FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-08-11 09:00  [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Przedmiotem relacji będzie poniższy pojazd ;-).




Jak zrodził się pomysł na projekt tego pojazdu ..?
Przeglądałem relacje kolegów, którzy kleją pojazdy pancerne i malują je, pomyślałem pełen szacunek trzeba mieć ogromne doświadczenie, umiejętności by coś takiego robić. Pomyślałem może i ja spróbuję zacząłem się zastanawiać, jaki model na początku wybrać by go w miarę szybko skleić i ewentualnie w przypadku niepowodzeń malarskich nie załamać się wyrzucając go do kosza mając w pamięci np. 4 tysiące sklejonych części ;-).

Stwierdziłem, że to musi być coś prostego konstrukcyjnie, nie za dużego tak by nie „wywrócić” się na malowaniu dużych płaszczyzn no i oczywiście oryginalnego kształtem coś, czego jeszcze nie było, coś, co mam nadzieję zainteresuje początkujących i tych doświadczonych, którzy chcą się zrelaksować przy klejeniu …. i tak powstaje Mgebrov White.

Założenia projektu to:

- zadowolenie modelarza podczas klejenia modelu
- maksymalna dokładność pasowania części, mam nadzieję, że dam radę ;-)
- przemyślane rozwiązania modelarskie, które mają ułatwić klejenie (będzie o tym w trakcie)
- pudełkowa zabudowa kadłuba tak by osoby klejące w standardzie i malujące nie musiały nic podklejać z obawy przed falowaniem poszycia właściwego
-uproszczone podwozie tak by osoby początkujące potrafiły sobie szybko poradzić z nim i przejść do tego, co na początku najbardziej cieszy, czyli bryła właściwa



Poniżej kilka renderów i spora ilość zdjęć z budowy kadłuba, za co przepraszam mniej cierpliwych ;-) wyszedłem z założenia, że potem może się komuś przyda relacja, jako poglądowa instrukcja sklejania.

Sam kadłub został zaprojektowany na tekturze o grubości 1mm na tzw. wpusty, dzięki czemu można go złożyć bez kleju ;-).Numeracja części odpowiada kolejności sklejania i jest naniesiona na części tak by przy hurtowym wycinaniu nie trzeba było dodatkowo opisywać.
Na poszczególnych częściach gdzie jest to wymagany został naniesiony podwójny obrys, który informuje o granicy szlifowania danego elementu. Tam gdzie jest to istotne zostały naniesione znaczniki środka. Cześć W19** z racji swojego kształtu zostanie dodana, jako zapas.






















Pozdro :)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
30-08-11 09:19  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Dawno nie siedziałem w pierwszym rzędzie. Wszystkiego najlepszego przy okazji, bo się zgapiłem i nie zadzwoniłem... mea culpa. Najlepszego ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
30-08-11 10:13  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Zapowiada się interesująco! Chętnie popatrzę, co z tego wyjdzie.

--
Pozdrawiam!

 
30-08-11 20:09  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Vwsmok się ucieszy, ja też - idealnie pasuje jako para do mojego Mgiebrova :)

--
http://messer.cba.pl

 
30-08-11 20:44  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

NO NARESZCIE JA CIE KRĘCĘ!!!!!

--
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

 
31-08-11 08:40  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

BeBe dziękuję za pamięć i miło gościć w relacji.

Jasiek projekt zostanie doprowadzony do końca i to gwarantuje natomiast co wyjdzie z malowania to sam jestem ciekawy ;-) i nic nie gwarantuję ;-).

Messer cieszę się, że są już dwie osoby, które będą zainteresowane tym pojazdem :).

Darku wiem wstyd tyle czasu, ale zawsze mówiłem o tym otwarcie, że mi się nie pali ;-).

Pozdro

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
30-09-11 09:00  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Czas pokazać kolejne postępy …powstał przedział strzelecki (ścięty walec), który ma być umieszczony w kadłubie ,istotna sprawa wklejamy go w szkielet kadłuba zanim kadłub zostanie oklejony poszyciem.
Z racji swoich wymiarów będzie miał w wycinance pod poszycie, które zapobiegnie zapadaniu się poszycia właściwego.
Szkielet przedziału można wykonać w takiej wersji jaką pokazuje render lub zrezygnować z pionowego krzyżaka jak kto lubi, jak mu jest lepiej i wygodniej kleić.

W następnej kolejności został oklejony szkielet kadłuba (uwaga kolejność oklejania go jest istotna i będzie ją wskazywała numeracja części) w newralgicznych miejscach gdzie boczne poszycie przodu kadłuba łączy się z poszyciem przedziału strzeleckiego dołożyłem 0.2mm długości tak by ewentualnie zniwelować niedokładności w klejeniu i połączeniu poszycia.
Osoby, które zachowają właściwą dokładność po przymierzeniu części odetną nadmiar. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Jeszcze jedna wzmianka o szkielecie kadłuba z racji swojej pudełkowej budowy musi zostać bardzo dokładnie wycięty, doszlifowany i sklejony w przeciwnym wypadku nie zgraja nam się poszczególne części poszycia.

W kolejnym etapie kadłub zostanie oklejony wszystkimi włazami i zawiasami tak jak to widać na renderach.
Wybaczcie jakość zdjęć.























Pozdro :)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
07-10-11 08:55  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dziś pojawiły się wszystkie włazy,stopnie i zawiasy, które zostały zdublowane tak by osoba mniej doświadczona przy popełnieniu błędu miała możliwość zrobienia ich drugi raz.
Mam nadzieję, że to zachęci osoby początkujące do wykonania ich mimo iż są stosunkowo małe ;-) za to zdjęcia zrobiły mi się spore i wyglądają na wielkie (proszę się tym nie sugerować) ;-).
















Pozdro

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
07-10-11 19:26  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Pomysł z zapasowymi zawiasami świetny, tak samo jak zapas poszycia. Warto go rozszerzyć na inne detale potencjalnie trudne w wykonaniu. Oczywiście jak się da wstaw w wycinance zapas koloru(ów) do ewentualnych poprawek i/lub wykonania nitów

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
10-10-11 10:32  Odp: [Relacja] Samochód pancerny Mgebrov White 1:25 – projekt własny
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Jhradca cieszę się, że pomysł z zdublowaniem zawiasów i dodaniem poszycia przypadł do gustu :).Staram się zaprojektować ten model tak, żeby był dla klejących go a nie odwrotnie ;-) , dlatego w modelu znajdzie a się jeszcze kilka innych udogodnień :


-zdublowane wszystkie trudne lub małe elementy

- brak białych pól pod przyklejenie wszelkich możliwych elementów na kadłubie (wszystko będzie w kolorze poszycia więc elementy do przyklejenia wycięte mniej dokładnie nie odsłonią „krzyczącej” bieli

-podział i łączenia wszystkich segmentów został zaplanowany w miejscach niewidocznych po sklejeniu lub na rzeczywistych podziałach blach

- wszystkie elementy, które tego potrzebują będą posiadały małe, podkreślam małe znaczniki środka w miarę możliwości ukryte tak by po sklejeniu nie było ich widać

-oklejki kół oraz wież będą wydłużone z zaznaczeniem teoretycznej długości mniej dokładne osoby wytną cześć z nadmiarem długości a potem przy oklejaniu dotną właściwą długość

-poszycie w newralgicznych miejscach będzie wydłużone tak by dać margines błędu

-pojawi się zapas koloru na wspomniane nity i drobne przeróbki

-elementy do dwustronnego sklejenia nie będą posiadały na drugiej stronie obrysu nie będzie trzeba się martwić o trafienie w niego po drugiej stronie

- dla osób malujących model pojawi się szablon oznaczenia wycięty laserowo lub do wycięcia samodzielnego dzięki, któremu będzie można psiknąć i załatwić sprawę bez odręcznego malowania ;-)

- model będzie posiadał obrotowe wierze strzelców

Mam nadzieję, że te powyższe punktu ułatwia klejenie modelu.

Pozdro

--

Post zmieniony (10-10-11 10:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024