FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 14Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
30-08-11 12:01  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tej akurat nie znałam.
BARDZO dziękuję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-08-11 00:53  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Skalowanie modelu do 1:400 w przypadku, gdy w tej skali jest dostępny przyzwoity model naszego GRYFA to lekka perwersja :]

Ale na efekty czekam z zapartym wdechem, bo GRYF to jedna z moich ulubionych jednostek!!


A.

PS
Kaśka - masz może monografię naszego minowca? Tam jest trochę fotek po zatopieniu.

--

 
31-08-11 08:21  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Crolick - ale model JSC jest mocno uproszczony...
Monografię mam, korzystam. Dzięki.

Dziś pracowałam głównie na zdjęciu, które wczoraj podlinkował kari:

Pokazuje ono wygląd dziobowej części Gryfa.
Jedno, czego jestem absolutnie pewna: reling pomostu dowodzenia został rozerwany i smętnie zwisa. Relingi bocznych pomostów wyglądają na zachowane, może co najwyżej trochę posiekane odłamkami. Szyby w oknach sterówki pewnie powypadały, to i owo się pogięło - ale np. dalmierz tuż za pomostem jest w świetnym stanie, tylko trochę przekrzywiony.
Gryf dostał pocisk z któregoś niemieckiego niszczyciela w prawoburtową część nadbudówki dziobowej, albo w pokład tuż obok niej. Tak czy owak tej dziury nie będzie widać, całkowicie schowała się pod wodą.
Na zdjęciu widać też pojedyncze dziobowe działo, ustawione niemal w pozycji na baczność. Oba dziobowe działa zamierzam ustawić nieco inaczej, tak jak na zdjęciu poniżej (przedstawiającym wypalony wrak Gryfa już po wojnie):


No i wygląd modelu po dzisiejszym poranku.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-08-11 08:41  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kasiu! To nie tak!
Przyjrzyj się dokładniej pierwszemu zdjęciu od kari'ego: z pomostu (nawigacyjnego?) zwisają tylko smętne szczątki, a poniżej widać wielką dziurę po "fandze prosto w nos"! Na tym pomoście pierwsze, co się ostało, to podeścik z dalmierzem; tuż przed nim nie ma po prostu NIC!!!
Zdjęcie poniżej tylko to potwierdza.
Andrzej

 
31-08-11 08:54  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Myślisz, że takie zupełne nic?
No dobra, zrobię trochę większą demolkę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-08-11 09:09  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wielkie NIC, czyli wielka dziura! Z tego całego gretingu najwyżej trochę listawek po bokach!

 
31-08-11 10:01  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
kari   

... te fotki z netu także powinny pomóc w jak najbardziej wiernym odwzorowaniu dioramki:

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/ok16.jpg
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/ok11.jpg
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/ok12.jpg
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/gryf.jpg

... warto zwrócić uwagę, że praktycznie nie widać prawego pomostu (pokładu) namiarowego, który jest pod wodą.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
31-08-11 10:21  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po przyjrzeniu ... pod wodą może i coś jest , ale na pewno nie skrzydło pomostu; najwyżej jakieś szczątki!!!
Być może "zdmuchło" go przy okazji trafienia w przód pomostu!
A.

Post zmieniony (31-08-11 10:24)

 
31-08-11 10:24  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kari - dzięki.
Andrzej - skrzydeł pomostu będę bronić. Na różnych zdjęciach poziom wody jest różny w stosunku do np. pokładu okrętu, raz wyższy, raz niższy. Ja zrobię poziom zdecydowanie niższy, więc skrzydło pomostu będzie wystawało.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-08-11 10:53  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Boję się, że chcesz bronić straconej pozycji...! Przyjrzyj się uważnie ostatniemu zdjęciu z linka od kari'ego... W miejscu, gdzie powinna się zaczynać osłona tego skrzydła, sterczy coś jakby cień strzępka i nic więcej! Boję się, że z tego pomostu zostało tylko tyle, ile można się dopatrzyć na tej malutkiej fotce, którą dziś dołączyłaś; zaledwie część samego podestu przylegająca do nadbudówki!
A.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 14Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024