FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-09-11 21:56  [Relacja]-ORP "Orkan"-młodszy brat "Pioruna":)
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Witam! Po zmaganiach z "Variatem" przyszedł czas na coś mniejszego!:) A wszystko za sprawą starszego brata "Pioruna", który zapragnął miec braciszka:) Wybór padł na ORP "Orkan". Na razie nie ma co pokazywac, ale żeby to była relacja, to chociaż jedno zdjęcie ze starszym braciszkiem:)
Model został opracowany na podstawie starych planów modelarskich. Ponoc jest w nich wiele błędów. Na allegro znalazłem książkę Pana Tadeusza Kondrackiego "Niszczyciel ORP ORKAN". Czy Ktoś może coś powiedziec na temat tego opracowania? A może są inne monografie? Pytam teraz, bo jeszcze mogę wiele rzeczy wykonac poprawnie w modelu:)

 
10-09-11 22:50  Odp: [Relacja]-ORP "Orkan"-młodszy brat "Pioruna":)
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Moim zdaniem prawdopodobnie najlepsze opracowanie historii tego niszczyciela, chyba najnowocześniejszego w PMW (ale to tylko moje skromne zdanie). Ciekawe przykłady kamuflażu, interesujący opis jego zatopienia.Polecam też (ale pewnie znasz), tomik z serii Żółtego Tygrysa "Tak zginął ORP Orkan" autorstwa Z. Damskiego, z roku 1983 (rozszerzone).
Z pewnością będę stałym kibicem, tym bardziej że "tworzę" teraz ORP Piorun, często zaglądając do Twojego warsztau (wybacz)...

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
10-09-11 22:53  Odp: [Relacja]-ORP "Orkan"-młodszy brat "Pioruna":)
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Maverick...jesli zalezy Tobie naprawde na prawdziwym wygladzie tego niszczyciela to odpusc sobie ta wycinanke..mowie serio.Pan Miarka stworzyl swoja wlasna wizje tego okretu ,ktory dzisiaj przy lepszych materialach po prostu nie wytrzymuje proby...

--
Royal Navy first !!!

 
10-09-11 23:07  Odp: [Relacja]-ORP "Orkan"-młodszy brat "Pioruna":)
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Adrian, jeśli obiecasz, że opracujesz Orkana to sobie odpuszczę!:) A tak serio, to jest tak źle?
Tysiuniek, miło mi, że zaglądasz do galerii Pioruna. Fajnie, że się komuś przydaje!:)

 
10-09-11 23:10  Odp: [Relacja]-ORP "Orkan"-młodszy brat "Pioruna":)
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Korzystająć z okazji - skąd można zdobuć taki zestaw flag sygnałowych?Bardzo ładnie to sie prezentuje na Twoimm Piorunie.

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
10-09-11 23:14  Odp: [Relacja]-ORP "Orkan"-młodszy brat "Pioruna":)
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Tysiuniek, to był zestaw w postaci naklejek razem z polskimi banderami. Kupiłem go już kupe lat temu. Były też takie do floty niemieckiej, japońskiej i chyba amerykańskiej. W tej chwili nie wiem, czy można jeszcze je nabyc. Może na jakiś konkursach u któregoś ze sprzedających modele?

 
11-09-11 11:43  Odp: [Relacja]-ORP "Orkan"-młodszy brat "Pioruna":)
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Tysiuniek - zestaw flag sygnałowych (w skali 1/400) jest też dostępny w numerze JSC (PIORUN & ORKAN ;) ).

A monografia Kondrackiego to zdecydowanie najlepsza z dostępnych opracowań ORKANA. Szczerze polecam!!

--

 
11-09-11 11:56  Odp: [Relacja]-ORP "Orkan"-młodszy brat "Pioruna":)
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Maverisk,znajac Twoje zdolnosci to jest to lekka strata czasu.....pisano juz na tym forum pare lat temu przy okazji "zielonego" wydania Orkana ,wydawnictwo nie za bardzos ie przejelo i wydalo juz "niebieska" wersje ale nic w niej nie poprawiajac....ja opracuje swojego Orkana i to calkiem niedlugo co oczywiscie nie ma przelozenia na Twoja decyzje....a pan Miarka to naprawde nie wiem napodstawie czego rysowal swoje plany...to samo tyczy sie rowniez Pioruna....

--
Royal Navy first !!!

 
11-09-11 13:41  Odp: [Relacja]-ORP "Orkan"-młodszy brat "Pioruna":)
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Adrian, nie ma szans nawet z Twoją pomocą poprowadzic tą relację?:) No i jestem w kropce. Adrian, jak możesz to podeślij mi jakiś rzut Orkana na maila. Jeżeli jest tak tragicznie, to poczekam na Twojego Orkana.

 
11-09-11 14:24  Odp: [Relacja]-ORP "Orkan"-młodszy brat "Pioruna":)
AC   

Tak, dla ścisłości , to był jeszcze wydany zeszyt nr 9 -GPM Małe Monografie zatytuowany ,, Niszczyciele klasy L, M - ORP Orkan autorstwa Miroslawa Miarki i Andrzeja Deredosa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024