FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-09-11 20:10  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Czas na update.
Parę dni minęło, stocznia coś tam planu wykonała. Okleiłem poszycie burt - co wyszło mi nawet ok ( jak na te opracowanie) Pas LW, zamiast malować, zrobiłem w "standardzie" czyli z cieńkiego paska czarnego papieru. Pocieniowałem krawędzie burt,na miejscu łączeń z poszyciem dna, co pozwoliło na dobre naklejenie w/w LW i nie szpeci w oczy mega uskok( chyba) Na fotkach nie udało mi się tego może za dobrze pokazać ale w realu jest COOL jak rzekł mój 5 letni synek :)

Następnie postanowiłem dodać coś od siebie i zrobiłem imitację kabli demagnetyzacyjnych .W sumie to robiłem to na "czuja" bo nie mam dokładnych zdjęć tego; ale chyba nie wyszło całkiem tragicznie. Mi się podoba bo dodaje trochę 3D :)

Jako ostatni, dokleiłem,wcześniej już wykonany, zespół napędowy. Wreszcie nie zapomniałem o wygięciu piór i ustawieniu w przeciwbieżne pary :) A i kolor już nie żółty - imitacja mosiądzu -> sprej "złoty anyczny"+lakier półmat

To tyle w tej aktualizacji.Ciesze się,że kadłub jako taki mam za sobą. Czas na najlepsze - nadbudówki etc :D

Do usłyszenia zatem





--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-09-11 12:17  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Podglądam, podglądam... :)
też zdecydowanie wolę elementy nadwodne okrętu niż podwodne :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-09-11 14:18  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Przyglądam się od początku z podziwem nad pracą z takim wiekowym kartonem.
Jak biorę MM z Penelope do ręki to powiem szczerze że chyba bym juz mu nie podołał.
Ale okręcik super się skleja i bardzo fajnie wygląda na półce; miałem go w 250, mam i przeskalowanego do 1:600, pomimo lat przyjemnie się patrzy na jego/jej linię :-)
Nie wiem czy dobrze dostrzegam, ale wydaje się jakby nie wszystkie bulaje były "powybijane" ??
Powodzenia w budowie

 
19-09-11 15:35  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

To chyba nieostre zdjęcia robie,bo bulaje mam wszystkie "w szkle" ;-)
Masz rację, karton wiekowy,ale biorąc pod uwagę że to jedyna "full" wersja(nie zapominając o wydaniu JSC) to pozostaje zacisnąć zęby i kleić :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
19-09-11 17:43  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładnie wychodzi Ci ten model. Choć ja juz jestem taki zmanierowany,że wykorzystałbym ksero i robił model z części na dobrym kartonie. Rzecz jasna , ze trzeba potem model malować, ale te kolory z MM niewiele maja wspólnego z oryginalnymi. Okręt jest piękny, może doczekamy się nowego modelu w skali 1/200...

 
19-09-11 18:30  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Jestem raczej "ortodoksem kartonowym" i malowaniu mówię nie - chyba,że jakiś mały detal, ale napewno nie całość modelu. To nie mój styl :) Sugerował mi ktoś bym wyszpachlował dno i pomalował - a od czego jest barwiony karton? :)
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
25-09-11 20:34  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam.
Dziś skromniutko,ale budowa ciągle do przodu.
Z braku drutu na reling(czekam na przesyłkę) wykonałem coś innego. Nadbudówki dziobowa i
śródokręcia postawione na siebie na sucho.
Dostałem(*pożyczyłem) plany od Kolegi THEO - (za co mu tutaj OGROMNE dziękuje) i dzięki temu
coś niecoś dodaję od siebie . Ile oczywiście potrafię ;)
Dorobiłem bębny z wężami pożarowymi(?), Zrobiłem reflektor - jest lepszy niż ten z opracowania,lecz daleko mu do oryginału ;( Z masy wamodu, zrobiłem coś co przypomina jakieś wyciągarki do lin, a mieści się to u podstawy nadbudówki dowodzenia. Nie wiem czemu miało to służyć w tym miejscu,ale skoro tam było to dorobiłem to (fot tego nie mam bo schnie farba)
Ulepszyłem spardeki na działa pom-pom. Siateczka na to pochodzi z filtra do wody bodajże - jest super ;)
To tyle. Mam tydzień urlopu,więc coś podgonię z produkcją mam nadzieję.Do usłyszenia.Pozdrawiam







--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
26-09-11 16:39  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładnie wychodzą Ci te detale !!! Cieszę się,że plany przydadzą się Tobie. Akurat znalazłem Nr 117 PM, pierwsze wydanie ( Nr 70 ) gdzieś mi wcięło. Wolę tan starszy numer, bo papier użyty do druku był lepszej jakości. W ogóle cały druk był lepszy. No i mam tez nadzieję,że pojawi się wreszcie model Penelope w skali 1/200. Jak się z Penelopą uporasz to polecam DIDO z MM.Ta sama skala. Też ładny okręt i dobrze opracowany model.

 
26-09-11 19:44  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Dido nie mam w planach,niestety. Po Penelopie pójdzie na matę jakiś samolot dla relaksu,a potem Piorun i być może Essex ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
26-09-11 20:00  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ooo, Essex... ;D

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024