FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 18Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-09-11 09:16  [R/G] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7

- 2

Parę lat temu staliśmy nocą z kumplem na brzegu zatoki, w Jastarni bodaj, na Półwyspie, i gapiliśmy się na Prostą Ścieżkę, którą księżyc rozpostarł przed nami na falach. Powiedziałam kumplowi: chodźmy. On na to, po chwili: boję się. Więc zostałam z nim. Ale w głębi serca trochę się cieszyłam, że to on wziął na siebie ciężar mojego niedowiarstwa.

Jakiś czas później powiedział mi jeszcze: bałem się, że naprawdę weszlibyśmy na Prostą Ścieżkę, i naprawdę musielibyśmy pójść nią aż do samego końca. Bo z Prostej Ścieżki już nie da się zawrócić.

To będzie bardziej baśń niż klasyczna opowieść. Baśń o pięknym okręcie, przed którym kiedyś tak otworzyła się Prosta Ścieżka, i który odważył się na nią wpłynąć. I co było dalej, nie wie już nikt.

Wybrałam do tej baśni HMS Vegę, bo jest okrętem ślicznym, takim trochę "nie-z-tego-świata", delikatnym i zamyślonym. Tak przynajmniej wygląda w moich oczach. Zakochałam się w niej, odkąd Mariaszek zaczął robić swoją Vegę i odkąd zaczął pokazywać zdjęcia.
Prawdziwej Vedze nigdy nie przytrafiła się żadna taka baśniowa historia, więc dla przyzwoitości postanowiłam jej zmienić przynależność państwową. Moja Vega będzie podnosiła banderę Meridianii, istniejącej w świecie, który z przyjaciółmi tworzę.

Zatekturkowane wręgi:

Koncepcja ustawienia:

Vega z grubsza poszyta, ustawiona na szkielecie fali, czyli ordynarnej tekturkowej rampie:

--

Post zmieniony (18-10-11 08:42)

Odpowiedz na tę wiadomość 

07-09-11 10:27  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Pani Katarzyno.
To, co napisała Pani rozpoczynając tę relację wykracza daleko poza płyciznę "realcji" olbrzymiej większości z nas.
To jest pięknie ujęte uzasadnienie głębokiej, nazwałbym, poetyckiej motywacji do budowy Pani coraz piękniejszych trójwymiarowych obrazków.
DZIĘKUJĘ. Dzięki takim wyznaniom obrazki Pani stają się bliższe, bardziej zrozumiałe.
Pozdrawiam. ZbiG.

07-09-11 10:49  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

ZbiG, pięknie napisane.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

07-09-11 10:50  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1

- 2

Za jakiś czas będzie fajna para: Twoja Vega romantyczna i moja "rzeźnicka", taranująca okręt Schepkego :-)

07-09-11 11:39  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Panie Akra.
Się twierdzi, iż modelarstwo całkowicie wyprane jest z ideologii. Się nie zgadzam. Ja.
Pańska taranująca Vega to również symbol. I przesłanie.
Pozdrawiam. ZbiG.

07-09-11 15:16  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
Mariaszek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 3

Bardzo się cieszę, że zaczęłaś, albo raczej, że poprowadzisz na Prostą Ścieżkę Vegę.
I miło mi, że miałem minimalny udział w tym natchnieniu:).

Pozdrawiam!

07-09-11 15:33  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Szykuje się piękny model klasycznego niszczyciela. Choć skala 1/400 to nie moja działka, będę z zainteresowaniem oglądał relację. Wczoraj wyciagnąłem z dna regału oryginał z WAK-u, aż się prosi, by wziąć sie za klejenie...Czekam cały czas na Haidę, pewnie bedzie w tym roku... Powodzenia w pracy nad Vegą !!!

07-09-11 22:54  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
crolick 

Na Forum:
Galerie - 5

A jak wygląda bandera? :)

--

08-09-11 08:39  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7

- 2

Bandera jest błękitna, w jaskółczy ogon, w górnym rogu przy drzewcu godło Federacji - złoty maltański krzyż w czerwonej tarczy.
Meridiania pozostaje z Federacją w czymś na kształt brytyjskiego Commonwealthu.

Vedze skleiłam do końca burty, poszyłam rufę. Sklejało się ładnie, ale ja i tak przeznaczyłam rufę do szlifowania:

Kolejnym etapem będzie "wewnętrzna nadbudówka" pod pokładem baku.

Ponaklejałam też na pokład semtexy:

I tyle na dziś.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

09-09-11 08:24  Odp: [R] HMS Vega, czyli Prosta Ścieżka - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7

- 2

Podszlifowałam burty i zaczęłam stawiać nadbudówki. Naprawdę tylko zaczęłam...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 18Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016