FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-08-11 21:32  [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Chciałbym zaprosić do mojej kolejnej relacji. Wybór padł na Oyodo z GPM-u. Model ten podobał mi się dłuższy czas i w końcu nie wytrzymałem i kupiłem go. Jest to mój pierwszy okręt, całe życie kleiłem samoloty i chciałem zrobić sobie odskocznię. Samego okrętu chyba nie muszę opisywać ponieważ była już relacja Szyszkownika i jest prowadzona przez DaFiXa. Z tym, że ja nie będę swojego modelu malował. Nie zakupiłem wręg, elementów fototrawionych czy relingów, postaram się sam zrobić jak najwięcej. Może koniec tego nudzenia i kilka fotek:

Szkielet był wzmacniany na całej długości, nie było z nim żadnych problemów:


Poszycie dna i śruby, z tego co pamiętam poszycie wyszło mi za długie ale bez problemu dało się to naprawić:


Nadbudówka, tutaj dopiero zobaczyłem ile pracy jest przy sklejaniu okrętów, spasowana dobrze, przynajmniej do tej pory:


No to co misie lubią najbardziej... relingi. Przez nie na pół roku zawiesiłem budowę bo nie mogłem znaleźć sposobu na ich sklejenie. Próbowałem owijać drut na deseczce, sklejać na szablonie ale nic z tego nie wychodziło. Dopiero Jarod powiedział mi co robię źle i praca ruszyła do przodu, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Oto efekty:


Jedno ze zdjęć zamieściłem już w relacji Spychacza i następne relingi będą robione jeszcze inaczej. Szukam ideału i wszystko będę starał się na bieżąco opisywać. Ten był robiony z drutu 0.15 mm, następne będą miały słupki o grubości 0.2 mm a poprzeczki 0.15 mm.
Tyle tego zanudzania, wszystkich zapraszam do komentowania.

--

Post zmieniony (19-09-11 17:19)

 
29-08-11 16:54  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki chłopaki za wsparcie, na pewno się przyda. Jasiek gdybym wiedział, że już masz Mi-24 to inaczej bym to rozegrał ale chyba nigdzie nam się nie śpieszy.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-08-11 20:28  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Też mam nadzieję, że teraz pójdzie w miarę systematycznie. Co prawda mam kampanię wrześniową i moja lepsza połówka będzie mi marudzić ale jakoś sobie poradzę.
Dokleiłem kilka detali:

Będzie ciężko z tymi relingami ale jestem dobrej myśli. Przy okazji przemaluje te śruby o których pisał Spychacz.

--

Post zmieniony (29-08-11 20:41)

 
30-08-11 16:47  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jarod wyskoczyłeś z tymi szybkami, poczekaj znajdę Cię... :) ale najechaliście mi na ambicję i zrobię te szybki. Tylko mam jedne pytanie, czy mam wyciąć otwory i podkleić od środka folię czy małe kawałki foli wkleić w puste miejsce?
DaFiX dobrze, że widzisz takie szczegóły. Dzięki Panowie za wsparcie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-08-11 21:25  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spokojnie coś wymyślę. Już rozkleiłem ten element chociaż nie było łatwo. Folię lub szybkę znajdę jutro w biurze, dużo tam przydatnych rzeczy :D. Arkusze były pomalowane caponem i to wszystko jeśli chodzi o wzmacnianie bo jak pisał Jarod nie uznaje CA. Mam też pomalowany drut na relingi jak zrobię coś konkretnego to zamieszczę fotki. Nie wiedziałem, że moja relacja będzie cieszyła się takim zainteresowaniem :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-08-11 22:02  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Właśnie taką folię na dokumenty zastosuje, dziś chowałem ją do szafki i została mi w pamięci. Co do kleju to ten element był klejony jeszcze przed naszą rozmową i uwierz wspominałem ją rozrywając te dwa elementy... Ale jakoś to wygląda. A skoro mowa o profilowaniu to jak się robi relingi jeśli mają kształt np. sześciokąta? wyginać poprzeczkę do odpowiednich kątów czy sztukować krótkie elementy? Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-09-11 21:43  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Prace nad modelem idą powoli ale idą... Naprawdę zacząłem doceniać okrętowców. Aktualnie walczę na relingami. Wcześnie robiłem je z drutu o tej samej grubości,tak to wyglądało:


A tak po zastosowaniu grubszego drutu na słupki i cieńszego na poprzeczki:


Widać różnicę? Oszklenia jeszcze nie zrobiłem, chcę najpierw skończyć relingi. I niestety nie robiłem ich poprzez wyginanie drutu ale poprzez doklejanie kolejnych elementów, nie mam skanów modelu i nie mam na czym się wzorować.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-09-11 22:18  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kurcze Jarod zamęczysz mnie :) wszystkiego dowiaduje się po fakcie. Może jutro coś porobię chociaż te relingi zabierają mnóstwo czasu i cierpliwości... Ale fakt do ideału sporo im brakuje.

--

Post zmieniony (17-09-11 22:19)

 
18-09-11 09:42  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spokojnie nie mam zamiaru nic poprawiać. Poprzeczki nie chciałem robić poprzez wzorowanie się na nadbudówce z obawy, że przy okazji zniszczę pozostałe relingi. A co do budowy to i tak wiem, że szybko go nie skończę.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-09-11 19:55  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Mam prośbę do posiadaczy tego modelu. Ma ktoś skany dwóch części zaznaczonych na poniższym zdjęciu?


Z całą resztą sobie poradzę, do szczęścia brakuje mi tylko tego.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024