FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
09-10-11 16:39  Odp: [Relacja] Polski torpedowiec ORP "Ślązak" 2003-08 1:200
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A to raczej odpada.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
10-10-11 09:12  Odp: [Relacja] Polski torpedowiec ORP "Ślązak" 2003-08 1:200
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja tez tu jestem, ja tez się gapię.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-07-12 11:00  Odp: [Relacja/Galeria] Polski torpedowiec ORP "Ślązak" 2003-08 1:200
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam po dziewięciu miesiącach. :D:D

Nie ma co się rozpisywać - koniec Ślązaka i się bardzo z tego cieszę ;]
Dał pod koniec nieźle w kość i nie ukrywam, że miałem ochotę zrobić z nim wiele rzeczy, np. sprawdzić czy umie latać lub czy wytrzyma nacisk buta... No ale się zaparłem i skończyłem go.

Co najgorsze? Po pierwsze to schrzaniłem olinowanie, które wykonałem ze sznurka i kurcze się zmechacił jeden no... po drugie to sfarfolone relingi, ale to moje pierwsze jakie robiłem. Po trzecie to burty mi się któregoś razu jakby nasiąkły wilgocią i je tak wypchało w niektórych miejscach i tera takie są falowane trochę, a na dodatek ten czarny pasek wyblakł :-| i musiałem go malować całkowicie na czarno (oczywiście nieudolnie). -.- Po czwarteee to dosyć dużo plam po CA i gdzieniegdzie farby. A po piąte to i tak jakoś mało mi się podoba efekt końcowy. A i jeszcze zgubiłem dwa sklejone elementy, nie powiem jakie, jak ktoś bystry to znajdzie :P
Dużo można by było jeszcze powymieniać, ale nie chce mi się tego opisywać, bo wszystko jest na zdjęciach, no więc:





Co do opisu modelu to dla mnie był taki trochę trudny - bo to wszystkie takie małe!
Opis budowy jest dosyć ubogi, a i rysunki nie pokazują wszystkiego - zwłaszcza olinowania.

W skali od 1 do 10 daję 7 :P

Na negatywne komentarze jestem jak najbardziej przygotowany... ;-)

Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
14-07-12 11:07  Odp: [Relacja] Polski torpedowiec ORP "Ślązak" 2003-08 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pomimo trudności skończyłeś i to się liczy. Olinowanie bardzo "włochate". Trzeba było próbować poszukać czegoś innego niż zwykłe nici.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-07-12 11:26  Odp: [Relacja/Galeria] Polski torpedowiec ORP "Ślązak" 2003-08 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu. Cieszy, że sam widzisz co wyszło nie tak jak powinno, bo dzieki temu w następnym modelu unikniesz powtórzenia błędów. Ogólnie nie jast źle. Dla mnie niestety cały efekt psuje olinowanie. Nie myslałeś żeby zrobić je jeszcze raz. Napewno model by na tym dużo zyskał, a myślę, że dwa wieczory by na to starczyły. A co do brakujacych części to oba ckmy Maxim wz. 08 zabrali akurat do rusznikarza :) . To chyba o nie chodziło ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-07-12 11:42  Odp: [Relacja/Galeria] Polski torpedowiec ORP "Ślązak" 2003-08 1:200
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Borowy, olinowania już nie chciałem reperować, bo naprawdę mam serdecznie dosyć tego modelu, a co do CKM'ów to ich praktycznie w ogóle nie robiłem ;-) chodziło mi o elementy z kartonu ;-)

Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
14-07-12 11:49  Odp: [Relacja/Galeria] Polski torpedowiec ORP "Ślązak" 2003-08 1:200
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

GRATY!! Wreszcie skończony Ślązak! :D Jak na to jak Cię ten model dołował, to wyszedł całkiem znośnie. Nie jest może konkursowy na 100pktów, ale JEST!! bardzo się cieszę,że dobrnąleś do końca.
Trzymam teraz kciuki za Dredzia....
Pozdro

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
14-07-12 14:13  Odp: [Relacja/Galeria] Polski torpedowiec ORP "Ślązak" 2003-08 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

dla mnie był taki trochę trudny - bo to wszystkie takie małe!

I dlatego właśnie trzeba się brać za modele o wielkości odpowiadającej naszym możliwościom manualnym inaczej mówiąc dostrzec moment w którym zbytnie pomniejszenie detali zaczyna negatywnie wpływać na ich jakość.
Ja np. w życiu nie wezmę się za nic mniejszego niż 1:100 z w/w powodów.

Co do modelu. Gdyby nie to kosmate olinowanie byłoby w miarę jednolicie.
Te sznurki za bardzo odstają od całości.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
15-07-12 15:22  Odp: [Relacja/Galeria] Polski torpedowiec ORP
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładnie poradziłeś sobie z kadłubem ,widać niesamowity przeskok jakościowy od pierwszego modelu , a Ślązakiem,zapowiadał się całkiem ładny model.Jednak póżniej już było gorzej,a tymi "sznurkami"rozwaliłeś wszystko ,szkoda ,że nie czytasz tego co się do Ciebie pisze i nie korzystasz z rad ,potencjał i serce do klejenia masz.Jak masz problemy z jakimś elementem modelu, pytaj,nawet z takiego sznurka można coś wspólnie wypłodzić.Powodzenia w następnych projektach,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (15-07-12 15:25)

 
15-07-12 20:45  Odp: [Relacja/Galeria] Polski torpedowiec ORP "Ślązak" 2003-08 1:200
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam, dzięki za komentarze.

stary napisał:

"I dlatego właśnie trzeba się brać za modele o wielkości odpowiadającej naszym możliwościom manualnym inaczej mówiąc dostrzec moment w którym zbytnie pomniejszenie detali zaczyna negatywnie wpływać na ich jakość."

No i dlatego trochę mi się nie chce Dreadnought'a robić, a samoloty... ;-]

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024