FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
24-10-11 13:32  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ciekawy patent na uproszczenie podwozia.

--
http://messer.cba.pl

 
24-10-11 15:48  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Panowie dzięki ogromne za pozytywne przyjęcie białego modelu ;-) będzie to motywacją do dalszego działania.

Marek1 w sprawach malowania to nie byłbym takie pewien czy po malowaniu to będzie wyglądało lepiej ;-) jak znam życie to położę sprawę.

Jhradca, jeżeli nic się nie zmieni to są szanse na nity w 3D i małą waloryzację, ale o tym wkrótce jak zakończę wszystkie prace w Corelu.
Wał napędowy musi zostać tak jak jest wiem, że to jest uproszczenie ,ale podkreślam zamierzone i sprawdzone. Łatwiej jest poczatkującemu dokładnie przykleić ucięty wał do podłogi niż wkleić go w podłogę tak by nie zostały szpary w niej (sprawdziłem to ;-))
W zamyśle było dodanie w wycinance bruku, ale niestety brakło na to miejsca spodziewam się, że wydawca nie będzie chciał zwiększać liczby stron, ale w wolnej chwili pomyślę nad tym i może podkreślam może :) stworzę coś do darmowego pobrania.

Lazarus cieszą mnie Twoje słowa nawet bardzo cieszą i cały czas wracam myślami do rozmowy w Przeciszowie (dam znać jak coś).

Messer jesteś pewnie w nielicznej grupie osób akceptujących pomysł na model z uproszczonym podwoziem za co dzięki.

Pozdro

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
24-10-11 18:22  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Takie pomysły na uproszczenie sprawdzają się w przypadku kiedy nie ma dobrej dokumentacji - to po pierwsze. A po drugie - dla początkującego to znaczne ułatwienie. Samochody pancerne z tego okresu są wg mnie ciekawe głównie przez oryginalnie ukształtowane pancerze - co jest pod spodem ma drugorzędne znaczenie. Sam od dłuższego czasu w wolnej chwili dłubię po cichu przy dwóch pierwszowojennych pojazdach, do których oczywiście brak dokumentacji podwozia - prawdopodobnie skończy się na osiach wystających z pancernego kadłuba.

--
http://messer.cba.pl

 
24-10-11 18:50  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No to wszystko jasne ;-) z podwoziem. Właśnie te ciekawe i oryginalne kształty zdecydowały o tym, że zabrałem się za ten projekt, więc w pełni podzielam Twoją uwagę na temat konstrukcji z tamtego okresu.
Messer chyba trzeba się jakoś na „priwa” zgadać, bo ja również oprócz tego modelu coś tam jeszcze dłubię w podobnych klimatach co Ty, będą jaja jak się zdublujemy :).

Pozdro

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
24-10-11 19:43  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Okiej - wysłałem maila :)

--
http://messer.cba.pl

 
24-10-11 20:05  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Berp. Takich osób, które uwazają, że modele maja być fajne, ale dostosowane do młodziezy, ktore rozpoczynają "zabawę" z modelastwem jest więcej. Podwozie jest OK, jak i oczywiście cały model. Pozdrawiam

--
gienek

 
07-11-11 15:33  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz, ale nie maiłem dostępu do netu.
Gienek mam nadzieję, że znajdą się chętni i zbudują ten model po wydaniu :).
Dziękuje za pozytywną opinię.

Pozdro.

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024