FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-09-11 08:06  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja też Penelopę kiedyś robiłam. Ale nic juz nie pamiętam...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-09-11 13:20  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam. Dziś bez fotek żadnych, mam za to poważne pytanie.
Zasępiłem się i ogromnie zmartwiłem,tym jak wykonałem śruby napędowe.
W opracowaniu są rozrysowane jako 4 piórowe . Teraz tak przejrzałem dostępne rysunki i szkice i wszystko wskazuje na to iż były jednak tylko 3pióra :(
Dostępne galerie z tym okrętem, są rozbieżne w tym temacie...
Czy mocno się pogniewacie jak zostawię tak jak już zrobiłem? ;)
Wogóle to była jakaś zasada stosowania ilości piór na 1 wał? Czy było to zależne od wielkości tonażowej okrętu czy raczej od jego szybkości?

Aktualizacja foto już niebawem...
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
13-09-11 14:46  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Moim zdaniem...to zależy, czy robisz model zgodnie z opracowaniem, czy chcesz się bawić w maksymalne upodobnienie do oryginału! Ale to już tylko Twoja decyzja i nic nikomu do niej. Model jest Twój, Twoje wykonanie i od Ciebie zależy, na jakiej dokumentacji się będziesz opierał w czasie budowy. Na czyjekolwiek zarzuty zawsze możesz stwierdzić: tak opracował autor i wydał wydawca! Albo też: "model był taki, zwaloryzowałem w oparciu o..". i tu lista źródeł!
Reasumując: rób tak, żebyś był zadowolony i nie przejmuj się krytyką (nieuzasadnioną)!
Andrzej

 
13-09-11 16:20  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Andrzej: prawda. Robić tak by model podobał się samemu sobie :-)
Co do źródeł: nie posiadam PM Penelopy, jedynie kilka szkiców i parenaście zdjęć oryginału. Do tego zebrałem wszelkie galerie tego modelu w 1katalog, jakie tylko udało mi się znaleźć na polskich i zagranicznych forach.
Tutaj muszę dziękować koledze KOJAKOWI bo jego relacja tutaj, dostarcza mi ogromną pomoc :)
Podsumowując: model z wycinanki (wizja autora) + ciut od siebie. Penelopie tej będzie daleko do rzeczywistego wyglądu pewnie :) Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
14-09-11 16:53  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gromek, daj namiary na mejla. Mam tę nieskromną pewność,że mi po zeskanowaniu plany odeślesz. Mam PM z Penelope. I Ci je wypożyczę.

 
14-09-11 17:03  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

THEO,dzięki za chęci ale nie mam gdzie tego zeskanować. Będę działał na tym co mam, nie zamierzam budować repliki w sumie ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
15-09-11 11:28  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jesli dotrę do złożonych na regałach w piwnicy numerów PM i okaże się,że je mam podwójne ( nr 70 i 117 ) , to przecież mogę Ci pożyczyć plany na jakiś czas... Zapewne teraz jest dostęp do lepszych planów tego pieknego okrętu. Ale zawsze to coś już jest.
Widziałem, jak ten model powstawał. Szkoda,że z przymusu Autor opracowania był skazany na skalę 1/250. Ale, takie wtedy były wymogi Wielkiego Redaktora.

 
15-09-11 14:00  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

THEO, Wielkie dzięki :) To byłaby dobra pomoc,taka 'pożyczka' ;) A plan jest w dobrej skali do modelu -wiadomo skąd autor czerpał :-)
Dziś,postaram się zaktualizować temat,bo ciut powstało :-)
pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
16-09-11 16:25  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oryginalne plany kreślił Michał Szapowalenko. Generalka jest w skali 1/200, szczegóły są z kolei rysowane w skali 1/100. Nie jestem tego pewien na 100%, ale mam takie przekonanie,że autor korzystał z oryginalnych planów wydawnictwa David mc Gregor. Wtedy w Polsce coś takiego było nie do zdobycia... Tylko,że angole dawali skalę 1/196..
Daj namiary i cos podziałamy...

 
16-09-11 19:18  Odp: [R] HMS Penelope...Staruszka na tuningu :p
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Wysłałem maila.
Choroba, nie mam jak wstawić fotek,bo aparat mi padł :( Jutro zorganizuję inny to przedstawię aktualizację. Kadłub mam już oklejony. Myślę co by dodać do niego; mam pewne koncepcje.
Do usłyszenia :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024