FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
11-10-11 08:59  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dziś pniemy się w górę czyli wieże strzeleckie tak jak wspomniałem będą obrotowe zasługą tego jest dość ciekawy szkielet ;-).




















Pozdro

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
13-10-11 09:25  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

W dzisiejszej odsłonie wieża tylnego strzelca, powoli kadłub zapełnia się więc finał bliżej ;-).
Widoczny element z listków będzie oczywiście zdublowany i wykonany w dwóch wariantach z małych gęstych listków i z większych dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w wycinaniu i klejeniu tego typu części .
















Pozdro

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
13-10-11 09:29  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Przyspieszasz Piotrek, przyspieszasz :) Moze do nastepnej Sjesty skonczysz pokraka ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
13-10-11 09:37  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 


Rafael w wersji białej myślę, że jest to wykonalne natomiast malowanie będzie trwało i trwało bo może z dwa razy w życiu tak naprawdę trzymałem w ręku aerograf ;-)

Pozdro

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
13-10-11 13:20  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Proponuję wspólnie malowanie na Sjeście a Berp będzie trzymał model ;-)

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
16-10-11 19:30  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Tym razem wszystko co na dole ;-).

Krystian dla mnie malowanie będzie zupełnie czymś nowym, więc zdarzyć może się wszystko ;-) nawet na Sjeście ;-).



























Pozdro

--

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
24-10-11 09:21  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Chwilowy przestój w aktualizacji relacji dedykuję nitom ;-) na początku wydawało się, że jest ich naprawdę mało i wszystko pójdzie sprawnie, ale jak to zazwyczaj bywa okazało się inaczej :).
Na chwilę obecną zakończyłem pierwszy etap czyli sklejanie testowe, na poniższych renderach, zdjęciach wersja ostateczna tego co znajdzie się w finalnym druku (no może dojdzie jeszcze jeden mały szczegół ;-) ).
Sprawa malowania ..na to pewnie będzie trzeba trochę poczekać raz, że nie mam kompresora, buduję go od …sam już nie pamiętam od kiedy ;-) druga sprawa jeszcze nigdy niczego nie pomalowałem więc sami rozumiecie, po trzecie muszę teraz wykonać całą instrukcję z numeracją a to nie jest taka szybka sprawa. Obiecuję, że nie odpuszczę malowania i zobaczycie model w wersji finalnej.







Skromna galeria końcowa modelu testowego :)


















Pozdro

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
24-10-11 10:31  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękna robota,ostatnie zdjęcie miodzio ,po malowaniu będzie jeszcze bardziej urokliwe,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-10-11 12:22  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo efektowny a przy tym nieskomplikowany model. Nie wiem jak będą wyglądały narysowane nity ale dobrze by było aby nie były to zwykłe kółka lecz takie jak na niektórych modelach GPM-u czyli udające 3d. Ci, którzy nie mają problemów z wycinaniem i przylepianiem nitów zrobią sobie z zapasu, który przewidziałeś w wycinance albo przylepią żywiczne. Dla mniej cierpliwych lub nie mających doświadczenia/z reguły młodszych/ a nie chcących poprać modelu klejem lub farbką będzie to dobra zachęta do kupienia i sklejenia.

Może by tak zrobić otwór dla wału napędowego, bo to wtopienie się w dno/podłogę pojazdu dziwnie wygląda

Jak oglądałem relację MichałaR robiącego Putiłowa to oprócz modelu bardzo mi się podobała diorama do niego. A gdyby tak po zaprojektowaniu rozkładu części modelu i instrukcji na stronach wycinanki dało się wygospodarować jedną stronę , choćby okładki na dioramkę na kształt tej, którą zrobił MichałR ? To nie musiałby być karton, bo i tak trzeba takie elementy podkleić przynajmniej 1 mm tekturą. Wydaje mi się, że taka dioramka byłaby dodatkowym atutem modelu, szczególnie gdy są na rynku modele podobnego lub takiego samego pojazdu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
24-10-11 12:39  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Berp - kawał solidnej, modelarskiej roboty. Biorę w ciemno...;-))

pozdrawiam,
Łukasz

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024