FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
28-09-11 13:35  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trzymaj się skali, z czasem stworzysz ładną kolekcję modeli. Co prawda w skali 1/250 były w MM tylko trzy okręty (akurat trzy lekkie krążowniki) , ale warto podeprzeć się modelami z JV Wilhelmshaven z BRD. No i może z czasem przekonasz się do przeskalowywania opracowań i budowy modeli przedrukowywanych na karton. Te okręty,które chcesz robić, to wychodzi,że każdy z innej parafii....

 
28-09-11 13:47  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ale Wilhelmshaven to WATER LINE...

 
28-09-11 14:26  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Wiem że różne skale,ale co począć jak nikt nie wydał Essexa w 1:200 ;) A nie będe przeskalowywał innych okrętów tak by pasowały do tego kolosa, bo nie jestem artystą malarzem i nie będę malował okrętów całościowo ;)
Może kiedys zacznę się w to bawić, ale narazie bawię się tym hobby jak dziecko klockami...."dojrzewam modelarsko" ;P Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
29-09-11 15:37  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mimo Twojego uporu polecam DIDO z MM, fajnie go się klei i jest opracowany o wiele bardziej szczegółowo niż Penelope. Lotniskowiec typu ESSEX był kiedyś w MON-ie, skala 1/400. Była to Ticonderoga, natomiast w skali 1/200 była z amerykanów Saratoga. I to był chyba Fly Model , a może tez i GPM....

 
29-09-11 20:35  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dido ma tę wadę, że niewiele egzemplarzy wydrukowano na nie połamanym kartonie...

 
30-09-11 12:18  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
ROBO 

 - 10

Co prawda w skali 1/250 były w MM tylko trzy okręty


- chyba przegapiłęm tego trzeciego - ktory to był ?


Mimo Twojego uporu polecam DIDO z MM


- moze jednak dasz sie namowic :) przyłacze sie do THEO...
mam oby dwa ale wieki temu klejone i wygladaja belejak ale ja sie ciesze z tego,ze mam pomimo uplywu wielu lat ...

Dido ma tę wadę, że niewiele egzemplarzy wydrukowano na nie połamanym kartonie...


- pamietam te arkusze łamance :( mimo to mozna skleic ...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
30-09-11 13:05  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam. Mam pytanie:
W planach Penleopy, na spardekach pom-pomów wokół relingu jest narysowane coś w stylu brezentu.
Czy to tam faktycznie było (na podobieństwo zakrywania boforsów w Błyskawicy) ?
Bo na wszelackich fotkach w necie nigdzie tego nie widać. Bynajmniej ja nie znalazłem

W sumie to samo pytanie dotyczy brezentu wokół relingu reflektora na nadbudówce rufowej. Też jest to zastanawiające.
W sumie to mógłby mi ktoś wyjaśnić po co wogóle był stosowane te okrycie?

p.s- ROBO i THEO - Dido nie planuje. To moja ostateczna odpowiedź na tę chwilę bynajmniej ;)
Chodzi mi po głowie inny okręt...ale jakoś tak mało kto go klei...Ok,nieważne ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
30-09-11 13:14  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Brezenty z pewnością miały chronić przed bryzgami wody

 
30-09-11 13:47  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ten trzeci to MM - 4/68 - Rajmondo Monteccuccoli. Co prawda już w wersji szkolnej, powojennej, ale mozna go przerobić na tę z wojny, bo plany i fotografie sa dostępne. Co do zagięć kartonu w DIDO, można sobie z tym poradzić, coś podobne do retuszowania krawędzi. Wybrałem sobie dwa egzemplarze,gdzie te zagięcia sa niewielkie.... Pytanie:czy jest dostępny model 1/200 krążownika AJAX ? Dobry model.

 
30-09-11 15:54  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
ROBO 

 - 10

p.s- ROBO i THEO - Dido nie planuje. To moja ostateczna odpowiedź na tę chwilę bynajmniej ;)


- zawsze jest nadzieja :))


Ten trzeci to MM - 4/68 - Rajmondo Monteccuccoli.


- oj to chyba jako pierwszy był :P w tym roku dopiero byłem w planach rodzicielskich xD


Gromek - powodzenia z tym nowym tajemniczym okretem :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024