FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-09-11 15:40  [G] USS Michael Monsoor DDG-1001 1/700(?) free model
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Jest to moja pierwsza galeria na forum. Modelik przedstawia amerykański niszczyciel USS Michael Monsoor drugi okręt typu Zumwalt aktualnie w budowie. Skala to prawdopodobnie 1/700. Jest to pierwszy ukończony model okrętu po ponad 20-letniej przerwie. Skleiłem go bardziej dla testu moich zdolności manualnych. Wyszło jak wyszło - popełniłem kilka błędów i jest to lekcja na przyszłość i trening przed czymś większym.


Następny modelik też będzie w skali 1/700 - również jako model treningowy , a pózniej już tylko skala 1/200 ewentualnie 1/100.

Pozdrawiam Max - Marek

--

Post zmieniony (19-09-11 15:50)

 
19-09-11 19:37  Odp: [G] USS Michael Monsoor DDG-1001 1/700(?) free model
Tomek 

 - 2

Fajny modelik, ale kształt kadłuba, jak dla mnie, jest fatalny. Kiedyś w Morzu były rysunki futurystycznych okrętów i było coś a la... POzdrawiam!

 
19-09-11 19:53  Odp: [G] USS Michael Monsoor DDG-1001 1/700(?) free model
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tomek napisał:

>'' Fajny modelik, ale kształt kadłuba, jak dla mnie, jest fatalny. Kiedyś w Morzu były rysunki
> futurystycznych okrętów i było coś a la... POzdrawiam!''

Model skleiłem właśnie ze względu na jego prostotę , a prawdziwe niszczyciele będą tak wyglądały w rzeczywistości. Dwa aktualnie są w trakcie budowy. Pierwszy wg planów ma być wodowany w listopadzie tego roku , a jego wejście do służby planowane jest na rok 2013.
Co do kształtów kadłuba to teraz projektanci nie kierują się estetyką , a raczej funkcjonalnością konstrukcji i jak najmniejszą sygnaturą radarową nowo budowanych jednostek. A tak na marginesie to chciałbym popełnić ten model jeszcze raz , ale już w skali 1/200. Może kiedyś...

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
20-09-11 08:52  Odp: [G] USS Michael Monsoor DDG-1001 1/700(?) free model
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzisiaj jeszcze fotki pokazujące wielkość modelu.


--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
20-09-11 09:51  Odp: [G] USS Michael Monsoor DDG-1001 1/700(?) free model
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nawet, jeśli tak się ma przedstawiać przyszłość budownictwa okrętowego, to i tak jest to poczwarne! Coś trochę podobnego popełniło kilka lat temu wydawnictwo JSC pod nazwą SEA WRAITH (JSC047)... okropność!
A.

 
21-09-11 19:43  Odp: [G] USS Michael Monsoor DDG-1001 1/700(?) free model
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Andrzej, to samo kiedyś mówili, jak się przesiadali z żaglowców na parowce :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
22-09-11 07:38  Odp: [G] USS Michael Monsoor DDG-1001 1/700(?) free model
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ależ wiem, zdaję sobie z tego sprawę, ale to jest moja osobista, absolutnie subiektywna opinia! W końcu już starożytni mawiali "de gustibus non disputandum est"...
A swoją drogą żaglowce mi się bardziej podobają od parowców, tyle, że zbudowanie modelu żaglowca to dla mnie trochę za wysoka półka... :-)
Pozdrawiam
Andrzej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024