FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-10-11 22:12  [G] Halny [MM 1985]
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Sklejony w 2009, był raz na wystawie w Bielsku-Białej i od tej pory stoi sobie na szafie. :-) Nie pamiętam bym miał jakieś większe problemy podczas budowy. Jeden z moich pierwszych sklejonych "obiektów pływających" :-)









Post zmieniony (16-01-17 09:51)

 
13-10-11 09:11  Odp: [G] ORP "Halny" [MM 1985]
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

1. Powiedziałbym, że to jednak nie jest ORP...
2. "Jakucie" zawsze genialnie się sklejały

 
13-10-11 09:50  Odp: [G] ORP "Halny" [MM 1985]
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aż trudno wprost zrozumieć dlaczego na Chocimskiej nikt do tej pory nie pomyślał o wznowieniu tego modelu.....Wykreslić tylko raz jeszcze, możliwości poligraficzne teraz są nieograniczone. A model jest tak doskonale opracowany,że nie odstaje poziomem od współczesnych wydawnictw. Halny był cywilem... Z modeli, które opracował Pan Sławomir Jakuć praktycznie Halny i podwodniak K-21 nie doczekały się wznowień. Piorun zaś był ponownie opracowany i wydany w 2002 roku. A ja wolę jednak tego "Jakuciowego"... Model z ekspozycji bardzo ładny, tylko ten kiepskiej jakości karton wyłazi na wierzch.

 
13-10-11 10:44  Odp: [G] ORP "Halny" [MM 1985]
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

A może by tak nie mącić z tym PRO, ORP.
Zaglądają tu młodzi ludzie którzy oprócz oglądania obrazków czerpią też wiedzę z tego co tu się pisze i dobrze żeby potrafili tak na poczatek odróżnić okręt wojenny od jednostki cywilnej.
A wracając do tematu.
Statek piękny. Model okazały i bardzo zdetalizowany.
Opracowanie faktycznie jest świetne a stwierdzić to można porównując model z fotami oryginału.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-10-11 13:51  Odp: [G] ORP "Halny" [MM 1985]
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Napisałem ORP sklejając wyrazy Okręt Ratownictwa Polskiego, no ale rzeczywiście, to statek, więc w sumie SRP ;-) przepraszam i dziękuję za poprawę.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
14-10-11 08:22  Odp: [G] Halny [MM 1985]
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Też go kiedyś robiłam. Też zachwycałam się detalizacją. Też ręcami i nogami popieram sugestię, aby go przerysować i wydać ponownie.
Bardzo fajny stateczek Ci wyszedł.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-10-11 10:42  Odp: [G] Halny [MM 1985]
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,model sam w sobie piękny i można by było go wznowić ,lub drukować na nowym kartonie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-10-11 10:54  Odp: [G] Halny [MM 1985]
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dziękuję za dobre słowo. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
14-10-11 13:28  Odp: [G] Halny [MM 1985]
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Gratuluję wspaniałej jednostki. Do kompletu brakuje Cyklona. Jestem za wznowieniem tego statku z zachowaniem linii komputerowej, poprawnie naniesionych barw względem linii (zdażały się numery z dużymi przesunięciami kolorów). Może nawet wydać o 1/2 większego Halnego?

--
Pozdrawiam - SpecModel

 
15-10-11 04:36  Odp: [G] Halny [MM 1985]
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Patryk - przyjmij wyrazy wielkiego szacunku. Skleić taki model z kartonu, na jakim był wydrukowany Halny - to prawdziwy majstersztyk.
Jak najbardziej jestem za nowym komputerowym opracowaniem Halnego. Myślę, że jak nie MM to inni wpadną na ten sam genialny pomysł ;)
Szkoda że Cyklon z PRO-MODEL jest w skali 1:100. :( Ładnie by się jednostki ratownicze prezentowały razem na półce.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024