FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-12-11 09:53  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

A ja mam problem ze znalezieniem łączeń poszycia na zdjęciach... bo kartonowy kadłub wygląda na lita bryłę ;)
Ja bym pomyślał jeszcze o figurce owej modelki na silnik :D

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
08-04-12 08:58  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Stęskniłem się za Cataliną - trzeba by coś przy temacie "szturnąć" od czasu do czasu. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-04-12 22:38  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

No cóż, Ostoja, ja też się za Kaśką stęskniłem, ale jest wyrozumiała, i poświęciła się dla Bisa, któren ma być pierwszy.
Trochę więc pochopnie jej zawróciłem z głowie, ale powrócę.
Może do tego czasu moderatorzy nie przeniosą mnie do rupieciarni. Planuję jeszcze w tym roku polatać tym dużym samolotem.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
29-01-13 21:09  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Janusz   

Witaj Artur, mam pytanie napisz mi proszę jakie miałeś trudności z tym modelem bo zaczynam robić ten sam, właściwie to się przymierzam? Pozdrawiam

--
Początkujący

 
29-01-13 21:49  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Janusz   

Acha i jeszcze jedno jak robisz te składane skrzydła zrobiłem kiedyś Arado ale bez składanych skrzydeł

--
Początkujący

 
29-01-13 23:37  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Janusz, po kolei.
To co poniżej napiszę, absolutnie nie ma na celu wywarcia wpływu na decyzję co do budowy Katarzyny.
Powiem tak, górne poszycie w części dziobowej nie chciało się spasować, zwłaszcza w okolicy okrągłej wieżyczki (szczelina wokół niej około 2 mm !).
Trzeba było poszycie ciąć i pasować milimetr po milimetrze. Ale już dramatycznie było z poszyciem dna. Użyłem wszystkich znanych mi sztuczek i kombinacji, aby jakoś to wyprowadzić przymierzając 777 razy każdy element do siebie. Acha, nie zapomnij o obciążeniu dziobu, aby wodolot stał na przednim kółku.
Udało się dopiąć kadłub i nawet jestem z niego zadowolony, ale mnie tak zmordował i wymęczył, że musiałem sobie od Kaśki odpocząć.
Jednak nie odpuszczę. Katarzyna ma swój niepowtarzalny urok i klimat, no i ta jej wielgachność, bo to wiesz, Janusz, lubię duże modele

Zapytałeś o składane skrzydła, ale nie wiem czy pytasz o Catalinę, czy o Arado. W Kaśce, owszem planuję zdejmowane skrzydła dla ułatwienia transportu, ale jak będzie ostatecznie, zobaczymy.

Mimo powyższego, zachęcam Cię do budowy tego ciekawego samolotu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-01-13 00:41  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Pięknota :) Ja przy swojej Catalinie poległem przy mechanizmach opuszczających skrajne pływaki na skrzydle.

 
30-01-13 12:26  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Janusz   

Dzięki Artur za wyjaśnienia nie odpuszę bo piekna maszyna, a co do skrzydeł to miałem na mysli obydwa Arado już widziałem z tymi skrzydłami, a jak będziesz robił te zdejmowane skrzydła przy Kaśce to to trochę podopwiedzi bym prosił, a na razie to Arado jak to zrobiłeś?
Pozdrawiam ale z tym Bisem też jestem pod wrażeniem

--
Początkujący

 
30-01-13 13:26  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

W Arado z Małego Modelarza po prostu odciąłem płat skrzydła (po jego sklejeniu) przy kadłubie, wg prostopadłej linii do krawędzi natarcia. Istniejącą w tym miejscu wręgę okleiłem kartonem i dodałem trochę detali.

Trzeba po prostu pokombinować posiłkując się oczywiście dostępnymi (również w sieci) zdjęciami samolotu ze złożonymi skrzydłami.
Powodzenia w budowie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-01-13 14:06  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Janusz   

Dzięki Artur za wskazowki,

--
Początkujący

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024