FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
05-10-11 18:41  Odp: [Relacja] ISS - ZARYA - projekt własny
Wrona 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Długo myślałem nad szkieletem i zdecydowałem się na rozwiązanie jakie widać na załączonych obrazkach. Wklejania stożka ściętego nie obawiam się, trudniejsze będzie oklejenie kulowego łącznika, ale wszystko to traci na znaczeniu jeśli uwzględni się, że około 1/2 modelu będzie pokryta sreberkiem imitującym izolację. Jeśli przyjrzeć się dobrze izolowanej części modułu, widać, że jest tam mnóstwo nierówności, pofałdowań, wybrzuszeń itp. Wszystko to powoduje że ewentualne niedokładności są nawet pożadane w celu wierniejszego oddania powierzchni izolowanych elementów. Można powiedzieć, że do pewnego etapu budowy model "wybaczy" wiele niedokładności z korzyścią dla efektu końcowego :-)

Projekt Zaryi mam praktycznie skończony (pozostały drobne elementy i oczywiście sklejenie surówki). Zacząłem równolegle grzebać przy następnym module Unity, więc powoli powinna powstać cała stacja.

Pozdrawiam

 
21-10-11 17:57  Odp: [Relacja] ISS - ZARYA - projekt własny
Wrona 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam,

po dłuższej przerwie, miło mi zaprezentować kolejne zdjęcia mojego modelu. Całość kadłuba jest już oklejona sreberkiem - zużyłem do tego 4 Kinder niespodzianki :-) i prawdopodobnie będę potrzebował jeszcze jednej do oklejenia pozostałych drobnych elementów. Po tym etapie cały model pokryję 2 warstwami lakieru bezbarwnego, matowego, aby nieco zgasić odblask sreberka. Następnym etapem będzie przyklejanie białych paneli, łącznie z dużymi osłonami na bokach modułu.



Pozdrawiam.

--

 
21-10-11 19:04  Odp: [Relacja] ISS - ZARYA - projekt własny
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Mam nadzieję że Kinderniespodzianki będą dołączone do wydanego modelu.
A tak na poważnie to bardzo fajny projekt zrobiłeś.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
22-10-11 19:31  Odp: [Relacja] ISS - ZARYA - projekt własny
Wrona 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Może to dobry pomysł, byłaby okazja wejść także w branżę spożywczą :-)

 
23-10-11 14:34  Odp: [Relacja] ISS - ZARYA - projekt własny
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Spojrzałem na tę stronę i modele tam dostępne (również Zarja):

http://www.axmpaperspacescalemodels.com/ISSpage.html

ale są one (choć ładne) kilka parseków za Twoim modelem. Jak masz zamiar rozwiązać pokrycie folią aluminiową w wersji drukowanej? Jako szablony/wzorniki do wycięcia?

--
imagination+extrapolation

 
24-10-11 18:18  Odp: [Relacja] ISS - ZARYA - projekt własny
Wrona 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Oklejając model sreberkiem zastosowałem metodę podobną do tej jaką stosują pozłotnicy przy złoceniu np. ram do obrazów. Oczywiście nieco ją zmodyfikowałem, ponieważ tam stosuje się inne spoiwo, a same płatki złota są niezwykle cienkie (można powiedzieć że rozpadają się w palcach).
Ja robiłem to tak:
1. wycinałem ze sreberka powierzchnię nieco większą od tej jaką planowałem okleić,
2. następnie smarowałem klejem fragment modelu, zostawiając nieco czystego miejsca wokół elementów które nie miały być oklejane,
3. na taką powierzchnię przyklejałem przygotowane sreberko dociskając je tak aby uwidoczniły się wypukłe miejsca do późniejszego wycięcia,
4. po wyschnięciu kleju, nożykiem wycinałem zbędne fragmenty sreberka,
5. nieprzyklejone końcówki podwijałem do góry, smarowałem klejem i przyklejałem,
6. po przyklejeniu dużych fragmentów, uzupełniłem brakujące małe powierzchnie.

Myślę, że w przypadku szablonów trudno byłoby uzyskać ładny styk na końcówkach (ewentualnie otworach) folii, ponieważ przy klejeniu folia lubi się marszczyć. Dlatego też należałoby przewidzieć większe powierzchnie, aby końcówki nieco nachodziły na siebie, żeby można było je odpowiednio dociąć. Jeśli tak na to spojrzeć, to sprowadzi się to do metody jaką ja zastosowałem. Dlatego w instrukcji do modelu zaproponuję opisaną wyżej metodę - muszę tylko pomyśleć nad przystępnym opisem tego co tutaj na szybko napisałem.

Pozdrawiam.

 
27-10-11 18:13  Odp: [Relacja] ISS - ZARYA - projekt własny
Wrona 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam,

aby odpocząć nieco od sreberka, zacząłem kleić panele słoneczne. Na ich wykonanie miałem kilka pomysłów, ale żaden nie dawał pożądanego efektu. W rezultacie zdecydowałem się na zrobienie swojego rodzaju mozaiki i chyba efekt jest nienajgorszy. Po sklejeniu obu stron, przed dalszym klejeniem, położę je pod stertą książek, aby się ładnie "wypłaszczyły".



Pozdrawiam.

--

 
14-11-11 19:15  Odp: [Relacja] ISS - ZARYA - projekt własny
Wrona 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam,

długo na forum nic nie pisałem, ale w tym czasie nie leniuchowałem. Model jest właściwie gotowy, pozostało jedynie do doklejenia kilka drobnych elementów z drutu w białej izolacji o średnicy 0,5mm, ale ponieważ chwilowo nie mam na stanie takowego, więc dokleję te elementy przy najbliższej okazji.
Ponieważ model ma spore rozmiary (rozpiętość paneli 0,5m) to niestety nie zmieścił się na mojej dyżurnej tekturce robiącej za tło i gdzie niegdzie będziecie mogli podziwiać blat mojego stołu :-)







Słowem podsumowania dodam, że najwięcej pracy było przy oklejaniu modułu sreberkiem, a potem przy kształtowaniu i wklejaniu wszelkiego rodzaju uchytów z drutu w białej izolacji. Cała reszta to formalność...
no, może oprócz malowania przy którym nadal eksperymentuję.

Pozdrawiam.

 
14-11-11 20:00  Odp: [Relacja] ISS - ZARYA - projekt własny
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Pięknie!
Zrób foto na arkuszu czarnego brystolu z doklejonym skrawkiem Ziemi widocznej z orbity.
Np. jak tutaj:
http://apod.nasa.gov/apod/image/0211/iss_sts112_big.jpg


Gwarantuję 101% realizmu/

--
imagination+extrapolation

 
15-11-11 13:54  Odp: [Relacja] ISS - ZARYA - projekt własny
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cudo!
Bardzo bym chciał go skleić. Kiedy to będzie możliwe?
No i faktycznie, zdjęcia na orbicie koniecznościowo trzeba zrobić :-)

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024