FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-09-11 22:50  [Relacja/Galeria] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witam,

Na warsztat trafił kolejny model, który wygrał wybory, chociaż nigdy nie był murowanym faworytem:-) Panie i Panowie - oto on:



Radziecki czołg pływający T-38 autorstwa Jurka Janukowycza wydawnictwa MODELIK. Decyzja taka a nie inna zapadła z kilku powodów:

1. Model jest jednokolorowy (prawie)
2. Pozostało mi trochę gotowych ogniw z budowy T-37, a jak wiadomo gąsienice w tych czołgach były identyczne.
3. Przypadkowo znalazłem farbę idealnie pasującą do koloru wycinanki (dla zainteresowanych jest to Pactra A35 (FS34151)
4. Zamiłowanie do wczesnowojennego szkaradztwa:>

Innymi słowy - podobał mi się:-)

Zacząłem, podobnie jak poprzednio, od ogniw gąsienic. Gotowych miałem już ok. 30 sztuk, pozostało więc do zrobienia jakieś 150. Ponieważ miałem już projekt gotowy, pozostało tylko wydrukować i zabrać się do pracy.


Kilka dni zajęło mi wydziobanie tego, co na zdjęciu. Wena z Ha-Go nie opuściła mnie jeszcze - na szczęście:-)

Aby się nie zachlastać na amen zabrałem się za kadłub.
Uprzedzę kolejne zdjęcia - szkielet to porażka.

Wiedziałem, że coś się święci, po pierwszych przymiarkach.

Wszystkie wręgi szkieletu były za wąskie o ok. 1 mm, gdyż poszycie miało nieco ponad 72 mm.

Trzeba było zrobić to po swojemu, tym bardziej, że:

Boczne ściany wanny były również większe o 1 mm od swoich "szkieletowych" odpowiedników.

Po zmniejszeniu szerokości wręg W2, W3 i W4 o 1mm, przyłożyłem je do bocznych ścian szkieletu:

Z jednej strony OK...


...z drugiej już niekoniecznie. Podkleiłem więc boczne ściany wanny na tekturę i rozpocząłem budowę kadłuba.


Pozostałe wręgi wykorzystałem analogicznie jak poprzednie 3 - zwęziłem je i udało się uzyskać coś konstruktywnego.


Oklejanie kadłuba czas zacząć...

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-09-11 22:54  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

I Grzes znowu jakas popierdolke rozgrzebuje... I znowu trzeba bedzie go z lupa ogladac :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-09-11 23:08  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Sztugens!Sztugens!Sztugens!Sztugens!Sztugens!Sztugens!

Fajniusi czołguś, mam go ale sie go pozbędę, niedługo zobaczycie w jaki sposób;)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
12-09-11 23:17  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Grzesiu parkinsona pora odłożyć na półkę i do roboty

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
12-09-11 23:23  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Grześ, jesteś wariat... i niech tak zostanie. Chętnie obejrzę kolejną Twoją relację. Po tym co wyczyniałeś z Ha-Go rozumiem, że ten model też będzie odpowiednio ubrudzony? Może zrobisz go "świeżo" po wyjechaniu z wody? Podwozie czyste a tylko górna część kadłuba trochę przybrudzona?

--
http://messer.cba.pl

 
13-09-11 00:03  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witaj!

Stug- na początku zapraszam Cię do mojej dawnej relacji z klejenia surówki tego modelu, ale zapewne już ją widziałeś - http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=127398&t=127398&filtr=0&page=1

Zaskoczyła mnie wielce kwestia niespasowania szkieletu z poszyciem. Wprawdzie już nie pamiętam samego procesu klejenia tego modelu (a było to prawie 5 lat temu) to jednak coś mi się pamięta, że musiałem poprzycinać poszycie, aby zgadzało się ze szkieletem. Boli mnie wielce, że jednak nie naniosłem tych poprawek do projektu. Różnica wynosi ok. 0.8 mm na stronę. Na swoich zdjęciach zauważyłem także to:



podczas klejenia testowego wręgę W4 musiałem cofnąć, aby pokryła się z burtami. Widać to na podłodze - stare wycięcie na wręgę. Musiałem nie nanieść tych poprawek do projektu. To oczywiście mój błąd. Dlatego u Ciebie wręga niepasowała do burt, jeśli mierzyć względem podłogi.

Mam również nadzieję, że model dotrwa do końca procesu klejenia i że zobaczymy kolejny mistrzowski czołg w Twoim wykonaniu. Oby nie było dalej błędów w opracowaniu, za które z góry przepraszam. Służę oczywiście dalszą pomocą.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
13-09-11 00:13  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Messer - Na razie to początek (jak widać), więc każda opcja jest możliwa:-)

Jurgen - Budowa dotrwa do końca, spokojna głowa:-) Moje gąsienice na przykład idealnie pasują do kół napędowych, które jednak powinny mieć po jednym zębie więcej:-) Ale tego nie będę ruszał, może nikt nie zauważy:D

Problem z wręgą W4 to oczywiście drobiazg, jeśli stosujemy starą modelarską zasadę "3 razy przymierz", natomiast za mały szkielet to już babol, ale powiedzmy, że nie będe Cię na razie przypalał żywym ogniem, jak onegdaj imć Kuklinowski Kmicica i na odwrót:> Za wszelką pomoc natomiast z góry dziekuję:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-09-11 09:00  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A może wsadziłbyś od czasu do czasu jakiegoś babola bo te ochy i achy to trochę nudne się robią. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-09-11 09:09  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brawo ten Pan!
Z najwyższą przyjemnością popatrzę na Twoja pracę! Tylko nie rób długich przerw... ( słowa te mówię także patrząc w lustro...;-) ).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-09-11 09:29  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-38 - MODELIK 27/07
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Fajny ten ruski.... Tylko taki mały....

--
gienek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024