FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 14Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-08-11 21:25  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spokojnie coś wymyślę. Już rozkleiłem ten element chociaż nie było łatwo. Folię lub szybkę znajdę jutro w biurze, dużo tam przydatnych rzeczy :D. Arkusze były pomalowane caponem i to wszystko jeśli chodzi o wzmacnianie bo jak pisał Jarod nie uznaje CA. Mam też pomalowany drut na relingi jak zrobię coś konkretnego to zamieszczę fotki. Nie wiedziałem, że moja relacja będzie cieszyła się takim zainteresowaniem :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-08-11 21:53  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A mówiłem Ci abyś kleił budziolem, dawkując rozcieńczalnik nitro nie miał byś problemu z rozklejeniem.
A zainteresowanie jest, no bo jak inaczej.
Ja wykorzystuję też jako szybek folię od koszulek na dokumenty, są takie do kupienia trochę sztywniejsze ale tak gładkie i przezroczyste jak szyba.
Niestety folia o której wcześniej pisałem może utrudniać profilowanie powierzchni obłych - tak jak to miało miejsce przy Uranami na ścianach sterówki - ale jest na to sposób, profiluje się nagrzaną metalową grubą igłą na gumce myszce, pod wpływem ciepła folia przybiera pożądany łuk i można element ściany odpowiednio wyprofilować. Ale w twoim przypadku wystarczy tylko naciąć nożykiem i zagiąć - a uwaga tak za pamięci jak byś kiedyś miał wyginać przeszkloną ściankę.

 
30-08-11 22:02  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Właśnie taką folię na dokumenty zastosuje, dziś chowałem ją do szafki i została mi w pamięci. Co do kleju to ten element był klejony jeszcze przed naszą rozmową i uwierz wspominałem ją rozrywając te dwa elementy... Ale jakoś to wygląda. A skoro mowa o profilowaniu to jak się robi relingi jeśli mają kształt np. sześciokąta? wyginać poprzeczkę do odpowiednich kątów czy sztukować krótkie elementy? Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-08-11 22:34  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Robisz sobie szablon z kartnu 0,5 mm minus grubość drutu, owijasz dookoła dokładnie zaginając kąty załamań np szpatułką drewnianą i masz. Ale to jest prosty sposób, jak chcesz trudniej to bierzesz prosty drut kładziesz na szablon z wycinanki i za pomocą pencety zaginasz w odpowiednim miejscu (ja tak robię) w każdej chwili możesz korygować prostotę drutu i inne wygięcia, bo drut może płatać różne kształty - też ma naprężenia wewnętrzne i lubi się dziwnie odkształcić na odcinku prostym.
Oj musisz ty do mnie przyjechać.....

Post zmieniony (30-08-11 22:35)

 
30-08-11 23:44  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Już wiem o jaką folię chodziło Jarodowi. Rzeczywiście, mówiliśmy prawie o tym samym:)
Tomek, na Ciebie zawsze można liczyć:)

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
17-09-11 21:43  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Prace nad modelem idą powoli ale idą... Naprawdę zacząłem doceniać okrętowców. Aktualnie walczę na relingami. Wcześnie robiłem je z drutu o tej samej grubości,tak to wyglądało:


A tak po zastosowaniu grubszego drutu na słupki i cieńszego na poprzeczki:


Widać różnicę? Oszklenia jeszcze nie zrobiłem, chcę najpierw skończyć relingi. I niestety nie robiłem ich poprzez wyginanie drutu ale poprzez doklejanie kolejnych elementów, nie mam skanów modelu i nie mam na czym się wzorować.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-09-11 22:11  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kurcze Tomek, jak nie masz skanów to trza było najpierw przed wklejeniem słupków z prostego odcinka drutu odwzorować poprzeczki na pokładzie. Ale teraz też nie jest źle.

Post zmieniony (17-09-11 22:31)

 
17-09-11 22:18  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kurcze Jarod zamęczysz mnie :) wszystkiego dowiaduje się po fakcie. Może jutro coś porobię chociaż te relingi zabierają mnóstwo czasu i cierpliwości... Ale fakt do ideału sporo im brakuje.

--

Post zmieniony (17-09-11 22:19)

 
17-09-11 22:29  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja ci nie karze przerabiać, podałem ci tylko sposób lub możliwość jak można wykonać poprzeczki bez szablonu. Nic już nie poprawiaj bo 5 lat będziesz budował ten model. Właśnie zbierasz doświadczenie na następny model, nie koniecznie okręt.

 
18-09-11 09:42  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spokojnie nie mam zamiaru nic poprawiać. Poprzeczki nie chciałem robić poprzez wzorowanie się na nadbudówce z obawy, że przy okazji zniszczę pozostałe relingi. A co do budowy to i tak wiem, że szybko go nie skończę.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 14Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024