FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
08-10-11 22:37  Odp: [R] HMS Penelope
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam. Stoczniowcy postanowili pochwalić się na fajrant co tam pobudowali.
Nie jest tego dużo,ale zawsze do przodu z budową. Po kolei:
1. Przymontowałem zespół nadbudówki dziobowo-śródokrętowej do deseczki,by nie miętolić produktu ciągłymi pracami. Bardzo to pomocne
2.Orelingowałem to wszystko - słupki o,25, linki poziome z jedwabnej nici. Postanowiłem przetestować taką technikę. Jest spoko,ale ma pewne mankamenty - nie daje się zrobić z nici zaokrąglonych fragmentów relingu



3.Każde "pudełko" było rozwartwiane przed sklejeniem - pomaga to znacznie,ale też i ciężka to praca,bo papier z trocinami, nie zabardzo się nadaje do tego typu zabiegów ;) Ale wyszły moim zdaniem spoko.


3.Jako że mam PM Penelopy, każdą część przed sklejeniem rozpatruję w odniesieniu do planu....Miałem skleić normalny nawiewnik do kotłowni? Nieee ;) Na planie wygląda tak:

postanowiłem więc go stuningować,przez dodanie siatki wewnątrz( pochodziła z torebki herbaty lipton - super materiał) podoba mi się efekt


4. Dorobiłem trapy zejściowe - wyszło nawet,nawet, choć daleko jeszcze do perfekcji - ale mam już na to swój patent i myślę że każde następne będą lepsze


5.Na koniec,postanowiłem "wybrać się na grzyby" i pobawić się modeliną :) O co chodzi? A o te małe wywietrzniki pomalowane w kolorze trapów, przypominające mojemu 5letniemu synkowi, grzyby - tak to określił ;) na razie dałem je tylko tutaj,ale myslę, że zasieje je wszędzie na pokładzie,według planu. A z modeliny zrobiłem wyciągarki(w wycinance oznaczone jako cz.46) Nie wiem po co one były potrzebne w tym miejscu,nie potrafię tego rozkminić ;) ale je zamontowałem


Można powiedzieć, że zespół nadbudówki mam gotowy do montażu na pokład. I tak ucznię, po czym biorę się za nadbudówkę dowodzenia. To tyle.
pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
08-10-11 22:57  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Super tępo, no i efekt oczywiście!

P.S. Napisałeś 2x punkt trzeci ;P

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
10-10-11 09:14  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zasiej grzyby, zasiej. Fajnie wyglądają.
Ja takie głupotki robię z evergreenów w dwóch średnicach.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-10-11 10:03  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Właśnie: mogłabyś mi dać namiary na to? Kto tym handluje i takie tam www ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
10-10-11 10:07  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,coraz ładniej to wszystko wygląda,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-10-11 10:26  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

w evergreeny ja się zaopatruję w M-Zone, Wrocław. Oczywiscie przez internet albo przez brata.
http://www.m-zone.pl/
Wojtek ma cały czas pełną ofertę evergreenów. I tak ustawiony stojak, że można każdy pręcik wziąć w łapę, zadumać się, porównać.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-10-11 19:44  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej wszystkim!
Postanowiłem wrzucić aktualizację moich wypocin ze stoczni
Dzisiejszy odcinek to :Pomost dowodzenia
Cóż...zeszło mi z nim trochę,nawet bardziej niż trochę, co mnie z lekka zirytowało.
Ogólnie to bryła z grubsza przypomina oryginał,autor poszedł na kilka uproszczeń; do tego zdążyłem się już przyzwyczaić ;)
Jak widać, ciut dodałem od siebie: konsekwentnie- zejściówki na dół, światła boczne - to coś narysowane na nadbudówce miało kolor prawie czerwony oraz niebieski,z drugiej burty ;) Dodałem też parę "szperaczy" na bocznych spardekach. Na koniec postanowiłem ciut zmodyfikować dalmierz czy co to tam było,a wyglądało po sklejeniu jak wanienka na kolumnie ;D
Przejrzałem plany, podpatrzyłem fotki innych okrętów z tego czasu i postanowiłem wykonać imitację brezentu harmonijkowego który zakrywał to ustrojstwo na pomoście. Szkielet wykonałem z drutu 0,3 na który nakleiłem husteczkę h., po czym pomalowałem białą emalią. Cóż, miało wyjść ładnie,ale jest jak jest. Jest jeszcze jedna "wanienka"- na rufowej nadbudówce- to postaram się ją lepiej zrobić.
I to tyle. Niestety, z powodów rodzinnych na jakiś czas musze przerwać budowę :( Obiecuję wznowić produkcję najszybciej jak się da. Pozdrawiam wszystkich i do usłyszenia



--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
21-10-11 22:13  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Gromek - powiem tak - makro Ci nie straszne, stary karton Ci nie straszny, jesteś Twardziel:). Przez duże T. Bardzo fajna robota - na mnie Twoja praca naprawdę robi wrażenie. Nadbudówkę z tej starej wycinanki wykonałeś elegancko. Może trochę słupki relingu za grube, może trochę ten brezent nie taki do końca w tym ogromniastym zbliżeniu, ale mimo tych drobiazgów naprawdę przyjemnie na te fotki popatrzeć.
Spróbuj może na brezent, kiedyś tam - w przyszłości - wykorzystać taką cienką bibułę, jaką czasem można razem z butami w pudełku dostać. Cienkie to, papiurowopodobne, a gładkie. Nie mówię, że lepsze od chusteczek h., ale chyba warto spróbować - a nuż Ci podpasi.
A jak już wrócisz do relacji, to daj nam fotkę całości. Musi to już fajnie wyglądać.

Pozdrawiam!

 
13-11-11 18:06  Odp: [R] HMS Penelope
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

WITAM! :D
Czas na powrót do stoczni. Czas i koleje losu pozwoliły wrócić szybciej do domu,zatem kontynuuję budowę Penelopki. Już jakoś tak tęskno mi było ;)
Aktualizacja skromniutka,ale ledwo co zdążyłem wczoraj coś pobudować.
Pod skalpel poszła nadbudówka z drugim kominem. Łatwa i przyjemna,bo bez relingu ;p Oczywiście pokusiłem się o mały tuning - ulepszyłem czerpnie powietrze do kotłowni,wstawiając odpowiednią kratownicę i siatkę. Do tego,klapy zamykające jak w nawietrzniku na nadbudówce śródokręcia - dobrze mieć drugi egzemplarz do cięcia ;)
Na koniec kilka fotek dla tych którzy chcieliby zobaczyć wygląd ogółu- przepraszam za te zdjęcia - były robione spontanicznie, bez odpowiedniego światła i tła.
I to narazie na tyle. Zabieram się za kolejną,ostatnią nadbudówkę - rufową
Do usłyszenia




--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
13-11-11 18:41  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"autor poszedł na kilka uproszczeń" - Gromku, takie to były czasy, bez komputerów (tak! wyobraź sobie, kiedyś nie było Internetu gdzie można znaleźć rysunki i zdjęcia!) a i - co najważniejsze! - PLANY BYŁY TAKIE, JAKIE BYŁY. Nie przykładaj zatem roku1987 do obecnych czasów i możliwości... Na tamte lata, model był super! Ale model robisz pięknie, gratuluję:-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024