FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-09-11 14:50  [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Przedstawiam model który ostatnio skleiłem -drewniany kościół w Boronowie wydawnictwa Świat z kartonu. Zawsze podobały mi się drewniane budynki, a dodatkowo ten znajduje się w mojej okolicy.
Kościół kleiło się przyjemnie, nie miałem większych problemów ze spasowaniem elementów. Jedyny wyjątek to cz.4 -białe pole na dach jest za duże (powinni być takie jak na cz. 1), ale łatwo to zamaskować. Dodatkowo od siebie dorobiłem wzmocnienie szkieletu między cz. VI i XII, ale pewnie bez tego też całość by się trzymała.
Dużym plusem modelu są tekstury -zwłaszcza witraże i drzwi robią wrażenie. Wadą jest niestety bardzo błyszczący karton. Drewniane budynki są zazwyczaj matowe, i błyszczący dla mnie wygląda nienaturalnie (chyba że ten kościół w rzeczywistości tak się błyszczy). Mimo to budowla jest bardzo klimatyczna. A teraz garść fotek :):



I jeszcze pomysł dla autora: gdybyś nie miał pomysłu na kolejny model to proponuję ratusz w Tarnowskich Górach -jest niedaleko od wydawnictwa, a opracowany w takiej jakości jak ten kościół na pewno robiłby wrażenie.

 
03-09-11 21:11  Odp: [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,w tej skali to pokażnej wielkości budowla, gratulacje,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
04-09-11 09:50  Odp: [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Na błyszczący karton jest metoda - matowy lakier w sprayu.
A ja mam uwagę innego typu.W zasadzie do modelu a nie do - całkiem porządnego - wykonania. O ile tekstura ścian jest ok, to na dachach widać dość gęsto powtarzający się regularny wzór gontu - jak dla mnie trochę za gęsty i trochę za regularny. Poza tym nie mam uwag.
To co? Teraz pewnie jakaś podstawka z fragmentem terenu?

PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-09-11 14:34  Odp: [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Z lakierem wolę nie ryzykować, bo na kartonie z matowych farb zazwyczaj zostaje biały pył. Poza tym teraz nie wygląda aż tak tragicznie. A nad podstawką pomyślę, musiałbym zaobaczyć jak to w rzeczywistości wygląda.

 
06-09-11 15:04  Odp: [galeria] Kościół w Boronowie,
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

to polakieruj najpierw półmatowym dopiero potem matowym lakierem

Post zmieniony (06-09-11 15:04)

 
06-09-11 15:16  Odp: [galeria] Kościół w Boronowie,
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Gratuluję ukończenia modeliku. Od strony technicznej nie ma Ci co zarzucić, prócz lekko krzywo wklejonych gomółek (to te okrągłe okienka) - ich ramka powinna być pionowa, a nie skośna. Piszesz o witrażach i drzwiach, ale na fotkach tego za bardzo nie widać. Czy mógłbym poprosić o jakieś zbliżenie ?? Zrób otoczenie kościoła, model na tym tylko zyska.

Wygooglowałem sobie kilka fotek tego kościoła:
http://www.abakus33.nazwa.pl/archeo/boronow.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5f/Boron%C3%B3w_ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_276.jpg
i szczerze mówiąc trochę mnie zatkało. Nie spodziewałem się, że projektant wyłoży się zarówno na proporcjach, było nie było prostych brył jak również na kształcie niektórych elementów. Nawet hełm na sygnaturce został totalnie olany.
Zwróćcie uwagę na kilka miejsc:
- dach nawy "zawija się" w kierunku wieży zaraz za końcem ściany bocznej, natomiast w modelu idzie znacznie dalej zasłaniając te dwa niewielkie okienka po bokach wieży,
- same okienka w wieży wydają się być za małe,
- załamanie dachu nawy głównej przy jego dolnej krawędzi w modelu jest zbyt duże,
- brak tego załamania w dolnych partiach dachów naw bocznych,
- szczyt dachu nad wejściem bocznym (przybudówka) jest o jakieś 50-60% za krótki, co powoduje, że jego boczna połać opada pod za małym kątem,
- sygnaturka posiada nie taki jak trzeba hełm,
- sygnaturka jest źle umiejscowiona na dachu, powinna być obrócona o 90 stopni, ponieważ w oryginale krawędź podstawy jest równoległa do kalenicy, a nie jak w modelu poprzeczna,
- podstawa sygnaturki w modelu jest zdecydowanie za wysoka, powinna być znacznie krótsza,
- wydaje mi się, że nakrycie wieży w modelu jest trochę za niskie, ale to może być tylko złudzenie, spowodowane takim kątem zrobienia fotek modelu.

Reasumując, model fajny i ciekawy, ale zdecydowanie do poprawy na przyszłość. Chętnie bym go zakupił, ale niestety powyższe błędy projektowe eliminują go z mojej listy zakupów.

--

Post zmieniony (06-09-11 19:13)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024