FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 16Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
07-07-13 00:48  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Cześć, cześć.
A skoro wakacje, to pora – tradycyjnie – na skrzydła, dla odpoczynku.
Przeprosiłem się znów z KASIĄ i pewnie na jakiś czas pozostaniemy znów razem.
Zaszumiało nam tak mocno, że będąc w niegliżu, nie zdążyliśmy przygotować właściwego tła, więc nam to wybaczcie.

Doszedł statecznik poziomy (na trzeciej fotce - z umieszczonymi na „sucho” lotkami i sterem). Znawcy dostrzegą, że przerobiłem nieco lotki, ponieważ autor pomieszał wersje samolotu.





oraz pylon



Szperamy teraz przy centropłacie i skrzydłach, a przy tym nawiedził nas „szatański” pomysł.
Otóż Kasia zachciała oddychać przy mnie pełną piersią i do tego być widoczna dla mnie... w ciemnościach :))

Oznacza to ni mniej ni więcej, że trzeba zamontować silniczki do silników oraz żarówki do reflektorów i świateł pozycyjnych (prace nieco ulegną spowolnieniu).
Będzie się więc kręcić i świecić. Lubi ONA mocne wrażenia, musi się „dziać”...

Kabelki planuję przepuścić przez golenie podwozia i opony do podstawki, do której – jak zwykle – model będzie przytwierdzony na stałe.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
07-07-13 01:10  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

I lato w pełni, toteż pokazała się światu ze swoimi wdziękami ;)
Dobrze znowu widzieć ją w akcji :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
07-07-13 09:39  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to dobrze że nadeszły wakacje, bo ruszyły prace i będzie prowadzona relacja :) i będzie czym oczyska nacieszyć :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-07-13 09:40  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Tak mi się coś kojarzy z przeczytanych kiedyś książek że ta klapka na sterze wysokości nazywa się trymer.
Cieszę się że ta relacja wróciła do życia.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
07-07-13 15:08  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam ten model w 2D. Nie pociąłem go jeszcze tylko dlatego, że liczę na jakieś bardziej współczesne i dokładniejsze opracowanie. Świetnie, że Kasię będzie można zobaczyć w całej krasie : ) Wspomniałeś coś w rozpoczynającym relację wpisie,że ktoś dla ciebie opracowuje Swordfisha, co prawda było to w 2011 roku, czy możesz Art coś napisać jak sytuacja z tym projektem ma się na dzień dzisiejszy ?
A tu taki mój skromny wkład do relacji http://warbirdinformationexchange.org/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=48356 może jakaś dioramka powstanie na podstawie któregoś zdjęcia.
I jeszcze jedno w tym modelu jest chyba największa część jaką można spotkać w modelach kartonowych - to centropłat cz. 30 zajmująca cały arkusz A3.

 
07-07-13 23:12  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Fajnie, że mój romans z Kasią ma Wasze wsparcie i doping. Dziękuję serdecznie. Musi więc nam się udać... coś począć :)

ZBiG – tak oczywiście, chodziło mi, powiedzmy kompromisowo: o lotki sterów wysokości ;)

Stary – faktycznie, te „klapki” to właśnie są trymy korygujące lot płatowca, lubię je sobie poodcinać i powychylać.

Halogen, „tobołek” opracowywany jest oczywiście dla nas wszystkich, no ale ów PROJEKTANT co go dzierga, ma swoje, na razie inne priorytety. Szkoda, bo to zasłużony dwupłat, a do tego bardzo dawno wydany, w epoce „ręcznego rysowania”. Przydało by się jak nic odświeżenie tematu. Ale tutaj niestety zacni wydawcy wolą nawet dublować „kotlety” niż odważyć sią na coś nowego... takie czasy dziwne i polityki są.

Bardzo dziękuję Ci za cudownie urokliwe zdjęcia Kasi, ponadto kilka z nich rozwiało moje wątpliwości co do działania niektórych mechanizmów latającej amfibii.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-07-13 10:08  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To cieszę się, że zdjęcia się przydały. Osobiście to bardzo bym był zadowolony z Cataliny w angielskich barwach - biały spód, góra szaro - zielona.

 
09-07-13 17:13  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Art...
Modele w Twoim wykonaniu to sztuka przez duże "S" !

P.S.
Jako moderator muszę się jednak przyczepić do dziwnie sformułowanego tytułu wątku.
Regulamin naszego forum zwraca uwagę na czytelne formułowanie powyższych.
Niestety, w Twoim przypadku poza nazwą odtwarzanego obiektu rzeczywistego nie otrzymujemy nic poza enigmatycznymi dodatkami ( suplement,powrót - ?)
Brakuje:
-producenta wycinanki,
-roku wydania,
-skali modelu.
Jakoś to zupełnie nie pasuje do najwyższej jakości zawartości wątku ;-)
Proszę o stosowne uzupełniena. W dopisku tematu możesz dodać co chcesz.

-
Byłbym zapomniał:
Bedę Cię obserwował ;-)

--

Post zmieniony (09-07-13 17:15)

 
09-07-13 23:19  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Mariuszu,
zgodnie z Twoimi sugestiami uzupełniłem nieco tytuł relacji.
Cieszę się, że będę przez Ciebie obserwowany, zawsze to raźniej jest pod takim OKIEM.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-07-13 08:38  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 16Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024