nawet w mojej 400-tce sterówka z wnętrzem wygląda fajniej niż pusta, z wnętrzem zamalowanym na czarno.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-10-11 13:46  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

To ciekawy temat.
Już wielokrotnie omawiałem tą sprawę z innymi kamratami po fachu, ale nie z wydawcami.

Ja na przykład bardzo chciałbym wykonać fragment danego okrętu w przekroju lub przy zdemontowanym częściowo poszyciu.
Ale w skali np. 1/100 czy 1/50.
Chodzi mi na przykład o przekrój przez wieżę ciężkiego kalibru, lub komina z wyposażeniem kotłowni od pokładu do dna, albo pomieszczeń dowodzenia, ale tylko fragmentarycznie, jako makietę, bez dziobu i rufy.

Może któryś z wydawców by się nad tematem pochylił.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
18-10-11 14:45  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Art coś takiego?
http://www.modelshipgallery.com/gallery/bb/ijn/yamato-100-jd/yamato-04.jpg

--
Pozdrawiam Kacper

 
18-10-11 14:55  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,parę postów wcześniej był przekrój częściowy chyba Fuso,przekrój tak,tylko lufa musi być ze stali ,a nie z miedzi,pozdrawiam marek

http://www.kartonist.de/wbb2/attachment.php?attachmentid=12441&sid=5a2a7e928e6131679bf7ed50ad082e7b

--

Post zmieniony (18-10-11 16:22)

 
18-10-11 16:09  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Odświeżam wątek i jako że temat mnie zainteresował ponawiam pytanie do kolegów okrętowców. Chcieli byście w modelach okrętów w najpopularniejszej skali 1:200 sklejać wnętrze?jeśli tak to jakiej części okrętu/statku?kadłub?nadbudówka?mostek?jakaś jedna kabinka?
SZKUTNIKOWI chodziło chyba o takie wnętrze jak podał kolega kolighyt w 3 poście
Oczywiście trzeba też wziąść pod uwagę że doszło by parę arkuszy a co za tym idzie i cena modelu

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
18-10-11 16:40  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

W takim jak Lilia Weneda tak,arkusze tak,cena no trudno ,ale rozsądnie ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-10-11 18:42  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

W Lillii Wenedzie wnętrze zajmuje 1,25 arkusza na 8 arkuszy całości, więc nie dużo. Z tego co się orientuję, można ten projekt wykonać bez wnętrza, nie podklejając okien folią. Sumując - parę złotych do ceny (za 1 dodatkowy arkusz) nie sprawi, że bardziej leniwi i oszczędni modelarze nie kupią projektu, a wnętrze ułatwia waloryzację modelu "dłubaczom".
P.S.
Żaden ze mnie Okrętowiec (ja z tych leniwych) więc mnie nie słuchajcie.

--

Post zmieniony (18-10-11 18:43)

 
18-10-11 20:22  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Bardzo dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi. Jak napisałem w pierwszym poście - pierwszy raz opracowane wnętrze kadłuba statku pasażerskiego znalałzłem w wycinance CAP ARCONA (madteam19 - dzięki ;)). Wcale nie upieram się, że jest to dobre rozwiązanie dla skali 1:200 czy 1:250. Chcę tylko się zorientować co na ten temat sadzą inni modelarze okrętowi. Czy to jest kierunek, w którym powinny pójść wycinanki statków i okrętów??? Co innego wnętrze nadbudówki jednostki w skali 1/50. Wiadomo wnetrze musi być obowiązkowo.
Bardzo ciekawą propozycję przedstawił kolega gdas - co myslicie o modelach kartonowych jednostek pływających przedstawiających wnętrze - nie koniecznie całe?
Zapraszam wszystkich do dzielenia sie swoimi spostrzeżeniami na ten i inne tematy związane z projektowaniem modeli kartonowych.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
20-10-11 21:16  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
domek   

To ja poprosze miga 21 obdartego z poszycia To mniej wiecej ta sama skala problemu.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024