FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
03-09-11 14:50  [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Przedstawiam model który ostatnio skleiłem -drewniany kościół w Boronowie wydawnictwa Świat z kartonu. Zawsze podobały mi się drewniane budynki, a dodatkowo ten znajduje się w mojej okolicy.
Kościół kleiło się przyjemnie, nie miałem większych problemów ze spasowaniem elementów. Jedyny wyjątek to cz.4 -białe pole na dach jest za duże (powinni być takie jak na cz. 1), ale łatwo to zamaskować. Dodatkowo od siebie dorobiłem wzmocnienie szkieletu między cz. VI i XII, ale pewnie bez tego też całość by się trzymała.
Dużym plusem modelu są tekstury -zwłaszcza witraże i drzwi robią wrażenie. Wadą jest niestety bardzo błyszczący karton. Drewniane budynki są zazwyczaj matowe, i błyszczący dla mnie wygląda nienaturalnie (chyba że ten kościół w rzeczywistości tak się błyszczy). Mimo to budowla jest bardzo klimatyczna. A teraz garść fotek :):



I jeszcze pomysł dla autora: gdybyś nie miał pomysłu na kolejny model to proponuję ratusz w Tarnowskich Górach -jest niedaleko od wydawnictwa, a opracowany w takiej jakości jak ten kościół na pewno robiłby wrażenie.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100  nowe
klaymen 5653 03-09-11 14:50
 Odp: [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100  nowe
marek1 1242 03-09-11 21:11
 Odp: [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100  nowe
Mała Mi 663 04-09-11 09:50
 Odp: [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100  nowe
klaymen 597 06-09-11 14:34
 Odp: [galeria] Kościół w Boronowie,  nowe
Dombeer 592 06-09-11 15:04
 Odp: [galeria] Kościół w Boronowie,  nowe
Astra28 1209 06-09-11 15:16

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024